Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

CZARTER JACHTÓW ZATOKA SAROŃSKA I ARGOLIDZKA. BAZY: ATENY, LAVRION.

Najłatwiej wytłumaczyć, gdzie leży Zatoka Sarońska mówiąc, że sąsiaduje z Atenami. To popularny wśród żeglarzy akwen graniczący od wschodu z Morzem Egejskim, od zachodu z Przesmykiem Korynckim, a od południa z Peloponezem.

Ze względu na szeroką ofertę firm czarterowych oraz bliskość portu lotniczego w Atenach Zatoka Sarońska jest bardzo łatwo dostępna i stanowi popularny cel podróży. Wyspy Aegina, Poros, Hydra czy Spetses są uwielbiane przez żeglarzy, dlatego zwykle trudno znaleźć tu wolne miejsce.

Aegina – świątynia Afai

Największe zalety żeglowania po zatoce sarońskiej i argolidzkiej

  • Zatoka Sarońska i Argolidzka to dobry akwen na pierwszy samodzielny czarter w Grecji. Ukształtowanie wybrzeża sprawia, że jest on dobrze osłonięty przed wiatrami (szczególnie Zatoka Sarońska). Meltemi wieje tu znacznie słabiej niż na Cykladach, a fala nie jest zbyt wysoka.
  • Do Aten znajdziemy liczne połączenia lotnicze z wielu miast w Polsce. Ceny biletów są konkurencyjne ze względu na dużą ilość przewoźników lotniczych (Wizzair, Ryanair, LOT, Aegenian Airlines, Sky Express).
  • Bardzo bogata oferta firm czarterowych zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Dotyczy to zarówno katamaranów, jak i jednokadłubowców.
  • Akwen jest bardzo zróżnicowany, a niewielkie odległości pomiędzy wyspami i zatokami sprawiają, że chętnie tutaj żeglują rodziny z dziećmi.
  • Trzeba jednak pamiętać, że w okresie letnim, szczególnie wtedy, gdy na Cykladach mocno wieje, na Zatoce Sarońskiej jest tłoczno i znalezienie miejsca w porcie może okazać się trudne.

Przeczytaj relację z naszego rejsu po Zatoce Sarońskiej i Argolidzkiej z bazy w Atenach >>> TUTAJ

Poros

Bazy czarterowe w zatoce sarońskiej

Jeśli planujemy rejs po Zatoce Sarońskiej i Argolidzkiej, to do wyboru mamy dwie lokalizacje, skąd można wyczarterować jacht – obie oddalone od lotniska w Atenach o porównywalny dystans 30 min samochodem.

Pierwsza z nich to oczywiście Ateny, z największą na tym obszarze mariną Kalamaki, nazywaną również mariną Alimos. Stacjonuje tutaj blisko 1000 jachtów (!). Niedaleko niej znajduje się marina Aghios Kosmas, gdzie swoją siedzibę ma firma Navigare.

Druga lokalizacja to miejscowość Lavrion (Lavrio) położona na półwyspie Sunion. Jachty cumują w porcie miejskim w Lavrion lub 2 km na południe w marinie Olimpic.

Jeśli chcemy pływać po Zatoce Sarońskiej, wygodniej jest czarterować jacht z Aten. Przy dobrej organizacji możemy w sobotni wieczór zacumować już na Aeginie. Jeśli natomiast bierzemy pod uwagę rejs na Cyklady, wtedy radzimy wybrać Lavrio.

W ostatnich latach pojawiła się również możliwość wynajęcia pojedynczych jachtów w Marinie Zeas koło Pireusu oraz w Kaympaki Marina i Marina Eleusis, zlokalizowanych na północy zatoki Kolpos Elefsinas.

*uzupełnij w filtrach datę czarteru, aby zobaczyć dostępne jachty dla określonego terminu

Aegina

Połączenia lotnicze do Aten w sezonie 2024

Ateny w sezonie 2024 mają bogatą siatkę połączeń z Polską. Bezpośrednie loty w soboty do Aten oferuje wielu przewoźników. Szkoda, że większość samolotów ląduje na tyle późno, że procedurę przejęcia jachtu trzeba przekładać na niedzielny poranek.

I tak bezpośrednio w soboty do Aten z Warszawy (Chopin) polecimy z greckim przewoźnikiem Aegean Airlines – niestety na miejscu lądujemy o 21:55. Trochę wcześniej – o godzinie 20:35 w Atenach ląduje SKY Express, również z Warszawy.

Najlepsze godziny lotów w soboty oferuje LOT, ponieważ w Atenach jesteśmy o 13:10.

Do Aten w sobotnie poranki od 6 kwietnia do 26 października kursuje również Ryanair z Wrocławia oraz od 2 marca do 26 października wieczorem z Krakowa (w Atenach ląduje o 22:35; do końca marca ląduje rano).

Do Aten polecimy również bezpośrednim lotem w soboty z Katowic. Takie połączenie oferuje Ryanair, ale tylko do 30 marca. Znajdziemy je również w siatce połączeń linii Wizz Air również do końca marca.

/loty często ulegają zmianom, ostatnia aktualizacja 12.02.2024/


inne regiony Grecji

Cyklady | Dodekanez | Morze Jońskie | Sporady Północne

Locja Grecji – zatoka sarońska i argolidzka

Zaplanuj trasę rejsu korzystając z drobiazgowych opisów wysp i wybrzeża opracowywanych przez żeglarzy i podróżników, Elę i Piotra Kasperaszków. Zyskaj pewność, że nic Cię nie zaskoczy. Liczne zdjęcia, mapki, wskazówki dotyczące cumowania oraz warunków pogodowych są nieocenioną pomocą podczas rejsu w Grecji.

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru