Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie

Zobacz nasze jachty »

Zimą – koniecznie na Wyspy Kanaryjskie!

Kiedy u nas za oknem deszcz i ziąb albo śnieżna zadymka a my tęsknimy za słońcem i ciepłem, jest na to jedna rada – Wyspy Kanaryjskie zimą. Ten egzotyczny archipelag wysp wulkanicznych położony niespełna 5 godzin lotu od Polski kusi wspaniałą pogodą, przepięknymi plażami, przezroczystą wodą, w której nietrudno dostrzec delfina czy walenia. Zapomnij o zimie i wybierz się w rejs po Wyspach Kanaryjskich!

 

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Wyspy Kanaryjskie, po hiszpańsku Islas Canarias, w starożytności nazywane były Wyspami Szczęśliwymi. Ten górzysty archipelag pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od Afryki. W skład archipelagu wchodzi 7 wysp: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Gomera i Hierro oraz 6 małych na ogół bezludnych wysepek.

Wyspy Kanaryjskie to autonomiczny region Hiszpanii. Archipelag posiada swój własny, lokalny parlament i rząd, a oprócz partii ogólnohiszpańskich działają partie regionalne i separatystyczne. Wyspy należące do archipelagu charakteryzują się podobną, wulkaniczną przeszłością geologiczną. Krajobraz wysp jest niezwykle zróżnicowany. Od spektakularnych wulkanów i pól lawowych po gęste lasy, żółte i czarne plaże, żyzne doliny i skalne urwiska. W miejscach gdzie występują nadal czynne wulkany utworzono parki narodowe.

Linia brzegowa Wysp Kanaryjskich liczy 1.583 km.. Podczas rejsu łatwo spotkać żółwie morskie, delfiny, wieloryby i walenie. Stolica Wysp Kanaryjskich: Santa Cruz de Tenerife oraz Las Palmas de Gran Canaria. Obiekty Wysp Kanaryjskich wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco: Park Narodowy Garajonay (La Gomera), San Cristobal de la Laguna (Teneryfa), Park Narodowy Teide (Teneryfa).

JĘZYK:

Język hiszpański (można również porozumiewać się w języku angielskim i niemieckim).

WALUTA:

Oficjalną walutą obowiązującą na wyspach jest euro. Karty bankowe przyjmowane są prawie we wszystkich punktach handlowych. Na każdej z wysp można spotkać gęstą sieć bankomatów.

Mapka Wysp Kanaryjskich

POGODA:

Wyspy Kanaryjskie leżą w klimacie oceaniczno-subtropikalnym. Średnia roczna temperatura wynosi około 22°C. Od lipca do września utrzymuje się na poziomie około 25°C, od grudnia do kwietnia poniżej 20°C. Wyspy Kanaryjskie oficjalnie reklamują się jako 365 słonecznych dni w roku. Deszcz pojawia się sporadycznie, jeśli już to zimą i tylko na niektórych wyspach. Temperatura wody waha się od 18°C zimą do 22°C latem. Podane powyżej informacje są średnimi dla całego archipelagu. Trzeba pamiętać, że na każdej z wysp występuje lokalny mikroklimat. I tak wyspy leżące w niewielkiej odległości od Afryki – Lanzarote i Fuerteventura mają temperatury powietrza sięgające 30°C latem, a deszcze rzadko padają nawet zimą. Zupełnie inaczej wygląda klimat na La Palma lub La Gomera – gdzie opadów jest znacznie więcej, dzięki czemu wyspy są zielone i kwitnące, a temperatura powietrza latem jest zbliżona do 23°C.

Warto zwrócić uwagę, że Wyspy Kanaryjskie należą do dość wietrznych wysp. Przeważają wiatry z kierunku NE o sile 3-6 stopni w skali Beauforta. Najsilniejszych wiatrów możemy się spodziewać w lipcu i sierpniu, a najsłabszych w październiku i listopadzie. Najmniej stabilna pogoda pod względem wiatrowym przypada na okres od marca do maja i od października do listopada. Trzeba wtedy pamiętać o możliwości pojawienia się sirocco – wiatru wiejącego ze wschodu i południowego-wschodu, ale również silnego wiatru z zachodu. Mocniejszym wiatrom może towarzyszy wysoka fala.

Wyspy Kanaryjskie to obszar objęty pływami. Skok pływów waha się między 1,8 a 2,2 metra.

JAK DOJECHAĆ:

Najwięcej baz czarterowych na archipelagu Wysp Kanaryjskich mieści się na Teneryfie. W przypadku czarteru jachtu z Mariny del Sol lub San Miguel najlepszym rozwiązaniem są połączenia lotnicze z Aeropuerto de Tenerife Sud (TFS). Takie połączenia oferuje np. Ryanair z Modlina. W przypadku czarterów z Mariny Santa Cruz rekomendujemy połączenia z Aeropuerto de Tenerife Norte (TFN). Niestety, nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do TFN, jednakże z łatwością dostaniemy się do Barcelony lub Madrytu, a stamtąd na Teneryfę. Czasami korzystnym rozwiązaniem jest dojazd do Berlina i tam skorzystanie z bezpośrednich połączeń. Najlepszych połączeń szukaj na www.skyscanner.pl

 

 

La Palma Wyspy Kanaryjskie

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca na Wyspach Kanaryjskich, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów na Wyspach Kanaryjskich.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z żeglarskimi trasami rejsów po Wyspach Kanaryjskich

Pogoda

Sprawdź jaka pogoda panuje na Lanzarote

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Wyspy Leros i Leipsi

Leros i Leipsi dwie wyspy Dodekanezu z bardzo urozmaiconą linią brzegową. Położone... więcej »

Park Narodowy Kornati – cennik 2024

Sprawdź, ile zapłacisz za postój jachtem na terenie Parku Narodowego Kornati w... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru