Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie

Zobacz nasze jachty »

Zimą – koniecznie na Wyspy Kanaryjskie!

Kiedy u nas za oknem deszcz i ziąb albo śnieżna zadymka a my tęsknimy za słońcem i ciepłem, jest na to jedna rada – Wyspy Kanaryjskie zimą. Ten egzotyczny archipelag wysp wulkanicznych położony niespełna 5 godzin lotu od Polski kusi wspaniałą pogodą, przepięknymi plażami, przezroczystą wodą, w której nietrudno dostrzec delfina czy walenia. Zapomnij o zimie i popłyń z nami w rejs na Wyspy Kanaryjskie!

 

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Wyspy Kanaryjskie, po hiszpańsku Islas Canarias, w starożytności nazywane były Wyspami Szczęśliwymi. Ten górzysty archipelag pochodzenia wulkanicznego położony jest na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od Afryki. W skład archipelagu wchodzi 7 wysp: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Gomera i Hierro oraz 6 małych na ogół bezludnych wysepek.

Wyspy Kanaryjskie to autonomiczny region Hiszpanii. Archipelag posiada swój własny, lokalny parlament i rząd, a oprócz partii ogólnohiszpańskich działają partie regionalne i separatystyczne. Wyspy należące do archipelagu charakteryzują się podobną, wulkaniczną przeszłością geologiczną. Krajobraz wysp jest niezwykle zróżnicowany. Od spektakularnych wulkanów i pól lawowych po gęste lasy, żółte i czarne plaże, żyzne doliny i skalne urwiska. W miejscach gdzie występują nadal czynne wulkany utworzono parki narodowe.

W wodach oblewających Wyspy Kanaryjskie łatwo spotkać żółwie morskie, delfiny, wieloryby i walenie.
Linia brzegowa Wysp Kanaryjskich liczy 1.583 km.
Stolica Wysp Kanaryjskich: Santa Cruz de Tenerife oraz Las Palmas de Gran Canaria.
Obiekty Wysp Kanaryjskich wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco: Park Narodowy Garajonay (La Gomera), San Cristobal de la Laguna (Teneryfa), Park Narodowy Teide (Teneryfa).

JĘZYK:

Język hiszpański (można również porozumiewać się w języku angielskim i niemieckim)

WALUTA:

Oficjalną walutą obowiązującą na wyspach jest euro (1 EUR = 4,2125 PLN stan na dzień 01.09.2017). Aktualny kurs możesz sprawdzić tutaj. Karty bankowe przyjmowane są prawie we wszystkich punktach handlowych. Na każdej z wysp można spotkać gęstą sieć bankomatów.

Mapka Wysp Kanaryjskich

POGODA:

Wyspy Kanaryjskie leżą w klimacie oceaniczno-subtropikalnym. Średnia roczna temperatura wynosi około 22°C. Od lipca do września utrzymuje się na poziomie około 25°C, od grudnia do kwietnia poniżej 20°C. Wyspy Kanaryjskie oficjalnie reklamują się jako 365 słonecznych dni w roku. Deszcz pojawia się sporadycznie, jeśli już to zimą i tylko na niektórych wyspach. Temperatura wody waha się od 18°C zimą do 22°C latem. Podane powyżej informacje są średnimi dla całego archipelagu. Trzeba pamiętać, że na każdej z wysp występuje lokalny mikroklimat. I tak wyspy leżące w niewielkiej odległości od Afryki – Lanzarote i Fuerteventura mają temperatury powietrza sięgające 30°C latem, a deszcze rzadko padają nawet zimą. Zupełnie inaczej wygląda klimat na La Palma lub La Gomera – gdzie opadów jest znacznie więcej, dzięki czemu wyspy są zielone i kwitnące, a temperatura powietrza latem jest zbliżona do 23°C.

JAK DOJECHAĆ:

Najwięcej baz czarterowych na archipelagu Wysp Kanaryjskich mieści się na Teneryfie. W przypadku czarteru jachtu z Mariny del Sol lub San Miguel najlepszym rozwiązaniem są połączenia lotnicze z Aeropuerto de Tenerife Sud (TFS). Takie połączenia oferuje np. Ryanair z Modlina. W przypadku czarterów z Mariny Santa Cruz rekomendujemy połączenia z Aeropuerto de Tenerife Norte (TFN). Niestety, nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do TFN, jednakże z łatwością dostaniemy się do Barcelony lub Madrytu, a stamtąd na Teneryfę. Czasami korzystnym rozwiązaniem jest dojazd do Berlina i tam skorzystanie z bezpośrednich połączeń. Najlepszych połączeń szukaj na www.skyscanner.pl

 

 

La Palma Wyspy Kanaryjskie

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca na Wyspach Kanaryjskich, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów na Wyspach Kanaryjskich.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z żeglarskimi trasami rejsów po Wyspach Kanaryjskich

Pogoda

Sprawdź jaka pogoda panuje na Lanzarote

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

tinos okładka

Wyspa Tinos

Grecka wyspa, którą definiują trzy słowa: religia, gołębniki i marmur. Odkryj Tinos... więcej »

formualrz do wypełnienia na granicy

Jedziesz do Chorwacji? Wypełnij formularz

Jedziesz do Chorwacji? Wypełnij koniecznie ten formularz. Szybciej przekroczysz granicę.

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.