Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

CZARTER JACHTÓW – MORZE JOŃSKIE. BAZY: KORFU, LEFKADA, PREVEZA.

Archipelag Wysp Jońskich leży u zachodnich wybrzeży Grecji. Od północy graniczy z Morzem Adriatyckim, od południa ogranicza go wyspa Zakynthos. Jak na Grecję jest wyjątkowo zielony. Największe wyspy Morza Jońskiego to: Korfu, Paxi, Levkada, Itaka, Kefalonia i Zakinthos. Każda z tych wysp to niepowtarzalny klimat i piękne krajobrazy: turkusowe morze, piaszczyste plaże, widowiskowe klify.

Korfu

Największe zalety żeglowania po mORZU JOŃSKIM

  • Morze Jońskie to najlepszy, obok Zatoki Sarońskiej i Argolidzkiej, akwen do rozpoczęcia przygody z żeglowaniem po wodach Grecji. Poradzą sobie tutaj nawet początkujący żeglarze.
  • W odróżnieniu od innych regionów Grecji znajdziemy tu dobrze rozbudowaną infrastrukturę dla żeglarzy – dużo marin i portów.
  • Na Morzu Jońskim nie wieje meltemi. Przeważają tu lekkie wiatry z zachodu lub północnego zachodu, które zaczynają wiać około południa i ustępują z nadejściem wieczoru. Wiosną i jesienią można również spotkać wiatry południowe.
  • Akwen jest dobrze osłonięty, szczególnie wschodnie wybrzeże Lefkady, dlatego nie grożą nam wysokie fale.
  • Wyspy Morza Jońskiego leżą blisko siebie. Nie brakuje piaszczystych plaż i zatoczek z turkusową wodą. Akwen ten chętnie jest wybierany na rejsy rodzinne.
Lefkada

Bazy czarterowe – Morze jońskie

Jeśli myślimy o czarterze jachtu na Morzu Jońskim, powinniśmy brać pod uwagę dwie lokalizacje.

Pierwsza, położona bardziej na północ, to Marina Gouvia na wyspie Korfu. Jej zaletą jest bliskość lotniska i bezpośrednie połączenia z Polską (również w soboty).

Druga, trochę większa lokalizacja skupiona jest wokół lotniska w Prevezie. Jachty czarterowe stacjonują w porcie miejskim w Prevezie oraz w marinach na Lefkadzie: Lefkas Marina, D-Marin, Nikaina, Paleros. Aby dostać się tutaj, trzeba się trochę natrudzić (brak bezpośrednich lotów w soboty). W nagrodę otrzymujemy bezpiecznym akwen z trzech stron osłoniętym od wiatrów i z atrakcyjnymi wyspami na wyciągnięcie ręki.

Od niedawna istnieje również możliwość czarteru jachtu z Zakynthos, ale póki co oferta obejmuje dosłownie kilka jednostek.

*uzupełnij w filtrach datę czarteru, aby zobaczyć dostępne jachty dla określonego terminu

Lefkada

Połączenia lotnicze na korfu i do prevezy w sezonie 2024

LOT oferuje połączenia lotnicze do Prevezy, ale niestety w piątki (od połowy czerwca do 20 września). To oznacza konieczność noclegu na miejscu (z piątku na sobotę) i najlepiej dopłatę za wcześniejsze przekazanie jachtu w sobotę ok. godziny 14.00. Powrót do bazy w piątek musiałby wypaść bliżej godziny 14.00, żeby zdążyć na lot.

Do Prevezy w sobotę możemy polecieć z jedną przesiadką z Warszawy, np. Austrian Airlines z postojem w Wiedniu. Niestety na miejscu jesteśmy po godzinie 20.00, co oznacza procedurę check-in dopiero w niedzielę rano.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest lot do Aten (np. LOT) i stamtąd transfer do mariny (albo przejazd autokarem). Ponieważ otworzono nową autostradę, przejazd skrócił się do trochę ponad 3 godzin.

Zdecydowanie łatwiej jest dolecieć na Korfu. Bezpośrednie loty w soboty oferuje Ryanair z Poznania (od czerwca do końca września) oraz Krakowa (od kwietnia do października). Natomiast z WizzAir możemy polecieć na Korfu w soboty z Warszawy (od czerwca do września).

Informacje na temat aktualnych połączeń lotniczych między Polską a Atenami zamieściliśmy tutaj: Czarter jachtów: zatoka Sarońska i Argolidzka.

/loty często ulegają zmianom, ostatnia aktualizacja 12.02.2024/


inne regiony Grecji

Zatoka Sarońska i Argolidzka | Cyklady | Dodekanez | Sporady Północne

Locja Grecji – morze jońskie

Drobiazgowy opis wybrzeża oraz wysp leżących na Morzu Jońskim znajdziecie w opracowaniach żeglarzy i podróżników, Eli i Piotra Kasperaszków. W pierwszym wpisie „Morze Jońskie – wstęp” autorzy przedstawiają propozycję tras rejsów z Korfu oraz Lefkady. Każde z opracowań bogate jest w liczne zdjęcia, mapki oraz wskazówki dla żeglarzy. To skarbnica wiedzy, którą doceni każdy żeglarz. Życzymy dobrej lektury!

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru