FB YT Instagram Skontaktuj się z nami tel. 22 446 83 80

Czarter jachtów Hiszpania

Zobacz nasze jachty »

Hiszpania – kraj flamenco i paelli

Czarter jachtów HiszpaniaHiszpania oferuje turystom wszystko, co najlepsze – piękną pogodę, mnóstwo atrakcji podróżniczych i kulturalnych, znakomitą kuchnię. Hiszpania to nie tylko pełne temperamentu Hiszpanki i bohaterscy torreadorzy, to przede wszystkim piękny kraj, który dopieści nas drogocennym słońcem, olśni zabytkami i uraczy smakowitymi potrawami. Przed nami moc atrakcji – ciepła i słoneczna pogoda, piękne plaże, wspaniała kultura i tradycja. Zobaczymy Świętego Graala, skosztujemy wybornej Paella Valenciana, zagościmy w domu Pabla Picassa…. Koniecznie odwiedź z nami Hiszpanię i rozkoszuj się fiestą!

Żeglarzom Hiszpania oferuje dwa znakomite regiony do pływania: Baleary, skąd można wyczarterować jacht z Palma de Mallorca oraz Wyspy Kanaryjskie, gdzie proponujemy rozpocząć czarter z Teneryfy lub Gran Canarii.

 

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Hiszpania (Reino de España) jest największym z trzech państw leżących na Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Andorą, Francją, Gibraltarem, Portugalią i Marokiem. Do Hiszpanii należą Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Baleary na Morzu Śródziemnym oraz dwie posiadłości w Afryce Północnej – Ceuta i Melilla. Hiszpania jest podzielona na 17 prowincji, tzw. comunidades autonomas. Najbardziej wysuniętym punktem na północ jest przylądek Estaca de Bares w Galicji, na południe Punta Saltos na wyspie Hierro, a na wschód Punta Espero na Minorce. Stolica kraju: Madryt Linia brzegowa Hiszpanii liczy prawie 5 000 km.

JĘZYK:

Językiem urzędowym jest hiszpański (kastylijski). Regionalnie używany jest język kataloński (używany m.in. w Katalonii i Balearach, baskijski (Kraj Basków) i galicyjski (Galicja).

WALUTA:

Walutą Hiszpanii jest euro (1 euro = 4,08 PLN stan na dzień 17.03.2011). Aktualny kurs możesz sprawdzić tutaj. Obcą walutę można wymieniać w bankach, kantorach, urzędach pocztowych oraz w większości marin, biur podróży, hoteli i kempingów.

POGODA:

Klimat Hiszpanii jest zróżnicowany za względu na urozmaiconą rzeźbę terenu. Na południu i wschodzie kraju jest gorąco i sucho, zimy są łagodne i ciepłe (od 6 do ponad 10 stopni) a lata gorące (ponad 22 stopnie). Północ i zachód charakteryzują się chłodnym i deszczowym klimatem. Jest tam wilgotno, występują spore opady deszczu, a temperatury są umiarkowane. Zimy są łagodne, a lata chłodne. Centrum kraju to klimat kontynentalny. Występują tu duże amplitudy temperatur, zarówno dobowe jak i roczne.

JAK DOJECHAĆ:

Hiszpania posiada wiele międzynarodowych lotnisk. Bezpośrednie loty z Polski są obsługiwane przez LOT i Lufthansę. W związku z licznymi promocjami ceny biletów zmieniają się. Zwykle cena biletu rośnie, im bliższa jest data wylotu. Korzystnych połączeń szukaj na www.skyscanner.pl.

 

Zapytaj o ofertę

Wyślij do nas wiadomość

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca w Hiszpanii, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów w Hiszpanii.

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Czarter jachtów na Majorce

Nowa baza Navigare na Majorce

Dobra wiadomość – przybywa nam nowych miejsc do czarterowania. W nadchodzącym sezonie... więcej »

Czarter jachtów Malta

Dream otwiera bazę na Malcie

Kolejna dobra wiadomość od Dream Yacht Charter! Po informacji o otwarciu bazy... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. (+48 22) 446 83 80

fax (+48 22) 894 00 42

 

info(@)punt.pl