Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Włochy

Zobacz nasze jachty »

Włochy – musisz tutaj popłynąć!

Jeśli szukasz miejsca, gdzie od wiosny do jesieni będziesz miał znakomitą słoneczną pogodę, akwenu z licznymi wyspami, urokliwymi zatoczkami i pięknie położonymi portami, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością, musisz koniecznie odwiedzić Włochy. Kraj, który zaprasza żeglarzy nie tylko do żeglugi po Morzu Śródziemnym, ale również do degustacji znakomitej włoskiej kuchni, odkrywania zabytków, a przede wszystkim do odpoczynku, ponieważ beztroska i gościnność to cechy narodowe Włochów. Zapraszamy do czarteru z baz mieszczących się zarówno na półwyspie: Punta Ala i Castiglioncello (Toskania okolice Pizy), Salerno (okolice Neapolu), Tropea i Reggio di Calabria (tuż obok Sycylii) , jak również na wyspach: Sycylii i Sardynii.

 

Mapka czarter jachtów Włochy

POŁOŻENIE:

Tereny obecnych Włoch stanowiły serce Cesarstwa Rzymskiego. W późniejszych czasach włoskie miasta, takie jak Florencja, Mediolan czy Wenecja, stały się samodzielnymi miastami-państwami – część z nich wyrosła na prawdziwe potęgi gospodarcze, finansowe i polityczne. To we włoskich miastach rodziły się idee renesansu, to kultura włoskich miast promieniowała najsilniej na europejska kulturę i sztukę w erze nowożytnej. Zjednoczone państwo włoskie powstało stosuNkowo późno, bo w 1861 roku. Ślady niezwykle bogatej historii są we Włoszech widoczne na każdym kroku do dzisiaj.

Krajobraz Włoch zdominowany jest przez góry stanowiące 80% powierzchni tego kraju. Na północy kraju piętrzą się Alpy i Dolomity, natomiast na południu kraju Apeniny. Na terenie Włoch położone są również aktywne wulkany, takie jak Etna, Wezuwiusz czy Stromboli. Długość wybrzeża włoskiego wynosi aż 7600 km i stanowi prawie 80% całkowitej granicy Włoch.

Śródziemnomorski klimat oraz urozmaicona linia brzegowa sprawia, że od kwietnia do października Włochy stanowią bardzo atrakcyjną rejon dla żeglarzy.

Przewodnik dla żeglarzy po Sardynii

PRZEWODNIK:

Szczególnie zachęcamy do czarteru jachtu z  bazy w Portisco. Można stąd wyruszyć w niezapomniany rejs wzdłuż północnego wybrzeża Sardynii. Atrakcji nie brakuje. Polecamy szczególnie niesamowity Park Narodowy La Maddalena, nazywany również Karaibami Europy. Warto również odkryć dziką wyspę Lavezzi oraz południowe wybrzeże Korsyki.  Zachęcamy do pobrania przewodnika, w którym szczegółowo opisujemy atrakcje regionu jakie czekają na żeglarzy oraz rekomendujemy sprawdzone przez nas kotwicowiska.

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem.

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca we Włoszech, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów we Włoszech.

Relacja z rejsu

Przeczytaj relację z żeglowania na Sycylii

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Wyspy Leros i Leipsi

Leros i Leipsi dwie wyspy Dodekanezu z bardzo urozmaiconą linią brzegową. Położone... więcej »

Park Narodowy Kornati – cennik 2024

Sprawdź, ile zapłacisz za postój jachtem na terenie Parku Narodowego Kornati w... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru