Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Francja

Zobacz nasze jachty »

A może czarter we Francji?

FRANCJA kojarzy się z Paryżem, gorącym Lazurowym Wybrzeżem czy Alpami. Ale to także kraj dla żeglarzy. Francja otoczona jest trzema morzami: Śródziemnym, Liguryjskim i Północnym oraz Oceanem Atlantyckim. Długość wybrzeża to blisko 3,5 tyś km. Ta różnorodność zachęca do postawienia żagli i wypłynięcia w niezapomniany rejs. Zapraszamy do czarteru jachtów z portu Bormes les Mimosas leżącego między Marsylią a Niceą – znakomitej bazy wypadowej do odkrycia wysp Morza Śródziemnego oraz z Propriano nowej bazy firmy Kiriacoulis leżącej na Korsyce w zatoce Valinco.

Korsyka

Nazywana przez Francuzów L’lle de Beaute (Wyspa Piękna), w pełni zasługuje na to miano. Dziewicza przyroda, czyste plaże, lazurowe morze i nieskażony klimat sprawiają, że jest to jedna z najpiękniejszych wysp Europy.

Korsyka jest położona na Morzu Śródziemnym, na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Jest to czwarta co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Od Sardynii oddzielona jest Cieśniną Świętego Bonifacego.Wyspa stanowi odrębny region administracyjny Francji. Całkowita powierzchnia wyspy wynosi 8680 km2. Najważniejszymi miastami są: Ajaccio (stolica), Bastia, Sartene, Corte, Calvi, Porto – Vecchio, Borgo, Furiani.

Korsyka jest bardzo górzystą wyspą. 85 proc. powierzchni stanowią tereny górskie, pozostała część to niziny nadmorskie. Na wyspie jest aż 50 dwutysięczników, a najwyższym szczytem jest Monte Cinto – 2706 m. Nie bez powodu na Korsyce mówi się, że „Bóg upuścił na środku Morza Śródziemnego kawałek Alp…”.

Na wyspie panuje typowy klimat śródziemnomorski. Lato jest tu długie, gorące i suche. Średnia temperatura wynosi ok. 30 stopni C. Temperatura wody w morzu latem wynosi 25 – 28 stopni C. Zimy są bardzo łagodne i wilgotne. Średnia temperatura w zimie wynosi 12 – 15 stopni C. Jednak w górach może ona spaść poniżej zera. W wysokich partiach gór pada śnieg, który może poleżeć tam nawet do czerwca.

Na Korsyce językiem urzędowym jest francuski i korsykański. Najłatwiej będzie nam się porozumieć po francusku. Podobnie jak Francuzi, Korsykanie nie znają angielskiego lub niechętnie się nim posługują.

Ajaccio

Stolica Korsyki to bardzo spokojne miejsce, choć znajduje się tu mnóstwo restauracji, kawiarni i sklepów. Miasto zyskuje na atrakcyjności dzięki starej zabudowie, zapachowi lasu i świeżej kawy oraz przepięknemu widokowi na zatokę. Kawiarnie i restauracje w Ajaccio są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu proste bary, pizzerie oraz drogie restauracje. Większość z nich znajduje się na starym mieście.

Bastia

Jest stolicą północnej części wyspy. Nie jest dużym miastem – ciekawe miejsca będziemy w stanie zwiedzić w ciągu jednego dnia. Centrum życia miejskiego stanowi plac Saint-Nicolas, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze. Wokół placu znajduje się mnóstwo kawiarni, z których możemy chłonąć atmosferę miasta. Głównymi ulicami handlowymi są Boulevard Paoli i Rue Cesar Campinci. W całym mieście znajdziemy liczne pizzerie i restauracje, które serwują także korsykańskie specjały. W Bastii jest też wiele dobrych barów i kawiarni.

Corte Corte

Znajduje się w samym sercu wyspy. Jest to małe miasto, którego centrum składa się z jednej ulicy – cours Paoli. Ulica usiana jest kawiarniami, restauracjami i stoiskami targowymi. Urok Corte skupia się w Ville Haute, gdzie można odetchnąć spokojem i delektować się pięknymi widokami.

Sartene

To małe, ale bardzo zadbane miasto. Warto się tu wybrać na Święta Wielkanocne. W Wielki Piątek odbywa się tu Catenacciu, czyli procesja. W samym mieście i jego okolicy znajduje się wiele historycznych miejsc. Na szczególną uwagę zasługują megality – wielkie kamienie tworzące budowle. Wybrzeże wokół Sartene ma wiele zatoczek, co czyni je doskonałym miejscem dla wielbicieli nurkowania.

Dla żeglarzy miejscem szczególnym na Korsyce jest niewątpliwie >>> Bonifacio, jeden z najpiękniejszych naturalnych portów w basenie Morza Śródziemnego.

 

Czarter jachtów Francja - Korsyka Bonifacio

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca we Francji, które warto odwiedzić.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z propozycją tras rejsów we Francji.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów we Francji.

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Wyspy Leros i Leipsi

Leros i Leipsi dwie wyspy Dodekanezu z bardzo urozmaiconą linią brzegową. Położone... więcej »

Park Narodowy Kornati – cennik 2024

Sprawdź, ile zapłacisz za postój jachtem na terenie Parku Narodowego Kornati w... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru