Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Czarnogóra

Zobacz nasze jachty »

Zachęceni żeglowaniem w Chorwacji, poszukujemy nowych, żeglarskich kierunków. Niewątpliwie jednym z nich jest leżącą zaledwie 25 MM od Dubrownika – przepiękna Czarnogóra. W ciągu ostatnich lat kierunek ten bardzo zyskał na popularności wśród polskich żeglarzy.

 

Mapa Czarnogóry

Wspaniały klimat

Pogoda w Czarnogórze nie różni się wiele od pogody w Chorwacji. Lata są tutaj długie i suche, a zimy krótkie i łagodne. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do początku listopada.  W szczycie sezonu temperatury często przekraczają 30 stopni. To wyjątkowo atrakcyjny akwen do żeglowania szczególnie wiosną i jesienią – zapewni nam dużą liczbę godzin słonecznych i wysoką (jak na tę porę roku) temperaturę.

Prognozę pogody najlepiej sprawdzać na Radio Bar kanał UKF 24: 10:50, 16:20 i 22:50

W trakcie sezonu żeglarskiego dominującym wiatrem w Czarnogórze jest Mistral – wije w ciągu dnia z północnego zachodu. Przynosi piękną pogodę – bezchmurne niebo, lekką bryzę i umiarkowaną temperaturę. Podobnie jak w Chorwacji najbardziej niebezpiecznym wiatrem jest bora, pojawiająca się nagle, przy wysokim ciśnieniu i pięknej, słonecznej pogodzie. Bora osiąga siłę do 7 stopni B i jest najbardziej niebezpieczny zimą gdyż potrafi wtedy wiać przez długi czas. Latem Bora pojawia się rzadko i na krótko. Cirrusy z zachodu i zachmurzone niebo to zapowiedź innego wiatru – jugo. Wieje on najczęściej z kierunku południowo-wschodniego. Zwykle towarzyszy mu wysoka fala i opad deszczu.

Atrakcyjna linia brzegowa

Wybrzeże Czarnogóry liczy blisko 300 km. Niewątpliwie największą jego atrakcją jest Zatoka Kotorska, wąska i głęboka, porównywana jest do skandynawskich fiordów. Wpływając do jej środka zostajemy otoczeni przez imponujące masywy górskie.  Fiord został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, podobnie jak leżący na końcu zatoki średniowieczny Kotor. Innymi miejscami wartymi odwiedzenia jest Starówka w Budvie i Herceg Novi, a także Stari Bar i Sveti Stefan.

Szeroka oferta

W Czarnogórze współpracujemy z dwiema firmami czarterowymi: Yachting Adria, która ma swoją bazę na południu kraju w miejscowości Bar, oraz SimpleSail, która oferuje czarter jachtu z eleganckiej mariny w Tivacie.

Zdecydowana większość naszych klientów decyduje się jednak na czarter jachtu w Chorwacji z mariny ACI w Dubrowniku, i stamtąd rejs na południe w stronę Zatoki Kotorskiej. Oferta chorwackich firm czarterowych w Dubrowniku z roku na rok się powiększa. Swoje jachty oferują tam m.in. Ultra Sailing, Croatia Yachting, Navigare Yachting, Adriatic Yacht Charter i Euromarine.

czarter jachtów Czarnogóra

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem.

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca we Czarnogórze, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsu w Czarnogórze.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z trasami rejsów w Czarnogórze.

Porady

Jak odprawić jacht z Chorwacji do Czarnogóry.

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Targi turystyczne World Travel Show 2019

Widzimy się na WORLD TRAVEL SHOW 2019!

Już za chwilę, w dniach 18 – 20 października ruszają w podwarszawskim... więcej »

Wyspa Spetses

Spetses to ostatnia z wysp w drodze na Peloponez, leżąca na pograniczu... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.