Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Czarnogóra

Zobacz nasze jachty »

Zachęceni żeglowaniem w Chorwacji, poszukujemy wciąż nowych, atrakcyjnych kierunków. Niewątpliwie jednym z nich jest, leżąca zaledwie 25 MM od Dubrownika, przepiękna Czarnogóra. Urozmaicona linia brzegowa, obejmująca m.in. wspaniałą Zatokę Kotorską, długi sezon żeglarski, śródziemnomorski klimat, niższe ceny oraz mniejsza liczba turystów niż w Chorwacji sprawiają, że Czarnogóra zyskuje na popularności wśród polskich żeglarzy.

 

Mapka Czarnogóry - porty

Wspaniały klimat

Pogoda w Czarnogórze nie różni się wiele od pogody w Chorwacji. Lata są tutaj długie i suche, a zimy krótkie i łagodne. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do początku listopada. W szczycie sezonu temperatury często przekraczają 30 stopni. Ten wyjątkowo atrakcyjny akwen do żeglowania, szczególnie wiosną i jesienią, zapewni nam dużą liczbę godzin słonecznych i wysoką (jak na tę porę roku) temperaturę.

Prognozę pogody najlepiej sprawdzać na Radio Bar kanał UKF 24: 10:50, 16:20 i 22:50

W trakcie sezonu żeglarskiego dominującym wiatrem w Czarnogórze jest mistral – wieje w ciągu dnia z północnego zachodu. Przynosi piękną pogodę – bezchmurne niebo, lekką bryzę i umiarkowaną temperaturę. Podobnie jak w Chorwacji, najbardziej niebezpiecznym wiatrem jest bora, pojawiająca się nagle, przy wysokim ciśnieniu i pięknej, słonecznej pogodzie. Bora osiąga siłę do 7 stopni B i jest najbardziej niebezpieczna zimą, gdyż potrafi wtedy wiać przez długi czas. Latem Bora pojawia się rzadko i na krótko. Cirrusy z zachodu i zachmurzone niebo to zapowiedź innego wiatru – jugo. Wieje on najczęściej z kierunku południowo-wschodniego. Zwykle towarzyszy mu wysoka fala i opady deszczu.

czarter jachtów Czarnogóra

Atrakcyjna linia brzegowa

Wybrzeże Czarnogóry liczy blisko 300 km. Niewątpliwie największą jego atrakcją jest Zatoka Kotorska, wąska i głęboka, porównywana do skandynawskich fiordów. Wpływając do jej środka zostajemy otoczeni przez imponujące masywy górskie. Fiord został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, podobnie jak leżący na końcu zatoki średniowieczny Kotor. Innymi miejscami wartymi odwiedzenia jest Starówka w Budvie i Herceg Novi, a także Stari Bar i Sveti Stefan.

     Czarnogóra - widok na Zatokę Kotorską

Szeroka oferta

W Czarnogórze współpracujemy z trzema firmami czarterowymi.

Yachting Adria ma swoją bazę w Lazure Marina, niecałe 3 km od miejscowości Herceg Novi.  W jej ofercie znajdziemy jachty żaglowe: Oceanis 45, Sun Odyssey 439, Bavaria 50 cruiser, Sun Odyssey 45,1 oraz jacht motorowy Princess 65.

SimpleSail oferuje czarter jachtu z eleganckiej mariny Porto Montenegro w Tivacie. W ofercie SimpleSail znajdziemy 16 jachtów od 41 do 48 stóp, głównie stoczni Beneteau, oraz trzy katamarany Lucia 40 (2 jednostki) oraz Helia 44. Firma SimpleSail posiada również swoją bazę niedaleko Dubrownika w marinie Slano.

W Tivacie (w tej samej marinie co Simple Sail) ma swoją bazę Dream Yacht Charter. U tego armatora możemy wybierać wśród katamaranów: Lucia 40, Lavezzi 40, Nautitech 40, Helia 44, oraz jednokadłubowców: Dufour 360, Dufour 412, Sun Odyssey 439, Oceanis 48.

Część naszych klientów, którzy chcą odwiedzić Czarnogórę, decyduje się na czarter jachtu w Chorwacji z mariny ACI w Dubrowniku lub z mariny Slano i stamtąd rejs na południe w stronę Zatoki Kotorskiej. Oferta chorwackich firm czarterowych w Dubrowniku z roku na rok się powiększa. Swoje jachty oferują tam m.in. Ultra Sailing, Croatia Yachting, Navigare Yachting, Adriatic Yacht Charter i Euromarine. Wskazówki na temat odprawy jachtu z Chorwacji do Czarnogóry zamieściliśmy w artykule: Jak odprawić jacht z Chorwacji do Czarnogóry.

Tivat Czarnogóra

Połączenia lotnicze na sezon 2020

Wszystkie firmy czarterowe w Czarnogórze, z którymi współpracujemy, mają swoje bazy na północy kraju, w okolicach Zatoki Kotorskiej. Zainteresowanym czarterem jachtu w Czarnogórze polecamy skorzystanie z połączeń lotniczych. Najbliżej położone lotniska: Dubrownik w Chorwacji i port lotniczy w Tivacie w Czarnogórze. Orientacyjny koszt transferu minivanem do 8 osób z wymienionych lotnisk do portów w Zatoce Kotorskiej to około 100 Eur.

O ile trudno znaleźć bezpośrednie połączenia lotnicze do Tivatu, to przez cały rok możemy polecieć liniami LOT do Dubrownika z Warszawy. Wylot w sobotę o 16:10 (18:10 w Dubrowniku), powrót w sobotę o 18:55 (20:55 w Warszawie). Ceny zaczynają się od 850 zł w dwie strony z bagażem rejestrowanym do 20 kg.

Od 4 kwietnia do 24 października 2020 r. polecimy do stolicy Czarnogóry – Podgoricy z Krakowa. Sezonowe połączenia lotnicze uruchamiają tanie linie lotnicze Ryanair. Lot trwa 2 godziny. Wylot z Krakowa planowany jest na godzinę 18:25. Powrót o 20:50. Za bilet w dwie strony z bagażem rejestrowanym do 10 kg zapłacimy od 500 zł.

Od 20 czerwca do 29 sierpnia 2020 r. polecimy bezpośrednio do Podgoricy w soboty z Warszawy (Chopin) lub z Katowic liniami Wizzair.

Orientacyjny koszt transferu z lotniska w Podgoricy to około 150 Eur (do 8 osób).

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem.

Ciekawe miejsca

Zobacz wybrane miejsca we Czarnogórze, które warto odwiedzić.

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsu w Czarnogórze.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z trasami rejsów w Czarnogórze.

Porady

Jak odprawić jacht z Chorwacji do Czarnogóry.

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

Wyspy Leros i Leipsi

Leros i Leipsi dwie wyspy Dodekanezu z bardzo urozmaiconą linią brzegową. Położone... więcej »

Park Narodowy Kornati – cennik 2024

Sprawdź, ile zapłacisz za postój jachtem na terenie Parku Narodowego Kornati w... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru