Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtów Grecja

Zobacz nasze jachty »

Grecja to prawdziwy raj dla żeglarzy.

Długi sezon trwający od połowy kwietnia do października, zróżnicowane akweny, dobre zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych żeglarzy, liczne zabytki z różnych okresów historii – to powody, dla których warto odwiedzić ten kraj. Wspaniałe widoki, przejrzysta ciepła woda, oryginalna kuchnia i nieskrępowana atmosfera beztroskich wakacji, to najczęstsze wrażenia, jakie pozostają nam w pamięci z pobytu w Grecji. Wybierając trasę żeglugi należy jednak pamiętać, że niektóre szczególnie popularne miejsca bywają w sezonie bardzo zatłoczone i o tym, że na Cykladach można natrafić, szczególnie w lipcu i sierpniu, na bardzo silne wiatry.

 

Proponujemy rozpocząć czarter w jednym z następujących portów: Ateny (Kalamaki lub Lavrion), Rodos, Korfu, Kos, Lefkada, Skiatos, Paros, Volos, Mykonos.

mapka-grecja-porty-volos

POŁOŻENIE:

Grecja położona jest na Półwyspie Bałkańskim oraz Półwyspie Peloponeskim. Od północy graniczy z Albanią, Macedonią i Bułgarią oraz od wschodu z Turcją. Ma dostęp do czterech mórz: Morza Egejskiego, Morza Kreteńskiego, Morza Jońskiego i Morza Śródziemnego. Do Grecji należy ponad 3 tyś wysp z czego 167 jest zamieszkałych. Najbardziej znane to Kreta, Rodos i Korfu oraz archipelagi: Wyspy Jońskie, Cyklady oraz Sporady. Grecja ma bardzo długą i bogatą historię, której pierwsze ślady odnajdujemy w cywilizacji minojskiej i mykeńskiej. Uznawana jest za kolebkę zachodniej cywilizacji oraz miejsce narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki i dramatu.

POGODA:

Grecja położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, na zachodzie z odmianą wilgotną a na wschodzie z suchą. Na wybrzeżu średnie temperatury latem oscylują około 27 stopni C. W praktyce temperatury w szczycie sezonu przekraczają 30 stopni C. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 25 stopni C.

Lato w Grecji zdominowane jest silnym wiatrem MELTEMI wiejącym z północnego-wschodu na Morzu Egejskim. We wczesnych godzinach rannych wieje najczęściej z siłą 4-5 stopni, wzmaga się do 5-6 stopni po południu, zwykle cichnie po zachodzie słońca. Dość często Meltemi potrafi osiągnąć siłę 7-8 stopni, a nawet 9 i przez kilka dni skutecznie zatrzymać żeglarzy w portach. Od października do maja wieją zarówno północne jak i południowe wiatry. Szczególnie południowe wiatry potrafią być nieprzewidywalne i zdradliwe. W okresie tym również mogą pojawić się gwałtowne burze.  Prognoza pogoda w Grecji (do 5 dni) >>> Poseidon System. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat wiatrów w Grecji.

Najbardziej popularne destynacje wśród żeglarzy: Zatoka Sarońska i Argolidzka, Cyklady, Dodecanes, Morze Jońskie.

JAK DOJECHAĆ DO GRECJI?

Grecja leży w dosyć dużej odległości od Polski, dlatego najbardziej wygodne jest korzystanie z połączeń lotniczych. Od 1 lipca wszystkie lotniska w Grecji są czynne. Bezpośrednie połączenia do Grecji oferuje: Ryanair, Wizz Air, Aegean Airlines, LOT.

Bezpośrednie połączenia lotnicze do ATEN – lato 2020:

Aegenian Airlines – codziennie loty z Warszawy (Chopin) do Aten. LOT – połączenia z Warszawy (Chopin) do Aten w piątki, niedziele, poniedziałki i środę

Wizzair – loty z Katowic od 3 lipca w piątki i poniedziałki, od 23 lipca do 22 października w czwartki i niedziele.

Ryanair proponuje loty to Aten, od początku lipca, z następujących portów:

 • Gdańsk – we wtorki
 • Katowice – w niedziele
 • Kraków – w środy i soboty
 • Poznań – w piątki
 • Warszawa (Modlin) – sobota/niedziela
 • Wrocław – w piątek

Połączenia lotnicze na CORFU

 • Warszawa (Chopin) – Corfu (Wizzair) od 4 lipca w soboty (do 17 października).
 • Warszawa (Modlin) – Corfu (Ryanair) w czwartki od początku lipca
 • Warszawa (Chopin) – Corfu (LOT) w niedziele i wtorki od początku lipca
 • Poznań – Corfu (Ryanair) w niedziele
 • Gdańsk – Corfu (LOT) w piątki
 • Lublin – Corfu (LOT) we wtorki
 • Kraków – Corfu (LOT) w środy
 • Poznań – Corfu (LOT) w niedziele
 • Wrocław – Corfu (LOT) w sobotę

Połączenia lotnicze do SALONIK

Do Salonik lata Ryanair z Krakowa w niedziele oraz z Warszawy (Modlin) w piątki. Do Salonik polecimy również LOTem z Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia.

  liniami Aegean Air z Krakowa w czwartek i niedzielę (od 29 marca do 22 października) z Warszawy Chopin codziennie Port lotniczy Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa jest największym greckim lotniskiem. Lotnisko oddalone jest o ok. 35 km od centrum Aten i jest z nim dobrze skomunikowane. Do miasta można dojechać autobusami lub metrem.

Przy rezerwacji biletów lotniczych warto pamiętać, że czarterując jacht w firmie Kiriacoulis możemy rozpocząć i zakończyć rejs w dowolny dzień tygodnia bez dopłat. Najlepszych połączeń lotniczych szukaj na www.skyscanner.pl.

Droga lądowa: dla turystów pozostaje otwarte jedynie przejście graniczne w Promachonas na granicy z Bułgarią – wymagane okazanie negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa  wykonanego metodą PCR.

Droga morska: otwarty port w m. Patra i w m. Igumenitsa oraz  dostępne połączenia promowe z Włochami.

Należy pamiętać o wypełnieniu przed podróżą obowiązkowego formularza PLF (co najmniej 48 godzin przed wjazdem, a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą) na stronie: https://travel.gov.gr/#/. W rezultacie otrzymamy kod QR (na 24h przed odlotem, często wpada do skrzynki SPAM), który należy okazać na granicy.

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość z zapytaniem.

Grecja dla żeglarzy

Cykl artykułów poświęconych żeglowaniu w Grecji

Galeria

Zobacz zdjęcia z rejsów w Grecji.

Trasy rejsów

Zapoznaj się z żeglarskimi trasami rejsów w Grecji.

Zatoka Sarońska i Argolidzka

Żeglujemy w Grecji

Relacje z rejsów

Przeczytaj o rejsach w Grecji

Pogoda

Sprawdź kiedy najlepiej czarterować jachty w Grecji

Plusy i Minusy

Co powinieneś wiedzieć o żeglowaniu w Grecji

Galeria

Najnowsze posty

Newsy, porady dla skipperów, relacje z rejsów - o tym warto wiedzieć!

okłdadka Paros

Wyspy Paros i Antiparos

Paros i Antiparos - kwintesencja Cyklad: białe domki jak kostki cukru, turkusowa... więcej »

skipper Maciej Krzesiński

Okiem skippera – szkolenie na dużym jachcie

No to zaczynamy – najpierw zbiórka załogi. Okazuje się że wyłapujemy się... więcej »

Regiony naszych czarterów

czyli gdzie postawić żagle

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.