Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Park Narodowy Kornati – cennik 2022

Park Narodowy Kornati to wyjątkowe miejsce w Europie i jedna z największych atrakcji żeglarskich w Chorwacji. Polecamy go szczególnie podczas żeglowania w miesiącach wakacyjnych. Przy trzydziestostopniowym upale, kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, nurkowanie i opalanie jest dokładnie tym, za czym tęsknimy. Olbrzymi obszar parku sprawia, że możemy poczuć się tu całkiem kameralnie nawet w lipcu i sierpniu. A do tego te widoki (!) – kto jeszcze tu nie był, koniecznie musi odwiedzić to miejsce – zobacz galerię zdjęć z Parku Narodowego Kornati.

Park Narodowy Kornati Chorwacja

Aktualny cennik pobytu w Parku Narodowym Kornati

Pobyt na Kornatach wiąże się z opłatą za cumowanie w Parku Narodowym. Poniżej znajdziecie aktualny cennik na sezon 2022. Można go również otworzyć w pdf: cennik Park Narodowy Kornati.

W stosunku do roku ubiegłego cennik jednodniowy do Parku Narodowego Kornati nie uległ zmianie. Wzrosły natomiast ceny biletów 3-dniowych o około 13%.

Park Narodowy Kornat 2022

Jak łatwo zauważyć, bilet do parku nie jest tani. Cumując na terenie Parku Narodowego Kornati jachtem żaglowym o długości od 11 do 17,99 m (36-58 stóp) zapłacimy na miejscu za jednodniowy bilet 1200 Kun – w okresie od czerwca do września oraz 600 Kun – w pozostałym okresie.

Na szczęście cenę biletu możemy łatwo obniżyć, nawet o 50% (!). Poniżej przedstawiamy cztery różne sposoby zakupu biletów do Parku Narodowego Kornati.

Zakup biletu na terenie Parku

Wpływamy na teren parku, cumujemy w wybranej zatoczce i czekamy, aż pojawi się obsługa parku. Zwykle nie trwa to długo, gdyż kontrole są dosyć częste. Kupując w ten sposób, płacimy najwyższą stawkę za jednodniowy bilet czyli 1200 kun (czerwiec-lipiec-sierpień-wrzesień) lub 600 kun (poza sezonem) – dla jachtu 36-58 stóp. Bilet ważny jest do następnego dnia do godziny 12.00. W tym czasie możemy swobodnie poruszać się po parku i zmieniać dowolnie kotwicowiska. To rozwiązanie jest najdroższe, ale daje nam najwięcej swobody i nie wymaga od nas planowania.

Jak kupić bilet z 50% zniżką

Kupujemy bilet jeszcze przed wpłynięciem na teren Parku Narodowego Kornati. W tym celu musimy zaplanować naszą wizytę z wyprzedzeniem, przede wszystkim dokładnie określić jakiego dnia odwiedzimy park i na jak długo będziemy chcieli się w nim zatrzymać.

Bilet kupujemy w jednym z punktów sprzedaży zlokalizowanych na wybrzeżu – marinach lub agencjach turystycznych. Pełną listę punktów sprzedaży znajdziecie na dole artykułu. Kupując bilet w ten sposób uzyskujemy 50% zniżkę. Oznacza to, że zamiast 1200 kun zapłacimy jedynie 600 kun za jednodniowy bilet w szczycie sezonu.

Bilety wystawiane są na konkretny dzień. Zmiana daty jest możliwa, ale dość kłopotliwa: trzeba wysłać prośbę o zmianę na adres ulaznice@np-kornati.hr, nie później niż na jeden dzień przed planowanym pobytem w Parku do godziny 12:00. Nie ma zwrotów/dopłat jeśli zmiana terminu wiąże się ze zmianą taryfy. Nie ma również zwrotu biletów. Ta opcja pozwala nam sporo zaoszczędzić, ale musimy sztywno trzymać się planu naszego rejsu i odwiedzić Kornati w zaplanowanym terminie.

Bilety on-line – na stronie internetowej Kornati National Park oraz w aplikacji mySea ze zniżką 50%

Podobną 50% zniżką możemy uzyskać kupując bilet on-line na stronie: kornati-webshop. Wystarczy, że wybierzemy dzień odwiedzenia parku oraz długość naszego jachtu. W kolejnych krokach podajemy nazwę jachtu, jego numer rejestracyjny oraz kraj pochodzenia. Płatność odbywa się za pomocą kart kredytowych Visa, MasterCard, Maestro. Ważne: bilet możemy kupić nawet w tym samym dniu, w którym planujemy odwiedzić Park.

W tej samej cenie możemy również wykupić bilet do parku poprzez aplikację dla żeglarzy mySea.

Cumujemy w marinie ACI Piskera i nie płacimy za bilet do parku

Wykupując postój w jedynej marinie na terenie Parku – ACI Piskera* otrzymujemy gratis bilet do Parku Narodowego Kornati ważny od momentu zacumowania do godziny 19.00 dnia następnego.

W praktyce oznacza to, że jedną noc spędzamy w marinie (gdzie mamy możliwość podpięcia się do prądu i zatankowania wody), a następnego dnia do wieczora swobodnie zwiedzamy i cumujemy na terenie Parku w wybranych przez siebie miejscach.

Jeśli zmienimy zdanie i będziemy chcieli pozostać na terenie Parku jeszcze dłużej możemy wykupić bilet na kolejny dzień w Marinie Piskiera z 50% zniżką.

* Marina ACI Piskera otwarta jest od 1 kwietnia do 31 października.

Marina ACI Piśkiera Kornaty

__________________________________

Pamiętajmy również, że jeżeli chcemy przepłynąć przez Park Narodowy Kornaty bez rzucania kotwicy, możemy to zrobić bez konieczności kupowania biletu.

W poprzednich latach można było również uniknąć płacenia za pobyt w Parku, jeśli zdecydowaliśmy się zacumować na noc do pomostu restauracji leżącej w jednej z zatok na wyspie Kornat (i oczywiście skorzystać z jej usług): Suhi Rat, Sipnate, Kravljacica, Striznja, Vrulje. Ponieważ zasada ta jest dość umowna warto dopytać o szczegóły podczas rezerwacji.

W ramach promocji wszystkich parków narodowych leżących na Adriatyku istnieje również możliwość wykupienia biletów łączonych. Opcja ta dotyczy pobytów 3 i 7-dniowych w Parku Narodowym Kornati, Parku Narodowym Teleścica, Parku Narodowym Mljet lub Lastovo. W tej opcji bilety kupujemy przez portal mySea. Dla jachtu 36 – 58 stóp bilet taki w sezonie (VI-IX) kosztuje 1800 HRK na 3 dni i 2800 HRK na 7 dni.

Lista miejsc gdzie można kupić bilety do Parku Narodowego Kornati:

Aba recepcja, Butina 2, Murter

Marina Betina, Nikole Škevina 15, Betina

Marina Kremik d.o.o., Splitska 22, Primošten

Marina Šibenik d.o.o., Obala Jerka Šižgorića 1, Šibenik

Danuvius marina d.o.o., Jurjevgradska 2, Tribunj

Marina Kornati, Šetalište kneza Branimira 1, Biograd n/m

Euronautic d.o.o., Marina Kornati, Biograd n/m

Bimex Adria, Marina Dalmacija, Sukošan

Albatros Yachting, I. Meštrovića 2, Marina Zadar

Tankerkomerc, Zadar

Adamo Travel, Sali 112, Sali, Dugi otok

ACI marina Žut, otok Žut

ACI marina Jezera, Obala sv. Ivana 47 E, Jezera

ACI marina Vodice, Artina 13 A, Vodice

Aci marina Skradin, Obala bana Pavla Šubića 18, Skradin

T. A. Bisage, Put Zaratića 3, Jezera

Veslo d.o.o., Kralja Krešimira IV. 3, Pirovac

Park Narodowy Kornati

 

 

 

Posty w kategorii

Marina SCT Trogir Croatia Yacht Club

Ceny parkingów w marinach w Chorwacji w sezonie 2019

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie tygodniowych cen za postój samochodu na parkingu w najbardziej popularnych marinach... więcej »

zobacz więcej
połaczenia lotnicze LOT wakacje 2021

LOTem do Chorwacji – wakacje 2021

Polskie Linie Lotnicze LOT zdradziły plany dotyczące sezonu wakacyjnego 2021. Narodowy przewoźnik postanowił, wzorem... więcej »

zobacz więcej

Co zabrać na rejs do Chorwacji

Co znajdziesz w tym artykule: W co spakować się na rejs?Najważniejsze dokumenty do zabraniaCo... więcej »

zobacz więcej

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru