Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Marina ACI Piskera

Marina położona jest na niewielkiej, niezamieszkałej wyspie Vela Panitula, leżącej w południowo zachodniej części Kornatów, tuż obok wyspy Piskera. Marina jest dobrze chroniona od północnych wiatrów (bora), trochę słabiej od wiatrów wiejących z południa.

Zasady funkcjonowania

  • Marina otwarta tylko w sezonie: od 1 kwietnia do 31 października.
  • W marinie znajdziemy 6 pirsów przygotowanych na przyjęcie 118 jachtów o max. długości 30 m. Głębokość przy pirsach waha się od 2.5 do 3.5 m.
  • Wodę można tankować w godzinach 8.00-10.00 rano, natomiast pobór prądu możliwy jest od 8.00 do 12.00 i od 18.00 do 24.00.
  • W marinie znajdziemy toalety i prysznice, restaurację, sklep spożywczy oraz bezpłatny dostęp do internetu.
  • W sezonie 2019 w cenę postoju w marinie wliczony jest bilet do Parku Narodowego Kornati ważny do godziny 19,00 następnego dnia.

Wrażenia

Marinę Piskera odwiedziliśmy pod koniec sierpnia. Pomimo szczytu sezonu połowa mariny stała pusta. Być może dobra tego dnia pogoda skłoniła żeglarzy do cumowania w zatoczkach. Obsługa mariny wskazała nam miejsce przy pirsie i podała dwa muringi. Po południu, gdy wzrósł ruch w marinie, byliśmy świadkami jak sprawnie ustawiała duże jachty przestawiając ich dzioby pontonem. Najgłębiej cumowane były katamarany, które w całości zajęły pirs D.

Pomimo ograniczeń w dostawie wody, godziny jej wydawania nie były restrykcyjnie przestrzegane. Natomiast awaria generatora pozbawiła nas możliwości porannego podpięcia do prądu.

Świeże pieczywo i chrupiące rogaliki można było kupić już o godzinie 8.00 rano.

Kolacje można zjeść w marinie, w restauracji „Klif” lub przepłynąć pontonem kilkaset metrów na wyspę Piskera, gdzie znajduje się restauracja „Jadra”. Ceny na Kornatach są wyższe od tych w restauracjach na lądzie, dlatego przy zamawianiu ryb warto upewnić się co do ich ceny za kg.

Niedaleko mariny znajduje się kamienista plaża i bezpieczne kąpielisko dla małych dzieci. Cumując w marinie Piskera warto wybrać się na szczyt wzgórza (127 m. n.p.m.), skąd rozpościera się fantastyczny widok na pobliskie wyspy. To również znakomite miejsce na podziwianie zachodu słońca.


Przejdź do sekcji


Marina ACI Piśkiera Kornaty

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Vrgada

Chorwacja

Vrgada

Położenie Ta niewielka wyspa położona jest między Paśmanem a Murterem w archipelagu Szibenik.  W większości niezamieszkała i gęsto pokryta lasem... więcej »

zobacz więcej
Marina Aci Trogir

Chorwacja

Marina ACI Trogir

Marina ACI w Trogirze to najstarsza marina w mieście. Jej największym atutem jest bliskie sąsiedztwo Starego Miasta i zachwycający widok... więcej »

zobacz więcej
Instalacja Zadar - pozdrowienie słońca

Chorwacja

Zadar

„Zadarski zachód słońca jest najpiękniejszy na świecie, piękniejszy jest niż oklaskiwany każdego wieczoru zachód w Key West na Florydzie” –... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru