Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Park Krajobrazowy Telaśćica

Zatoka Telaśćica to jeden z  najbardziej malowniczych zakątków na Adriatyku. W przeszłości stanowiła część Parku Narodowego Kornati, ale od 1980 roku ma status niezależnego Parku Krajobrazowego.

Położenie

Zatoka Telaścica położona jest w południowej części wyspy Dugi Otok. Ma blisko 10 km głębokości i jest jedną z największych zatok na Adriatyku. Znajdziemy tu kilka ładnych, piaszczystych plaż, parę niewielkich wysp oraz bezpieczne kotwicowiska. Na uwagę zasługuje szczególnie południowa część zatoki, porośnięta lasami sosnowymi i drzewami oliwnymi.

Największe atrakcje Parku Krajobrazowego Telaścica

Turyści, w tym również żeglarze, wpływają do zatoki Teleścica przede wszystkim po to, aby zobaczyć słone jezioro Mir. Woda w jeziorze jest bardzo słona, a latem również bardzo ciepła, co chętnie wykorzystują turyści traktując je jako popularne kąpielisko. Polecamy wycieczkę wokół jeziora, a przy okazji zachód słońca w jednym z punktów widokowych położonych na klifach.

Jezioro Mir oddzielone jest od morza wąskim i długim grzbietem skalnym, którego strome klify (nazywane „stene”) wznoszą ponad morzem na wysokość 160 m. Ten spektakularny widok najlepiej podziwiać od strony morza, z pokładu jachtu.

Inną atrakcją parku jest mała, wysepka Taljurić, która swoim wyglądem przypomina betonową płytę. Wyspa ma tylko trzy metry wysokości dlatego podczas wzburzonego morza jest całkowicie pod wodą.

Bilet wstępu do Parku Krajobrazowego Telaśćica:

W sezonie 2019 cena jednodniowego biletu dla jachtu 36-58 stóp wynosi 300 kun od stycznia do maja i od października do grudnia oraz 500 kun od czerwca do września. Jeżeli bilet zdecydujemy się kupić poza parkiem: Bimextravel w Sukosan lub Adamo Travel w miejscowości Sali na Dugim Otoku, jego cena spadnie do 200 kun przed sezonem i 400 kun po sezonie.  Tańsze bilety możemy również kupić on-line na stronie parku >>> tutaj.

Boje w Parku Krajobrazowym Telaśćica:

Do dyspozycji żeglarzy w parku przygotowano kilkadziesiąt boi. Zlokalizowane są one obok jeziora Mir, a także w zatoce Krusevica i Kucinmul. Kilka boi znajdziemy również przed restauracją w zatoce Mala Proversa.


Przejdź do sekcji


Klify Park Krajoznawczy Telescica

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Instalacja Zadar - pozdrowienie słońca

Chorwacja

Zadar

„Zadarski zachód słońca jest najpiękniejszy na świecie, piękniejszy jest niż oklaskiwany każdego wieczoru zachód w Key West na Florydzie” –... więcej »

zobacz więcej
Marina SCT Trogir

Chorwacja

Marina SCT Trogir

Trogir, ze względu na swoje strategiczne położenie w centrum dalmatyńskiego wybrzeża oraz wspaniale zachowaną Starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa... więcej »

zobacz więcej
Tribunj

Chorwacja

Tribunj

Urocza wioska rybacka. Stara cześć miasta znajduje się na niewielkiej wyspie połączonej z lądem kamiennym mostkiem. Znajdziemy tu typowe dla... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru