Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Marina SCT Trogir

Trogir, ze względu na swoje strategiczne położenie w centrum dalmatyńskiego wybrzeża oraz wspaniale zachowaną Starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, był zawsze bardzo chętnie odwiedzany przez żeglarzy. Zazwyczaj cumowali oni w atrakcyjnie położonej marinie ACI naprzeciwko Starego Miasta lub w porcie miejskim. Z czasem oferta dla żeglarzy została rozbudowana o nową marinę Seget, będącą m.in. bazą czarterową firmy Navigare Yachting. W lipcu 2014 roku w miejscu dawnej stoczni został oficjalnie otwarty trzeci port w Trogirze: marina SCT (Marina & Yacht Service Center).

Położenie

Marina SCT położona jest tuż obok mariny ACI Trogir, w południowej części miasta. Aby do niej dotrzeć należy skręcić w kierunku Starego Miasta, przejechać most, następnie skręcić w prawo i ponownie w prawo po kolejnych 200 metrach. Uliczka jest wąska ale poprowadzi nas bezpośrednio na parking przy marinie.

Parking jest duży i dostępny zarówno dla klientów mariny SCT jak również ACI. Cena tygodniowego postoju wynosi 456 kun, cena za dzień 76 kun, godzina 10 kun, gratis postój do 15 min (ceny z kwietnia 2019). Możliwość zapłaty tylko gotówką w kunach. Wjazd na parking w pobliże jachtu – w celu wypakowania się, możliwy do 15 minut.

Do Trogiru można również dotrzeć z Polski autokarem obsługiwanym przez firmę Retman. Przystanek znajduje przy dworcu autobusowym. Kto woli szybsze i bardziej komfortowe rozwiązania może wybrać połączenia lotnicze do Splitu. Lotnisko znajduje się w odległości ok. 5 km od mariny w Trogirze.

Położenie Trogiru w centrum wybrzeża dalmatyńskiego sprawia, że jest to znakomity punkt startowy do odwiedzenia Hvaru, Visu czy Korculi >>> zobacz naszą propozycję trasy rejsu z Trogiru.

Udogodnienia

Marina oferuje miejsce dla 256 jachtów o długości od 12 do 25 m. Pierwotnie planowane było 7 pirsów oraz dodatkowe 30 miejsc dla dla mega jachtów o długości od 25 do 120 metrów.

Odległości pomiędzy poszczególnymi pirsami (jest ich siedem) są bardzo duże, co znacznie ułatwia cumowanie. Ustawiając się blisko brzegu warto zwrócić uwagę na gwałtownie spadającą głębokość.

W marinie znajdują się toalety i prysznice (dodatkowo stanowiska dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z dziećmi). Są bardzo czyste, dobrze wyposażone (suszarki) i estetycznie wykończone. Wydaje się jednak, że w szczycie sezonu ich ilość może nie być wystarczająca. W marinie możemy skorzystać z pralni lub baru. WiFi wliczone jest w cenę postoju.

Bardzo dobra restauracja Bocel, specjalizująca się w owocach morza, znajduje się na piętrze głównego budynku mariny. Rozpościera się stąd fantastyczny widok na Stare Miasto oraz cumujące w dole jachty.

Stacja paliw położona jest między mariną ACI a mariną SCT. W sezonie czarterowym duże kolejki w piątki. Cena 9,27 kn/1 litr diesel (ok. 1,32 Eur) – cena z kwietnia 2018.

Marina SCT to również siedziba wielu firm czarterowych m.in. Angelina Yachtcharter, Pitter Yachting, Cata Sailing, Croatia Yacht Club.

Ponieważ stocznia sąsiadująca z mariną pracuje non-stop, zdarza się, że hałas w godzinach nocnych może być uciążliwy.

Ceny: w szczycie sezonu od 1.06 do 30.09.2020 za postój 12-13 m jachtu musimy zapłacić 650 kun. Połowę tej kwoty kosztuje cumowanie do 4 godzin.

Atrakcje

Oczywiście największą atrakcją jest Stare Miasto w Trogirze. Spacer z Mariny SCT na Starówkę zajmuje około 10-15 minut. Zanim wejdziemy na most po prawej stronie mijamy piekarnię czynną 24h – to dobre miejsce aby kupić świeże pieczywo. Gdy zwiedzimy już dokładnie Stare Miasto, zachwycimy się panoramą jaka roztacza się z Twierdzy Kamerlengo oraz zajrzymy do wspaniałej katedry św. Wawrzyńca, warto odwiedzić targ rybny położony koło dużego sklepu Konzum przy drodze Zadar – Split.


Przejdź do sekcji


Marina SCT Trogir

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Chorwacja Sukosan

Chorwacja

Marina Dalmacija Sukosan

Marina Dalmacija w Sukosan koło Zadaru jest największą mariną w Chorwacji. W 2012 roku została przejęta przez turecką firmę Doğuş... więcej »

zobacz więcej
Chorwacja Komiża Vis

Chorwacja

Komiza (Vis)

Komiża to druga największa miejscowość na wyspie Vis i port chętnie odwiedzany przez żeglarzy. Położenie Miejscowość jest bardzo atrakcyjnie położona:... więcej »

zobacz więcej
Biograd na Moru

Chorwacja

Biograd na Moru

Biograd na Moru leży w centralnym punkcie Wybrzeża Adriatyckiego, w zatoce Pašman, niespełna 30 km od Zadaru. To idealne miejsce... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru