Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Marina Kornati i Marina Sangulin – Biograd na Moru

Biograd na Moru to nie tylko znana miejscowość turystyczna ale również mekka żeglarzy. W mieście obok kilku portów rybackich i portu promowego znajdują się również dwie mariny, przygotowane łącznie na przyjęcie blisko 900 jachtów (!). Obie położone są w naturalnej zatoce, dobrze osłoniętej od wiatrów. Usytuowane w centrum chorwackiego wybrzeża są doskonałym punktem startowym do odwiedzenia najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji: Parku Narodowego Kornati, Parku Narodowego Teleścica oraz Parku Narodowego rzeki Krka.

Odległość od lotniska w Zadarze – 25 km, od lotniska w Splicie – 100 km. Koszt dojazdu taxówką z lotniska w Zadarze to ok. 500 kun.

Marina Kornati

Uważana za żeglarskie i regatowe centrum północnej Dalmacji. Tak naprawdę składa się z trzech niezależnych części, leżących w obrębie tego samego basenu portowego. Część środkowa posiada 380 miejsc na wodzie i 70 miejsc na lądzie, zachodnia marina posiada 200 miejsc na wodzie, a południowa kolejne 100. Daje nam to razem prawie 700 miejsc na wodzie (!). Blisko połowa z nich zajęta jest przez jachty czarterowe. W Marinie Kornati ma swoją siedzibę wiele firm czarterowych, z których najbardziej znane to:

Adriatic Challenge
Burin Yacht Charter
Euronautic
Pitter
Novak Charter

Większość zlokalizowana jest przy pirsie zachodnim, w bliskiej odległości od wejścia do portu.

Na terenie mariny znajdziemy parking na 700 miejsc (50 kun/tydzień), 10 tonowy dźwig, 24 godzinną ochronę, prysznice i toalety oraz tawernę gotową na przyjęcie do 370 osób (zlokalizowaną w części wschodniej). Goście mariny posiadają również darmowy dostęp do internetu. Przed mariną znajduje się stacja paliw (dwa stanowiska).

Symbolem jakości i wysokich standardów związanych  z ochroną środowiska wybrzeża i morza jest Niebieska Flaga – przyznawana tej marinie 6 lat z rzędu.

Na terenie Mariny Kornati odbywają się co roku targi żeglarskie Biograd Boat Show.

Marina Šangulin

Położona jest w centralnej części basenu portowego. Posiada 200 miejsc postojowych z dostępem do prądu i wody. Większa część mariny jest zajęta przez flotę firmy czarterowej Angelina Yachtcharter.

W marinie znajdziemy toalety, prysznice i darmowe WiFi.

Marina jest otwarta przez cały rok, całą dobę.

Nieopodal mariny znajdują się restauracje, supermarket, poczta, stacja benzynowa, apteka, piekarnia i targ.


Przejdź do sekcji


Marina Kornati Marina Sangulin Biograd na Moru Chorwacja

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Marina Mandalina - Šibenik z lotu ptaka

Chorwacja

Marina Mandalina Sibenik

Położenie Marina Mandalina położona jest między Zadarem a Trogirem, w jednym z najpiękniejszych zakątków chorwackiego wybrzeża. Wybudowana w naturalnej zatoce,... więcej »

zobacz więcej
Mali Losinj

Chorwacja

Mali Losinj

Mali Losinj to przede wszystkim uroczy port, nad którym góruje charakterystyczna dzwonnica, kolorowe domki z czerwoną dachówką wznoszące się kaskadowo... więcej »

zobacz więcej
Pula

Chorwacja

Pula

Usadowiona na południowym wierzchołku Istrii jest uważana za najstarsze miasto na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. W Puli ożywa Rzymska przeszłość Istrii.... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru