Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Paladinica – wyspa Rava

Wyspa Rava jest niewielka, zajmuje powierzchnię niespełna 4 km2. Bardzo nieregularna linia brzegowa sprawia, że znajdziemy tu aż 13 zatok. Największą z nich jest Paladinica położona między wioskami  Mala  i Vela Rava.

Kotwicowisko Paladinica

Znajdziemy tu 16 koncesjonowanych boi. Cena w sezonie 2018 wynosiła  20 HRK/metr. W opłacie za postój wliczony jest wywóz śmieci. Głębokość zatoki od 2 do 15 metrów. Bezpieczne kotwicowisko przy każdym rodzaju wiatru za wyjątkiem zachodniego. W szczycie sezonu tłoczno.

Wąska ścieżka prowadzi z zatoki Paladinica do miejscowości Vela Rava, gdzie znajdziemy sklep i cieszącą się dużą popularnością (nie tylko wśród żeglarzy) restaurację Keko – czynną od czerwca do połowy września. Restaurację od 20 lat prowadzi Nikola Bobić – zawodowy rybak i gastronom. Jego ryby z grilla to prawdziwy majstersztyk! Koniecznie spróbujcie tutejszej oliwy – tłoczona na wyspie, starymi metodami –  za pomocą młyńskiego kamienia nie ma sobie równych!

Zatoka Grbavac

W zatoce Grbavac na południe od Vela Rava (cztery zabudowania) od 2018 roku działała restauracja Villa Rava: betonowe nabrzeże z około 12 muringami, dodatkowo 5 boi w zatoce. Bardzo elegancko. Stoły tuż przy nabrzeżu. (nie ma o tym wzmianki w locji 888 portów i zatok 2018/2019).

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Mali Losinj

Chorwacja

Mali Losinj

Mali Losinj to przede wszystkim uroczy port, nad którym góruje charakterystyczna dzwonnica, kolorowe domki z czerwoną dachówką wznoszące się kaskadowo... więcej »

zobacz więcej
Chorwacja Komiża Vis

Chorwacja

Komiza (Vis)

Komiża to druga największa miejscowość na wyspie Vis i port chętnie odwiedzany przez żeglarzy. Położenie Miejscowość jest bardzo atrakcyjnie położona:... więcej »

zobacz więcej
Wyspa Zverinac zatoka Kablin

Chorwacja

Zverinac

Zverinac to niewielka wyspa położona wzdłuż północno – wschodniego brzegu wyspy Dugi Otok. Na wyspie znajduje się tylko jedna miejscowość... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.