Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Rejs do Wenecji (10 dni)

Biograd na Moru

Dzień 1 - Biograd na Moru

Biograd na Moru leży niespełna 30 km od Zadaru. Dawna siedziba królewska stanowi obecnie centrum turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą żeglarską.

czytaj więcej
Piran Słowenia

Dzień 2 - Piran

Dystans: 110 Mm

Słoweński port wyjątkowej urody. Miasto przez wiele lat należało do Republiki Weneckiej. Czerwone dachówki kamienic kontrastują z turkusem wody. Niewielki rybacki port, w którym będziemy chcieli zacumować leży w samym centrum miasta. Ruch kołowy jest tutaj zamknięty. Do Piranu dotrzemy z Biogradu po ok. 30h żeglugi (w tym nocnym przelocie).

czytaj więcej
Rejs morski do Wenecji

Dzień 3 - Wenecja

Dystans: 55 Mm

Cel naszej podróży. Największy port morski średniowiecznej i renesansowej Europy. Okrzyknięte największym muzeum świata pod gołym niebem. Miejsce wyjątkowe, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć. Spędzimy tutaj dwie noce aby każdy znalazł wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie i podziwianie tego wyjątkowego miejsca.

Chioggia

Dzień 4 - Chioggia

Dystans: 12 Mm

Chioggia nazywana jest „Małą Wenecją”. Zwiedzanie miasta warto zacząć od jego najstarszej części, leżącej pomiędzy Isola dei Cantieri a Isola dei Saloni. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się okolice kanału Vena gdzie kolorowe fasady domów odbijają się w zastygłej wodzie, a niewielkie rybackie łódeczki przycumowane do brzegu wraz z licznymi kamiennymi mostkami tworzą charakterystyczną wizytówkę tego miasta. Zanim wypłyniemy w dalszy rejs warto zrobić zakupić świeże owoce morza na targu rybnym.

Chorwacja Rovinj

Dzień 5 - Rovinj

Dystans: 60 Mm

Rovinj to jedno z najciekawszych i najbardziej malowniczych miejsc na półwyspie Istria. Otoczone lesistymi wzgórzami miasto posiada wiele interesujących zabytków, jak: klasztor Franciszkanów, Łuk Triumfalny Balbiego z XVII w., ratusz i pałac miejski. Zachęcamy do wejścia na 57 metrową wieżę masywnej XVIII-wiecznej katedry św. Eufemi, skąd rozpościera się wspaniały widok na 13 zielonych wysp archipelagu Rovinj.

czytaj więcej
Mali Losinj

Dzień 6 - Mali Losinj

Dystans: 50 Mm

Wyspa ma wspaniały klimat i bardzo dużą liczbę słonecznych dni w roku, piękne plaże i czystą wodę, dlatego od dawna jest wakacyjnym celem turystów z całej Europy. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest kolonia delfinów licząca ponad 150 sztuk. Mali Losinj jest tętniącą życiem miejscowością wypoczynkową z bogatą tradycją marynistyczną. Wśród zabytków na uwagę zasługuje Wenecka Wieża Obserwacyjna, Kościół św. Marcina oraz wiele późnobarokowych i neoklasycznych budynków.

czytaj więcej
Iz

Dzień 7 - Veli Iz

Dystans: 40 Mm

Iz to typowa dalmatyńska wyspa słynąca z produkcji oliwek. W niewielkiej miejscowości Veli Iz znajdziemy dobrze osłoniętą małą marinę z prądem i wodą. Szeroka promenada wzdłuż morza poprowadzi nas do niewielkiego portu rybackiego.

czytaj więcej
Biograd na Moru

Dzień 8 - Biograd na Moru

Dystans: 20 Mm

Biograd na Moru leży niespełna 30 km od Zadaru. Dawna siedziba królewska stanowi obecnie centrum turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą żeglarską.

czytaj więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru