Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Phuket (14 dni)

Phuket Yacht Haven Marina

Dzień 1 - Phuket Yacht Haven Marina

Phuket Yacht Haven Marina to główna baza firm czarterowych zlokalizowana w północnej części wyspy. Stanowi doskonały punkt wypadowy do, położonej niespełna 2 godziny drogi, zjawiskowej Zatoki Phang Nga Bay. W marinie znajdziemy wszystkie udogodnienia spotykane w marinach europejskich: nowoczesne prysznice i toalety, niewielki supermarket, restauracje, klub fitness czy basen. Obsługa mariny jest bardzo serdeczna i zawsze pomaga w manewrach portowych.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 2 - Koh Hong Group

Dystans: 14 Mm

Wyspy w Zatoce Phang Nga Bay zbudowane są z wapiennych skał, które ulegają erozji. Intensywnie zachodzące zjawiska krasowe powodują zapadanie się sklepień pieczar i grot. W ten sposób tworzą się naturalne tropikalne oazy, w których żyją unikatowe rośliny i zwierzęta. Tajowie nazywają takie miejsca hongami czyli pokojami. W czasie przypływu grunt wielu z nich zostaje zalany wodą zamieniając je w laguny. Odkrywanie hong jest największą atrakcją żeglowania w zatoce Phang Nga Bay. Najlepiej robić to za pomocą kajaka lub pontonu. Bardzo ciekawe hongi znajdziemy przy Koh Phanak oraz Koh Hong Group.

czytaj więcej

Dzień 3 - Koh Panyi

Dystans: 9 Mm

Wystające z morza na wysokość kilku metrów, pionowe, wapienne skały porośnięte tropikalną roślinnością i zamieszkałe przez egzotyczne zwierzęta – takiego widoku możemy oświadczyć tylko w jednym miejscu na świecie – w zatoce Phang Nga Bay. Ten wyjątkowy obszar znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Rekomendujemy zostanie w tym rejonie przynajmniej dwa dni i dokładne zbadanie wysp np. słynnej wyspy Jamesa Bonda Koh Phing Kan. Idealnym miejscem na nocleg jest Wioska Cyganów Koh Panyi gdzie zjemy wspaniałą kolację, a rankiem udamy się na zwiedzanie lasów namorzynowych.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 4 - Koh Hong

Dystans: 25 Mm

Ko Hong w rejonie Krabi to największa wyspa archipelagu składającego się z blisko 30 małych i większych wysp. Jej największą atrakcją, jak sama nazwa wskazuje jest imponująca honga, położona na północy wyspy. Do środka, przez wąski otwór między wysokimi klifami, wpływa się pontonem. Wewnątrz hongi przy jej zachodnim brzegu można kąpać się w towarzystwie setek kolorowych rybek. Po przeciwległej stronie znajduje się niewielki las namorzynowy. Wysokie, strome skały tworzą malowniczą scenerię. Na tej samej wyspie od strony południowej znajdziemy przepiękną plażę przedzieloną ogromnymi skałami. To znakomite miejsce do nurkowania i podziwiania rafy.

Tajlandia Krabi

Dzień 5 - Krabi

Dystans: 25 Mm

Krabi to największe miasto na trasie naszego rejsu. Warto przyjrzeć się jak wygląda tu prawdziwe życie Tajów. Wizyta w Krabi to doskonała okazja do uzupełnienia zbiorników na wodę oraz kupienie świeżych owoców i warzyw na targu nocnym. Możemy tu również zamówić trekking na słoniach albo skorzystać z tajskiego masażu. Rekomendujemy zacumowanie w Krabi Riviere Marina położonej przy głównej promenadzie biegnącej wzdłuż rzeki. Centrum miasta znajduje się 15 minut marszu od mariny.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 6 - Koh Phi Phi Don

Dystans: 25 Mm

Białe plaże, błękitne, ciepłe morze oraz porośnięte tropikalną roślinnością pionowe klify to wizytówka wysp Phi Phi, które znane są na całym świecie. Phi Phi Don jest tłoczna, gwarna, wakacyjna. Znajdziesz tu olbrzymi wybór restauracji, studiów tatuażu, sklepików z pamiątkami. W ciągu dnia możesz wspiąć się na punkt widokowy i obejrzeć panoramę Phi Phi, popłynąć na plażę małp by przyjrzeć się z bliska tym intrygującym zwierzakom, albo ponurkować z rybami w jednej z zatok na Phi Phi Lee. Kto kocha życie nocne będzie zachwycony: dziesiątki barów, klubów nocnych, pokazy ognia i laserów, tajski boks – jest w czym wybierać.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket Koh Lanta

Dzień 7 - Koh Lanta

Dystans: 25 Mm

O ile na Phi Phi przyjeżdżają młodzi ludzie, aby zaszaleć, wybawić się i wypić, o tyle Ko Lanta Yai jest popularna wśród rodzin z małymi dziećmi i zwolenników spacerów po plaży. Znajdziesz tu wiele miejsc, gdzie można się zrelaksować, a plaże nigdy nie będą zatłoczone.
Na nocleg proponujemy Kantiang Bay. Kotwicę należy rzucać na głębokości 6-8 metrów od piaszczystej plaży. Na południowym krańcu zatoki mieści się doskonała restauracja w 5-gwiazdkowym Himalai Resort & SPA. W północnej części zatoki znajdziesz „Why Not Bar” z muzyką na żywo i pokazami ognia oraz Baan Lanta Resort & SPA, gdzie możesz zjeść świeże owoce morza z grilla. Kantiang Bay to również miejsce, gdzie możesz zamówić wycieczkę na słoniach lub nurkowanie.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 8 - Koh Ngai

Dystans: 20 Mm

Ta atrakcja spodoba się wszystkim, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niewielka wyspa Ko Muk słynie z fantastycznej hongi Tham Morakot, zwanej również Emerald Cave. Do środka wpłynąć można tylko przy bardzo niskim stanie wody, wpław, pontonem lub kajakiem. Większość turystów pokonuję tę trasę wpław. Koniecznie zabierz ze sobą latarkę, bo jaskinia, przez którą wpływa się do hongi ma ok. 80 metrów długości i momentami jest kompletnie ciemno. Nagrodą dla wytrwałych jest przepiękna laguna z tropikalną roślinnością, pionowymi wapiennymi skałami i piaszczystą mikro plażą. Podobno w dawnych czasach piraci przechowywali tu swoje łupy.
Na noc najlepiej zatrzymać przy Koh Ngai. Znajdziemy tu wszystko o czym marzymy planując żeglowanie w Tajlandii: długą piaszczystą plażę, setki kolorowych ryb i kilka restauracji na plaży serwujących posiłek do późna w nocy. Idylla.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 9 - Koh Rok Nai

Dystans: 17 Mm

Koh Rok Nai i Koh Rok Nok to dwie wyspy na południe od Phi Phi Lee. Woda jest tu bardzo czysta, rafa bogata w korale i ryby, a plaża szeroka i piaszczysta. Obie wyspy wchodzą w skład Parku Narodowego. Szczególnie po zmierzchu, gdy odpłynie większość łodzi turystycznych jest tu bardzo cicho i spokojnie. Cumując tutaj koniecznie zanurkuj z maską i rurką. Najlepsze miejsca na snorkeling: południowy kraniec Ko Rok Nok, wschodnie wybrzeże tzw. South Point / Clownfish Reef oraz Seastar Cove na wprost plaży – południowe wybrzeże Ko Rok Nai (niedaleko campingu i miejsca piknikowego).

Tajlandia rejs z Phuket Phi Phi Le

Dzień 10 - Koh Phi Phi Le

Dystans: 35 Mm

Phi Phi Le jest bezludna, dzika i bezapelacyjnie piękna. Najbardziej znanym miejscem na wyspie jest zatoka May Bay rozsławiona filmem z Leonardo di Caprio „The Beach” z 1998 r. Ma spektakularne wapienne skały i białe, piaszczyste plaże. W turkusowej wodzie pływają setki kolorowych ryb. Jeśli chcesz odkryć urok tego miejsca przypłyń tu przed 8.00 rano lub tuż przed zachodem słońca. Z plaży nie jest osiągalny ani wschód ani zachód słońca. Ze względu na rafę koralową rzucanie kotwicy jest tutaj zabronione. Skorzystaj z jednej z licznych boi w północnej części zatoki, zachowując dużą ostrożność. Pamiętaj również, że cumowanie na noc jest zabronione.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 11 - Koh Khai Nui

Dystans: 23 Mm

To wymarzone miejsce na postój. Wyspa jest mikroskopijna. Składa się z restauracji na palach przyklejonej do skały. Wokół rozpościera się turkus wody. Nie ma tutaj plaży z prawdziwego zdarzenia, dlatego spotkamy tu znacznie mniej łodzi z turystami. Wybór jedzenia nie jest duży, raczej mała przystawka plus wspaniały owocowy shake z palemką. Wokół restauracji pływają setki ryb wabione przez turystów chlebem. Kilka boi wokół restauracji ułatwia cumowanie, szczególnie że pod wodą ciągnie się rafa koralowa.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 12 - Koh Nakha Yai

Dystans: 15 Mm

Wschodnie wybrzeże Ko Nakha Yai posiada trzy piaszczyste plaże. Najbardziej dostępna jest plaża środkowa, nie ogranicza jej rafa przy żadnym poziomie wody. Znajdziesz tu leżaki i parasole, a w ciągu dnia działa tam bar.

Phuket Yacht Haven Marina

Dzień 13 - Phuket Yacht Haven Marina

Dystans: 10 Mm

Phuket Yacht Haven Marina to główna baza firm czarterowych zlokalizowana w północnej części wyspy. Stanowi doskonały punkt wypadowy do, położonej niespełna 2 godziny drogi, zjawiskowej Zatoki Phang Nga Bay. W marinie znajdziemy wszystkie udogodnienia spotykane w marinach europejskich: nowoczesne prysznice i toalety, niewielki supermarket, restauracje, klub fitness czy basen. Obsługa mariny jest bardzo serdeczna i zawsze pomaga w manewrach portowych.

czytaj więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru