Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Koh Ngai

Ko Ngai to maleńka wyspa o długości 4 km i szerokości 2 km. Od wschodniej strony ma piękne piaszczyste plaże. Woda jest tu płytka i przezroczysta, a turystów niezbyt wielu. W ciągu dnia do plaży przybija kilka łodzi długorufowych. To idealne miejsce na krótki postój i relaks na plaży. Posiłek można zjeść w jednym z kilku kompleksów hotelowych. Szczególnie polecana jest kuchnia w Koh Hai Resort oraz Thapwarin Resort. Od wschodniej strony wyspy znajduje się kilka wystających z wody skał zwanych Koh Cheuk i Koh Waen. Warto tutaj ponurkować. Nie bądź zaskoczony ławicami ryb, które bez obaw podpływają do ludzi i od czasu do czasu podszczypują, licząc na coś do zjedzenia. W Tajlandii ma to swoją nazwę: naturalny peeling.

Wyspa należy do Parku Narodowego Ko Lanta, dlatego cumując przy niej zapłacisz 400 BTH od osoby. Na Ko Ngai nie ma dróg, a jedynie ścieżki w dżungli łączące plaże na wschodnim wybrzeżu z plażami na południu. Na południowo-zachodnim krańcu wyspy znajduje się punkt widokowy, do którego można dotrzeć z plaży Paradise Beach.

Na Koh Ngai cumować można również przy południowym brzegu wyspy. Trzeba jednak bardzo uważać na rafę oraz wiele niebezpiecznych, pojedynczych skał. W nagrodę dostajesz fantastyczne miejsce do snorkelingu z dużą ilością przepięknych skrzydlic (lionfish).

Na południowo-wschodnim brzegu wyspy znajduje się długie molo. Niedozwolone jest do niego cumowanie jachtem, ale w sytuacji awaryjnej możesz tam napełnić kanistry słodką wodą.

Tajlandia rejs z Phuket

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Phanak

To pierwsza, ciekawa wyspa w zatoce, przy której warto zatrzymać się na dłużej. Położona jest ok. 12 mil na północ... więcej »

zobacz więcej
Phuket Yacht Haven Marina

Tajlandia

Phuket

Phuket – „Perła południa”, to największa (539 km2) i najczęściej wybierana przez żeglarzy wyspa w Tajlandii a zarazem druga po... więcej »

zobacz więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Ngai

Ko Ngai to maleńka wyspa o długości 4 km i szerokości 2 km. Od wschodniej strony ma piękne piaszczyste plaże.... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru