Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Koh Panyi

Zwana również Wyspą Cyganów. Jedna z nielicznych zamieszkałych wysp w zatoce. Siedziba muzułmańskich rybaków, czasem błędnie określanych mianem Cyganów. Wioska zbudowana jest całkowicie na palach i dosłownie „przyklejona” do skalistej, wystającej na kilkadziesiąt metrów w górę skały. Żyje tu około 1700 osób. W większości zajmują się rybołówstwem oraz obsługą ruchu turystycznego. W porze obiadu zatrzymuje się tutaj około 3 tysięcy ludzi (!), aby zjeść posiłek. Liczne restauracje zajmują całą wschodnią część wyspy. Zgodnie z religią muzułmańską nie kupimy tu alkoholu ani potraw z wieprzowiny, możemy natomiast zjeść znakomity posiłek składający się z owoców morza oraz warzyw.

Warto przyjrzeć się z bliska jak żyją mieszkańcy tej wioski, a przy okazji zjeść tam posiłek. Kotwiczyć najlepiej po wschodniej stronie wioski na głębokości 4-9 metrów. Wieczorem, jak i rano słychać pieśni modlitewne płynące z meczetu. Wokół świątyni skupia się całe życie miasta. Jest tu również szkoła, przychodnia, cmentarz (na niewielkim skrawku lądu), a nawet pływające boisko do gry w piłkę nożną!

Wizyta w Koh Panyi to dobra okazja do zrobienia sobie ok. dwugodzinnej wycieczki do największego w Tajlandii skupiska lasów namorzynowych. Rybacy na łodziach długorufowych podpływają do jachtu i proponują swoje usługi. Najczęściej trasa wiedzie w górę rzeki, aż do miejsca, w którym rzeka przepływa tunelem pod fantazyjnie ukształtowaną skałą.

 

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Tajlandia

Koh Panyi

Zwana również Wyspą Cyganów. Jedna z nielicznych zamieszkałych wysp w zatoce. Siedziba muzułmańskich rybaków, czasem błędnie określanych mianem Cyganów. Wioska... więcej »

zobacz więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Ngai

Ko Ngai to maleńka wyspa o długości 4 km i szerokości 2 km. Od wschodniej strony ma piękne piaszczyste plaże.... więcej »

zobacz więcej
Phuket Yacht Haven Marina

Tajlandia

Phuket

Phuket – „Perła południa”, to największa (539 km2) i najczęściej wybierana przez żeglarzy wyspa w Tajlandii a zarazem druga po... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru