Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Phuket Yacht Haven Marina

Phuket Yacht Haven Marina (8 10.2N 98 2.5 E) jest położona w północnej części Phuket. Powstała ponad 20 lat temu. Posiada 320 miejsc postojowych dla jachtów o długości od 3 do 100+ metrów i głębokości zanurzenia do 5 metrów. Prąd, woda, WiFi dostępne na kei. Stacja paliw znajduje się na wysokości pirsu F (pierwszy pirs od strony północnej). Marina jest na etapie rozbudowy. W lutym 2015 roku dobudowano nowy 260-metrowy pomost z trzema 50-metrowymi odgałęzieniami oraz otwarto nowoczesne toalety i prysznice, a także niewielki market. Marina jest strzeżona 24h na dobę. Aby dostać się na pirs trzeba posiadać kartę, która umożliwia otwarcie furtki.

Firmy czarterowe, które mają swoje biura w marinie Phuket Yacht Haven: Asia Marinac Elite Sail (obsługuje również Navigare Yachting), Dream Yachts, Yacht Pro.

W marinie mieści się restauracja The Haven otwarta od godziny 12.00 do późnego popołudnia. Elegancka, przygotowana na przyjęcie europejskiego klienta. Alternatywą są lokalne knajpki położone nad morzem na północ od mariny (ok. 10 min. na piechotę, drogą asfaltową w kierunku wioski). Fantastyczne jedzenie serwuje mały bar „Papa & Mama”. To dobre miejsce, aby poczuć prawdziwy klimat Tajlandii.

Aby wypłynąć z mariny należy pokonać płytki kanał pomiędzy wyspą Phuket a prowincją Phang Nga. Głębokość kanału to ok. 2,4m podczas odpływu. Wokół wiele płytkich miejsc. Żeglującym w Tajlandii po raz pierwszy radzimy pokonywać kanał w ciągu dnia i przy wysokim stanie wody. Wypłynięcie z portu należy zgłosić na kanale 68 obsłudze portowej (unikając przerwy na lunch między godziną 12.00-13.00), która pomaga w manewrach odchodzenia od pirsu. Przy silnych prądach pomoc ta może okazać się bardzo przydatna.

Po wypłynięciu z mariny, mijamy prawą burtą wyspę Koh Ngam i udajemy się w kierunku Koh Phanak, uważając na rafę po jej południowej stronie. Aby dotrzeć do Zatoki Phang Nga Bay potrzebujemy tylko 2 godzin.

Phuket Yacht Haven Marina

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Phanak

To pierwsza, ciekawa wyspa w zatoce, przy której warto zatrzymać się na dłużej. Położona jest ok. 12 mil na północ... więcej »

zobacz więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Ngai

Ko Ngai to maleńka wyspa o długości 4 km i szerokości 2 km. Od wschodniej strony ma piękne piaszczyste plaże.... więcej »

zobacz więcej
Tajlandia Krabi

Tajlandia

Krabi

Krabi warto odwiedzić. I to nie z powodu zabytków i atrakcji turystycznych. Tak naprawdę nie ma tu zbyt wiele do... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru