Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Relacja z targów Biograd Boat Show 2023

W ostatnich dniach października, jak co roku, wzięliśmy udział w targach żeglarskich w Biogradzie. Biograd Boat Show to największe targi żeglarskie nie tylko w Chorwacji, ale również w Europie Środkowej. Tegoroczna jubileuszowa 25 edycja zgromadziła blisko 400 wystawców. Zaprezentowano ponad 40 premierowych jednostek oraz kilkaset jachtów o długości do 24 metrów. Wizyta na targach to zawsze dobra okazja na zapoznanie się z nowościami prezentowanymi przez stocznie, jak również do odbycia licznych, mniej lub bardziej formalnych spotkań branży jachtowej.

Croatia Charter Expo na targach Biograd Boat Show

Dla nas najbardziej istotnym elementem targów były dwudniowe spotkania agentów z firmami czarterowymi w ramach tzw. Croatia Charter Expo. To dobry moment na podsumowanie mijającego sezonu, omówienie wspólnie zrealizowanych czarterów, uzyskanie informacji o zmianach we flocie czarterowej. W tym roku dodatkowo informowaliśmy armatorów o możliwości śledzenia, spływających na bieżąco opinii po czarterze w naszej nowej wyszukiwarce.

W ramach spotkań branży czarterowej nawiązaliśmy również relacje z nowymi armatorami. Liczymy na to, że po uzgodnieniu warunków współpracy, ich oferta pojawi się niebawem na naszej stronie.

Z naszego punktu widzenia targi są również dobrą okazją do zacieśnienia relacji i wymiany doświadczeń z agentami pracującymi na innych rynkach. Te czasem kuluarowe rozmowy dostarczają wielu cennych informacji na temat np. nierzetelnych armatorów lub słabej kondycji jachtów, albo wręcz przeciwnie pokazują, z których firm czarterowych żeglarze są szczególnie zadowoleni.

Nowe inwestycje

Na targach żeglarskich w Biogradzie funkcjonujemy nie tylko jako agencja czarterowa, ale również jako właściciel jachtów. Dbamy o to, aby nasza niewielka flota jachtów była wciąż atrakcyjna dla klienta czarterowego: sprzedajemy starsze jednostki, kupujemy nowe, doposażamy te, które tego wymagają oraz inwestujemy w ciekawe rozwiązania technologiczne – jak np. w system chroniący akumulatory przed nadmiernym rozładowaniem.

Podczas targów zacieśniamy relacje z dealerami stoczni jachtowych, śledzimy nowości, które pojawiają się na rynku, porównujemy oferty. Kupując jacht jako inwestycję dobrze wiedzieć nie tylko, ile on kosztuje, ale czy dobrze się czarteruje, jak szybko się starzeje, czy z dobrej jakości materiałów został wykonany (przy ogólnym trendzie do „bylejakości”), a na koniec czy łatwo będzie go sprzedać po kilu latach eksploatacji. Trzeba również zagwarantować sobie miejsce w marinie (co z roku na rok jest coraz trudniejsze) i wybrać firmę, która będzie jachtem zarządzać.

Odpowiedzi uzyskane na te i wiele innych pytań pozwalają na podjęcie świadomej decyzji i dokonanie przemyślanych zakupów. Zdradzimy, że tegoroczne targi w Biogradzie zakończyły się dla nas podpisaniem umowy na zakup nowej jednostki – więcej szczegółów już wkrótce 😉

Jachty, które wzbudziły nasze zainteresowanie na targach żeglarskich w Biogradzie

Trzeci dzień targów to wreszcie okazja do wejścia na pokład licznie prezentowanych nowości stoczniowych. Naszą uwagę zwróciły szczególnie trzy jednostki:

Dufour 41 na targach Biograd Boat Show

Dufour 41 zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Występuje w wersji 3-kabinowej z trzema łazienkami oraz w wersji 4-kabinowej z 2 łazienkami. Oba rozwiązania były prezentowane na targach. I choć może trudno sobie wyobrazić te 4 kabiny na jachcie długości 12 metrów – to wierzcie nam, messa sprawia wrażenie bardzo przestronnej i niewiele różni się od tej w jachtach 44-46 stopowych. Kabiny dziobowe też dają radę, nie ma jedynie zbyt dużo miejsca na bagaże. Do tego szeroki kokpit, platforma kąpielowa i grill na pokładzie – to rozwiązanie wydaje się wręcz idealne dla rodzin z dziećmi. Naszym zdaniem Dufour 41 może okazać się hitem czarterowym w niedalekiej przyszłości. Zobaczcie TUTAJ gdzie możecie go wynająć na sezon 2024.

Kaufner 54 na targach Biograd Boat Show

Nie jest to żadna nowość, ale jego wnętrze wciąż robi wrażenie. I choć trochę przywodzi na myśl rozkład kuszetek w pociągu, to na 54 stopach mamy miejsce w kabinach dla 12 załogantów i nikt nie musi spać w messie. Do tego olbrzymia messa, kuchnia z wyspą, mnóstwo miejsca do wypoczynku na pokładzie – jesteśmy pewni, że Kaufner 54 świetnie sprawdza się na rejsach z dużą liczbą załogi.

Katamarany Cervetti 44/ Dufour 48 na targach Biograd Boat Show

Na koniec powiew luksusu. Katamaran Cervetti 44 produkowany we Włoszech jest propozycją dla wymagających klientów. To młodszy brat znanego nam już od kilku sezonów katamaranu Dufour 48. Cervetti 44, który występuje zarówno w wersji żaglowej jak i motorowej, był na targach w Biogradzie prezentowany po raz pierwszy. Komfort, przestrzeń, design – tak można byłoby go w skrócie określić. Sercem obu modeli jest górny pokład. Znajdziemy tam wygodne stanowisko sterowe, strefę relaksu z materacami do opalania oraz komfortową przestrzeń z siedziskami, stołem i lodówką wbudowaną w ławkę (na Dufourze 48). Cały górny pokład zabezpieczony jest przed słońcem i wiatrem szerokim bimini. Przestronny kokpit poniżej ma liczne siedziska, nie brakuje również grilla na pawęży. Katamaran Cervetti można wynająć w Marinie Kremik – oferta firmy czarterowej Under The Heavens już niebawem w naszej wyszukiwarce, a póki co, zainteresowanych czarterem prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Podsumowując, dla firm takich jak nasza udział w targach w Biogradzie z pewnością procentuje zacieśnianiem kontaktów biznesowych, poszerzeniem oferty czarterowej oraz lepszą znajomością rynku czarterowego. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią Biograd Boat Show. Do zobaczenia za rok!


 

 

Posty w kategorii

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Radosnych Świąt Wielkanocnych! Serdecznych spotkań w gronie najbliższych Wiosny w sercu i mokrego Śmigusa... więcej »

zobacz więcej
Hanse 548 rufa

Nowe HANSE na targach w Cannes

Trzy jachty zaprezentowane niedawno podczas targów w Cannes i oznaczone numerami 388, 418 i... więcej »

zobacz więcej
katamaran-bali-nowosc

Bali 4.2 – szykuje się HIT!

Bali 4.2 pojawi się na wiosnę 2021, ale my już wróżymy mu sukces.

zobacz więcej

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru