Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Czarter jachtu ze skipperem

Czy myślałeś kiedyś o wakacjach na jachcie w gronie znajomych lub rodziny? Wspólnym biesiadowaniu pod gwiazdami, kąpielach w ciepłym morzu gdy tylko tego zapragniesz, ściganiu się z wiatrem, porankach w urokliwych zatoczkach… To wszystko czeka na Ciebie. Brak uprawnień żeglarskich nie jest przeszkodą. Proponujemy idealne rozwiązanie – czarter jachtu ze skipperem.

Kim jest skipper?

Skipper to osoba posiadająca wysokie uprawnienia żeglarskie oraz duże doświadczenie w żeglowaniu po danym akwenie. To osoba towarzyska, otwarta, o wysokiej kulturze osobistej, chętnie dzieląca się swoim doświadczeniem żeglarskim i turystycznym.

Ile kosztuje wynajęcie skippera?

Istnieją dwa rozwiązania. Możesz wynająć skippera z Polski. Dysponujemy bazą polskich skipperów, którzy chętnie poprowadzą Twój jacht – wystarczy skontaktować się z nami. Wynagrodzenie polskiego skippera waha się między 40-60 EUR za dzień. Do tego musisz doliczyć jego wyżywienie oraz transport.

Drugie rozwiązanie to wynajęcie skippera miejscowego. Jego koszt to ok. 100-150 EUR za dzień + wyżywienie.

Którą opcję wybrać? Naszym zdaniem dużo zależy od miejsca czarteru. Jeśli szukasz skippera na wakacje w Chorwacji lub Grecji, możesz spokojnie szukać wśród polskich skipperów – często pływają po tym akwenie i mają duże doświadczenie. Jeśli natomiast szukasz skippera do czarteru po bardziej egzotycznym akwenie np. Tajlandia czy Malediwy warto rozważyć wynajęcie skippera miejscowego.  Nie ponosisz wtedy kosztów jego biletu lotniczego, i możesz mieć pewność, że jak nikt inny będzie znał atrakcje regionu.

A tak o swoich wrażeniach z czarterowania katamaranu ze skipperem  w Tajlandii napisał nasz klient:

„Wynajęliśmy w Tajlandii Lagoon 450 z lokalnym skipperem.  Samboon Usakarn okazał się idealnym przewodnikiem. Mówiliśmy mu o swoich oczekiwaniach, a on starał się je spełniać: chcieliśmy plaży – płynęliśmy na plażę, chcieliśmy zwiedzać jaskinie – pokazywał nam jasknie. Zawsze starał się unikać tłumu turystów i nie absorbował nas takimi sprawami jak pływy, prądy czy stan naładowania baterii (on dbał o klimatyzację i sterował generatorem). Dzięki niemu zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, również poza głównymi szlakami turystycznymi. Wieczorami był niewidoczny, spędzał czas na siatce między kadłubami zostawiając kokpit do naszej dyspozycji. Gdy schodziliśmy na ląd pomagał w wyborze najlepszej restauracji i tłumaczył czego mamy się spodziewać zamawiając dziwnie brzmiące dania z karty. Rozmawiając z nim bardzo dużo dowiedzieliśmy o życiu w Tajlandii i o kuchni tajskiej. Ten pierwszy czarter w Tajlandii z lokalnym skipperem to był strzał w dziesiątkę”.

Tajlandia czarter jachtu ze skipperem

Skipperzy miejscowi najczęściej komunikują się w języku angielskim, często również w niemieckim i francuskim.

Ważne: warto ustalić przed rejsem gdzie będzie spał skipper. Niektóre jachty posiadają specjalne kabiny skipperskie, na katamaranach taką funkcję pełnią jednoosobowe kabiny w dziobach jachtu. Zdarza się również, że skipper zgadza się na nocleg messie i rezygnuje z miejsca w kabinie.

Czarter jachtu ze skipperem to doskonałe rozwiązanie, aby cieszyć się beztroską wakacji.

 

 

 

Posty w kategorii

Kaucja i ubezpieczenie kaucji

Kaucja za jacht – co to jest i ile wynosi? Kaucja za jacht to... więcej »

zobacz więcej
Kotwiczenie

Stawanie na kotwicy / kotwiczenie

Czynnością, którą podczas rejsu po Morzu Śródziemnym wykonujemy często jest stawanie i odchodzenie z... więcej »

zobacz więcej
Porady dla skipperów Czarnogóra

5 porad dla planujących rejs z Dubrownika do Czarnogóry

Sporo żeglarzy czarterujących jacht w Dubrowniku planuje rejs na południe, do Czarnogóry. Jeśli Ty... więcej »

zobacz więcej

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru