Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Chorwacja to akwen najczęściej odwiedzany przez Polaków, ze względu na idealne warunki do spędzania wakacji pod żaglami w gronie najbliższych. W dziesiątkach portów setki jachtów do wyboru. Te małe niewiele różnią się od łodzi mazurskich, duże 55-60 stóp, to prawie statki. Największą popularnością cieszą się nowe modele, ale nawet jachty 15-letnie pod opieką sprawnego armatora, gwarantują wygodny rejs bez przykrych niespodzianek. Pod względem cen sezon żeglarski można podzielić na trzy okresy: wysoki – lipiec i sierpień, średni – czerwiec, wrzesień i niski – kwiecień, maj, październik.

Podczas rozmów telefonicznych i spotkań z klientami podczas targów, najczęściej zadawanym pytaniem jest: „Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji?”. Odpowiedź ma pomóc potencjalnemu czarterującemu zorientować się, czy, jaki jacht i w jakim terminie może wyczarterować. W przypadku rejsu rodzinnego, gdzie budżet domowy musi udźwignąć koszty wynajęcia całego jachtu lub, gdy towarzyszy nam druga rodzina, jego połowy, zapoznanie się wcześniej z kosztami ma bardzo duże znaczenie.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie wysokim

Rodzina 4-5 osób wynajmie w wysokim sezonie dziesięcioletni jacht z dwiema dwuosobowymi kabinami za 1500-1800 EUR za tydzień. Jacht nowy kosztuje ok. 500 EUR więcej. Niewielki, starszy jacht 3-kabinowy (maksymalnie 8 osób, 34 stopy, jedna toaleta) to wydatek rzędu 2000 EUR. Za łódź z taką sama liczbą kabin, ale o kilka stóp dłuższą i posiadającą dwie toalety zapłacimy 3000 EUR. W takiej samej cenie można zarezerwować ekonomiczny jacht 4-kabinowy (maksymalnie do 10 osób). Nowe jachty 4-kabinowe będą droższe ok. 500-1500 EUR. W tym segmencie konkurencja między stoczniami jest bardzo mocna, dzięki czemu wybór udanych modeli jest bardzo duży.

Bardzo duże rodziny i większe grupy przyjaciół, które szukają jachtów 5 i 6-kabinowych dla 10 i więcej osób, mogą wybrać jacht starszy w cenie ok. 4000 EUR lub coś nowego za plus minus 5000-6000 EUR.
Z roku na rok, pojawia się coraz więcej załóg dysponujących większym budżetem, jednocześnie ceniących sobie na jachcie przestrzeń i nie przepadających za przechyłami. Te załogi wybierają katamarany. Zdecydowana większość z nich to jednostki nowe, ponieważ znaczny wzrost liczby katamaranów przypadł na ostatnich, kilka lat. Liczba zamówień na nowe katamarany przekracza możliwości produkcyjne stoczni, dlatego należy się spodziewać, że odsetek katamaranów we flotach czarterowych nadal będzie szybko rósł.

Ceny katamaranów mniejszych (38-40 stóp) w wysokim sezonie kształtują się podobnie jak ceny jachtów 5 i 6-kabinowych, czyli w granicach 4500-5000 EUR. Za tygodniowy wynajem większego katamaranu (45 stóp) w okresie wakacji trzeba będzie zapłacić 8 – 9 tys. EUR. Do samodzielnego czarteru trafiły w ostatnich sezonach także katamarany 50-52 stopowe. Mimo stawek zaczynających się w okresie wakacyjnym od 13 tys. EUR, rezerwacja takiego jachtu możliwa jest tylko z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Skradin Czarter jachtów Chorwacja

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie średnim

Sezon średni ma bardzo wiele atutów: woda jest ciepła, dzień – szczególnie w czerwcu – długi, nie ma problemów ze znalezieniem miejsca w marinie, a do tego ceny czarterów idą mocno w dół w porównaniu do miesięcy wakacyjnych.
Na jacht 2-kabinowy przeznaczymy 1200-1600 EUR, na jacht 3-kabinowy, w zależności od wieku i długości 1500-2500 EUR. Za kolejną, czwartą kabinę trzeba dopłacić ok. 1000 EUR, za piątą (i szóstą) kolejne 500-1000 EUR.
Ceny katamaranów 38-40 stóp w średnim sezonie kształtują się na poziomie: 3500 – 4500 EUR, katamaranów ’45: 6000-7000 EUR. Amatorzy katamaranów 50+ zapłacą ok. 10.000 EUR, czyli 3000 EUR mniej niż w szczycie sezonu.

łodzie w marinie Sibenik

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie niskim

Pora na sezon niski, który obejmuje majówkę – polski hit eksportowy i narodowy tydzień żeglarstwa w jednym. To od lat ’90 tydzień o największej liczbie polskich rezerwacji. Ceny czarterów w niskim sezonie stanowią mniej więcej połowę ceny sezonu wysokiego. Ponieważ, mimo dobrych cen, wiele jachtów stoi w tym okresie wolnych, niektóre z firm czarterowych, aby przyciągnąć do siebie klientów, oferują jachty w niezwykle atrakcyjnych cenach. W kwietniu i październiku nie są rzadkością kwoty 500-600 EUR za jednokadłubowy jacht 2-kabinowy, 600-700 EUR / 3-kabinowy, 1000 EUR / 4-kabinowy… Okazje cenowe dotyczą także katamaranów.
Warto podkreślić, że dużo niższe ceny poza sezonem nie oznaczają wcale słabszej usługi. Przeciwnie, ponieważ na wodzie jest mniej jachtów, armatorzy mają więcej czasu na serwis sprzętu – jachty są po prostu lepiej przygotowane. Więcej czasu mogą poświęcić także klientom podczas przekazania jachtu.


Dowiedz się więcej. Sprawdź oferty czarteru on-line!


ceny czarteru jachtu

 

 

Posty w kategorii

Most między wyspą Pasman i Uglian

Most Zdrelac między wyspą Paśman a Uglian – dla kogo?

Nie ma w Chorwacji drugiego mostu, który tak bardzo spędza sen z powiek firm... więcej »

zobacz więcej
Boje w Chorwacji gdzie i za ile

Kotwicowiska w Chorwacji – gdzie i za ile?

Powiedzmy wprost: ciężko sobie wyobrazić żeglowanie w Chorwacji bez kotwiczenia w zatoce. Owszem, kierujemy... więcej »

zobacz więcej
okładka publikacji Żeglowanie w Chorwacji edycja 2022

Warta uwagi publikacja „Żeglowanie w Chorwacji”

Chorwackiego wydawnictwa More. W polskiej wersji językowej.

zobacz więcej

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru