Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Phuket (10 dni)

Phuket Yacht Haven Marina

Dzień 1 - Phuket Yacht Haven Marina

Phuket Yacht Haven Marina to główna baza firm czarterowych zlokalizowana w północnej części wyspy. Stanowi doskonały punkt wypadowy do, położonej niespełna 2 godziny drogi, zjawiskowej Zatoki Phang Nga Bay. W marinie znajdziemy wszystkie udogodnienia spotykane w marinach europejskich: nowoczesne prysznice i toalety, niewielki supermarket, restauracje, klub fitness czy basen. Obsługa mariny jest bardzo serdeczna i zawsze pomaga w manewrach portowych.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 2 - Koh Hong Group

Dystans: 14 Mm

Wyspy w Zatoce Phang Nga Bay zbudowane są z wapiennych skał, które ulegają erozji. Intensywnie zachodzące zjawiska krasowe powodują zapadanie się sklepień pieczar i grot. W ten sposób tworzą się naturalne tropikalne oazy, w których żyją unikatowe rośliny i zwierzęta. Tajowie nazywają takie miejsca hongami czyli pokojami. W czasie przypływu grunt wielu z nich zostaje zalany wodą zamieniając je w laguny. Odkrywanie hong jest największą atrakcją żeglowania w zatoce Phang Nga Bay. Najlepiej robić to za pomocą kajaka lub pontonu. Bardzo ciekawe hongi znajdziemy przy Koh Phanak oraz Koh Hong Group.

czytaj więcej

Dzień 3 - Koh Panyi

Dystans: 9 Mm

Wystające z morza na wysokość kilku metrów, pionowe, wapienne skały porośnięte tropikalną roślinnością i zamieszkałe przez egzotyczne zwierzęta – takiego widoku możemy oświadczyć tylko w jednym miejscu na świecie – w zatoce Phang Nga Bay. Ten wyjątkowy obszar znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Rekomendujemy zostanie w tym rejonie przynajmniej dwa dni i dokładne zbadanie wysp np. słynnej wyspy Jamesa Bonda Koh Phing Kan. Idealnym miejscem na nocleg jest Wioska Cyganów Koh Panyi gdzie zjemy wspaniałą kolację, a rankiem udamy się na zwiedzanie lasów namorzynowych.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 4 - Koh Hong

Dystans: 25 Mm

Ko Hong w rejonie Krabi to największa wyspa archipelagu składającego się z blisko 30 małych i większych wysp. Jej największą atrakcją, jak sama nazwa wskazuje jest imponująca honga, położona na północy wyspy. Do środka, przez wąski otwór między wysokimi klifami, wpływa się pontonem. Wewnątrz hongi przy jej zachodnim brzegu można kąpać się w towarzystwie setek kolorowych rybek. Po przeciwległej stronie znajduje się niewielki las namorzynowy. Wysokie, strome skały tworzą malowniczą scenerię. Na tej samej wyspie od strony południowej znajdziemy przepiękną plażę przedzieloną ogromnymi skałami. To znakomite miejsce do nurkowania i podziwiania rafy.

Tajlandia: Bangkok i rejs z Phuket po Zatoce Phang Nga

Dzień 5 - Rai Leh Beach

Dystans: 12 Mm

Zwana potocznie Railay to miejsce słynne na cały świat. Zatokę z trzech stron otaczają skały. Można się tu dostać jedynie drogą morską, co zapewnia Railay sporą izolację, i co za tym idzie, ciszę i spokój. Dla żeglarzy miejsce to stanowi doskonałą ochronę podczas północnego monsunu.
Zatoka Railay to mekka wspinaczy. Fantazyjne formacje skalne i ostre wapienne klify tuż nad wodą przyciągają zarówno amatorów, jak i zawodowców wspinaczki skałkowej. Wspinać można się w ponad 30 miejscach, a każde oferuje bogaty wybór tras o wszystkich stopniach trudności.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 6 - Koh Phi Phi Don

Dystans: 20 Mm

Białe plaże, błękitne, ciepłe morze oraz porośnięte tropikalną roślinnością pionowe klify to wizytówka wysp Phi Phi, które znane są na całym świecie. Phi Phi Don jest tłoczna, gwarna, wakacyjna. Znajdziesz tu olbrzymi wybór restauracji, studiów tatuażu, sklepików z pamiątkami. W ciągu dnia możesz wspiąć się na punkt widokowy i obejrzeć panoramę Phi Phi, popłynąć na plażę małp by przyjrzeć się z bliska tym intrygującym zwierzakom, albo ponurkować z rybami w jednej z zatok na Phi Phi Lee. Kto kocha życie nocne będzie zachwycony: dziesiątki barów, klubów nocnych, pokazy ognia i laserów, tajski boks – jest w czym wybierać.

czytaj więcej
Tajlandia rejs z Phuket Phi Phi Le

Dzień 7 - Koh Phi Phi Le

Dystans: 5 Mm

Phi Phi Le jest bezludna, dzika i bezapelacyjnie piękna. Najbardziej znanym miejscem na wyspie jest zatoka May Bay rozsławiona filmem z Leonardo di Caprio „The Beach” z 1998 r. Ma spektakularne wapienne skały i białe, piaszczyste plaże. W turkusowej wodzie pływają setki kolorowych ryb. Jeśli chcesz odkryć urok tego miejsca przypłyń tu przed 8.00 rano lub tuż przed zachodem słońca. Z plaży nie jest osiągalny ani wschód ani zachód słońca. Ze względu na rafę koralową rzucanie kotwicy jest tutaj zabronione. Skorzystaj z jednej z licznych boi w północnej części zatoki, zachowując dużą ostrożność. Pamiętaj również, że cumowanie na noc jest zabronione.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 8 - Koh Khai Nui

Dystans: 23 Mm

To wymarzone miejsce na postój. Wyspa jest mikroskopijna. Składa się z restauracji na palach przyklejonej do skały. Wokół rozpościera się turkus wody. Nie ma tutaj plaży z prawdziwego zdarzenia, dlatego spotkamy tu znacznie mniej łodzi z turystami. Wybór jedzenia nie jest duży, raczej mała przystawka plus wspaniały owocowy shake z palemką. Wokół restauracji pływają setki ryb wabione przez turystów chlebem. Kilka boi wokół restauracji ułatwia cumowanie, szczególnie że pod wodą ciągnie się rafa koralowa.

Tajlandia rejs z Phuket

Dzień 9 - Koh Nakha Yai

Dystans: 15 Mm

Wschodnie wybrzeże Ko Nakha Yai posiada trzy piaszczyste plaże. Najbardziej dostępna jest plaża środkowa, nie ogranicza jej rafa przy żadnym poziomie wody. Znajdziesz tu leżaki i parasole, a w ciągu dnia działa tam bar.

Phuket Yacht Haven Marina

Dzień 10 - Phuket Yacht Haven Marina

Dystans: 10 Mm

Phuket Yacht Haven Marina to główna baza firm czarterowych zlokalizowana w północnej części wyspy. Stanowi doskonały punkt wypadowy do, położonej niespełna 2 godziny drogi, zjawiskowej Zatoki Phang Nga Bay. W marinie znajdziemy wszystkie udogodnienia spotykane w marinach europejskich: nowoczesne prysznice i toalety, niewielki supermarket, restauracje, klub fitness czy basen. Obsługa mariny jest bardzo serdeczna i zawsze pomaga w manewrach portowych.

czytaj więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru