Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Skradin

Skradin to niewielka miejscowość położona 8  Mm od Sibenika w dorzeczu rzeki Krka. Jedno z najstarszych miast Dalmacji.

Niewielka starówka zbudowana z kamienia, jest chronionym zabytkiem kultury. Jej największą atrakcją jest kościół Matki Bożej z 20-metrową dzwonnicą oraz domy z XVIII i XIX wieku, zdobione stiukiem w sposób typowy dla Wenecji i obszarów pod jej panowaniem. Nad miastem górują ruiny weneckiej twierdzy. Podobno najpiękniejszy widok na Skradin rozciąga się z mostu na trasie A1 w drodze do Splitu. My jednak uważamy, że miasto najpiękniej prezentuje się z pokładu jachtu 🙂

Nie wszyscy wiedzą, ale w Skradin znajdowała się pierwsza elektrownia wodna w Europie. Otwarta w 1895 roku, w tym samym czasie co słynna elektrownia wodna na wodospadzie Niagara.

Skradin jest popularnym celem podróży dla wielu żeglarzy, gdyż stanowi wrota do Parku Narodowego rzeki Krka, którego największą atrakcją jest siedem niezwykle malowniczych wodospadów o łącznym spadku 242 metrów. W okresie letnim co godzinę (o pełnej godzinie) kursuje ze Skradin prom dowożący turystów na teren Parku. Podróż trwa około 15 minut. Kto nie chce korzystać z promu może wybrać szlak pieszy.

Gdzie możemy zacumować

Całoroczna marina ACI jest bardzo ładnie położona. Dysponuje 180 miejscami postojowymi z mooringami. Obsługa pomaga w cumowaniu. Do dyspozycji żeglarzy są prysznice, toalety oraz darmowe WiFi. Atrakcyjny bar w marinie kusi jazzowymi kawałkami. W sezonie ciężko znaleźć tu miejsce, dlatego część jachtów kotwiczy po przeciwległej stronie rzeki. Czekamy, aż pojawią się boje…

Istnieje również możliwość cumowania zanim dopłyniemy do Skradin, na prawym brzegu rzeki przed mostem. Znajduje się tam Konoba Vidrovaca z pomostem i kilkoma miejscami z muringami.

Gdzie warto zjeść w Skradin

Wszystkim zatrzymującym się w Skradin na noc, polecamy wyśmienitą restaurację Skala leżącą tuż obok mariny oraz Konobę Dalamatino z fantastyczną obsługą. W mieście znajduje się również jedna z najlepszych chorwackich winiarni Bibich Vinery serwująca zarówno lokalne wina jak i znakomite jedzenie.


Przejdź do sekcji


Chorwacja Skradin

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Klify Park Krajoznawczy Telescica

Chorwacja

Park Krajobrazowy Telaśćica

Zatoka Telaśćica to jeden z  najbardziej malowniczych zakątków na Adriatyku. W przeszłości stanowiła część Parku Narodowego Kornati, ale od 1980... więcej »

zobacz więcej
Sibenik

Chorwacja

Sibenik

Położenie miasta Miasto szczególnie atrakcyjnie prezentuje się od strony wody lub w blasku wieczornych świateł. Strategiczne położenie pomiędzy Parkiem Narodowym... więcej »

zobacz więcej
Wyspa Zverinac zatoka Kablin

Chorwacja

Zverinac

Zverinac to niewielka wyspa położona wzdłuż północno – wschodniego brzegu wyspy Dugi Otok. Na wyspie znajduje się tylko jedna miejscowość... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.