Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Skradin

Skradin to niewielka miejscowość położona 8  Mm od Sibenika w dorzeczu rzeki Krka. Jedno z najstarszych miast Dalmacji.

Niewielka starówka zbudowana z kamienia, jest chronionym zabytkiem kultury. Jej największą atrakcją jest kościół Matki Bożej z 20-metrową dzwonnicą oraz domy z XVIII i XIX wieku, zdobione stiukiem w sposób typowy dla Wenecji i obszarów pod jej panowaniem. Nad miastem górują ruiny weneckiej twierdzy. Podobno najpiękniejszy widok na Skradin rozciąga się z mostu na trasie A1 w drodze do Splitu. My jednak uważamy, że miasto najpiękniej prezentuje się z pokładu jachtu 🙂

Nie wszyscy wiedzą, ale w Skradin znajdowała się pierwsza elektrownia wodna w Europie. Otwarta w 1895 roku, w tym samym czasie co słynna elektrownia wodna na wodospadzie Niagara.

Skradin jest popularnym celem podróży dla wielu żeglarzy, gdyż stanowi wrota do Parku Narodowego rzeki Krka, którego największą atrakcją jest siedem niezwykle malowniczych wodospadów o łącznym spadku 242 metrów. W okresie letnim co godzinę (o pełnej godzinie) kursuje ze Skradin prom dowożący turystów na teren Parku. Podróż trwa około 15 minut. Kto nie chce korzystać z promu może wybrać szlak pieszy.

Gdzie możemy zacumować

Całoroczna marina ACI jest bardzo ładnie położona. Dysponuje 180 miejscami postojowymi z mooringami. Obsługa pomaga w cumowaniu. Do dyspozycji żeglarzy są prysznice, toalety oraz darmowe WiFi. Atrakcyjny bar w marinie kusi jazzowymi kawałkami. W sezonie ciężko znaleźć tu miejsce, dlatego część jachtów kotwiczy po przeciwległej stronie rzeki. Czekamy, aż pojawią się boje…

Istnieje również możliwość cumowania zanim dopłyniemy do Skradin, na prawym brzegu rzeki przed mostem. Znajduje się tam Konoba Vidrovaca z pomostem i kilkoma miejscami z muringami.

Gdzie warto zjeść w Skradin

Wszystkim zatrzymującym się w Skradin na noc, polecamy wyśmienitą restaurację Skala leżącą tuż obok mariny oraz Konobę Dalamatino z fantastyczną obsługą. W mieście znajduje się również jedna z najlepszych chorwackich winiarni Bibich Vinery serwująca zarówno lokalne wina jak i znakomite jedzenie.


Przejdź do sekcji


Chorwacja Skradin

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Marina SCT Trogir

Chorwacja

Marina SCT Trogir

Trogir, ze względu na swoje strategiczne położenie w centrum dalmatyńskiego wybrzeża oraz wspaniale zachowaną Starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa... więcej »

zobacz więcej
Pula

Chorwacja

Pula

Usadowiona na południowym wierzchołku Istrii jest uważana za najstarsze miasto na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. W Puli ożywa Rzymska przeszłość Istrii.... więcej »

zobacz więcej
Marina Baotić apartamenty

Chorwacja

Marina Baotić – Seget Donij koło Trogiru

Gdy zaczęło przybywać jachtów w czarterze, a marina ACI w Trogirze nie była już w stanie pomieścić więcej jednostek, zdecydowano... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.