Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Marina Punat na wyspie Krk

Położenie

Marina Punat leży w głębokiej zatoce na południowym brzegu wyspy Krk, nieopodal miejscowości Krk. Jest bardzo dobrze chroniona przy każdym kierunku wiatrów; jedynie gdy wieje z zachodu, w porcie może pojawić się fala.

Niewątpliwym atutem tego miejsca, poza znakomitą infrastrukturą, jest dogodny dojazd mostem łączącym wyspę Krk z lądem. Marina Punat to świetna baza wypadowa, gdy planujemy rejs po wyspach Zatoki Kvarner – Rab, Cres, Krk czy Losinj.

widok na marinę z pobliskiego wzgórza

Infrastruktura mariny

Wzdłuż 14 pirsów przygotowano miejsca dla blisko 900 jachtów. Wszystkie stanowiska wyposażone są w prąd, wodę i muringi. W porównaniu z innymi portami, żeglarze doceniają bardzo szerokie, drewniane pirsy oraz duże odległości pomiędzy nimi, co znacznie ułatwia manewry.

bardzo szerokie pirsy

Dodatkowo w marinie znajdziemy 500 miejsc na lądzie.

plan mariny

W północnej części mariny (strefa C) znajduje się pirs dla gości w kształcie litery L (oznaczony na planie jako C3). Marina w większości zajęta jest przez prywatnych właścicieli, dlatego zwykle jest tu spokojnie i kameralnie.

Toalety i prysznice są usytuowane w 6 lokalizacjach, również tuż przy pirsach czarterowych.

toalety na pirsach

W marinie znajduje się czynna od 15:00 restauracja oraz Bistro&pizza, gdzie można zjeść śniadanie między 8:00 a 11:00 oraz pozostałe posiłki. Dodatkowo w leżącej przy marinie miejscowości Punat znajduje się wiele dobrych restauracji, kawiarni i barów.

Duży parking na terenie mariny może pomieścić blisko 500 samochodów.

plan mariny

W sezonie letnim, na terenie mariny działa supermarket – również w niedzielę. Zwykle czynny już od godziny 7:00.

W marinie Punat udostępnione jest WiFi. Znajdziemy tu również pralnię oraz dobrze zaopatrzony sklep żeglarski, a w recepcji wymienimy pieniądze.

Na terenie mariny nie ma stacji paliw. Najbliższa, czynna jedynie w sezonie letnim, znajduje się ok. 2 mil morskich na zachód od mariny. Jednocześnie mogą do niej cumować max. 3 jachty.

W marinie działa stocznia.

w marinie punat

Ostrzeżenia

? Aby wpłynąć do zatoki, w której mieści się Marina Punat, trzeba przepłynąć wąską cieśniną Usta. Gy wieje Bora lub południowo-zachodnie Jugo, przejście staje się trudne, a czasami wręcz niemożliwe. W cieśninie obowiązuje ograniczenie prędkości do 2 węzłów.
? W ciągu dnia trzeba uważać w zatoce na licznych pływaków.
? W nocy trudno odróżnić sygnały świetlne od świateł miejskich.

marina Punat

Atrakcje:

Tuż obok portu, na środku zatoki leży wyspa Kosljun – rośnie na niej ponad 400 różnych odmian roślin oraz znajduje się klasztor franciszkanów z XV wieku z  niewielkim muzeum.
W zatoce działa wyciąg do nart wodnych i wakeboardu.
Niedaleko mariny leży miejscowość Krk – warto ją odwiedzić. Można przejść się brukowanymi uliczkami Starego Miasta, zajrzeć do romańskiej katedry, obejrzeć pozostałości murów miejskich – wzniesionych w średniowieczu wraz z wieżą Kamplin i 3 bramami miejskimi – oraz przejść się wzdłuż portu rybackiego.

Informacje dodatkowe: w miejscowości Krk bez problemu zrobimy testy – szybki antygenowy z wynikiem do 30 minut za 150 HRK oraz PCR za 490 HRK. Można je wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00 oraz w sobotę przed południem. Płatność gotówką na miejscu. Wymagane jest wcześniejsze umówienie się.

jachty marina punat z drona

 

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Park Narodowy Kornati

Chorwacja

Park Narodowy Kornaty

Park Narodowy Kornaty to jeden z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji i miejsce ze wszech miar wyjątkowe. Mówi się o nim... więcej »

zobacz więcej
Stari Grad wyspa Hvar

Chorwacja

Stari Grad

Stari Grad to malownicze miasto położone w głębokiej zatoce w północno-zachodniej części wyspy Hvar. Ulubione miejsce żeglarzy. W 2017 roku... więcej »

zobacz więcej
keja w marinie palmiżana aci

Chorwacja

Pakleni Otoci i marina ACI Palmiżana

Pakleni Otoci Pakleni Otoci to wyjątkowej urody archipelag około 10 wysp położonych naprzeciwko Hvaru, z czego największe to Sv. Klement... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru