Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Kotor

Kotor to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy. Zachwyca swoją architekturą oraz wyjątkowym położeniem w miejscu, gdzie Adriatyk wcina się głęboko w łańcuchy górskie, tworząc Zatokę Kotorską (Bokę Kotorską), uznawaną za perełkę Czarnogóry.  Niezwykłość obszaru potwierdza fakt, że został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

Kotor jest jednym z niewielu miast wybrzeży Morza Śródziemnego, które zachowały swój system fortyfikacji. Doskonale zachowane mury obronne mające 4,5 km długości oraz 20 m wysokości prowadzą do górującej nad miastem Twierdzy św. Jana. Wspinaczka nie jest tak łatwa, jak mogłaby się wydawać. Do pokonania mamy 1350 stopni, ale gdy dotrzesz już na szczyt zostaniesz nagrodzony niesamowitym widokiem na całą Zatokę Kotorską. Opłata za wstęp wynosi 3 euro. Najlepszą porą na rozpoczęcie wędrówki jest poranek lub późne godziny popołudniowe, gdy słońce nie operuje z największą siłą. Cała wycieczka w obie strony trwa około dwóch godzin. Nasza rada: Pamiętaj o odpowiednich butach oraz weź ze sobą butelkę wody.

Wizytówką Kotoru są pomarańczowe dachówki oraz wąskie marmurowe uliczki. Zanurzając się w ich labiryncie odkryjesz liczne zabytki: m.in. najbardziej rozpoznawalny symbol miasta – Katedrę św. Tryfona (Sveti Tripun), zbudowaną w XII wieku na cześć patrona i obrońcy Kotoru, cerkwie św. Łukasza oraz św. Mikołaja, XVII wieczną wieżę zegarową, jak również gotyckie pałace i bramy miejskie.

Dodatkową atrakcją miasta są organizowane co roku karnawały i festiwale. Szczególnie hucznie obchodzone w miesiącach letnich.


Przejdź do sekcji


Kotor

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

A.D. Marina Bar Czarnogóra

Czarnogóra

Bar

Bar to spore miasto przemysłowo-handlowe. Znajdziemy tu dwie mariny: A.D. Marina z 900 miejscami na wodzie, baza czarterowa firmy Yachting... więcej »

zobacz więcej
Kotor

Czarnogóra

Kotor

Kotor to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy. Zachwyca swoją architekturą oraz wyjątkowym położeniem w miejscu, gdzie Adriatyk wcina... więcej »

zobacz więcej
Zatoka Kotorska

Czarnogóra

Perast

Perast o spokojne, niewielkie miasteczko portowe liczące około 300 mieszkańców. Położone jest na wybrzeżu Zatoki Kotorskiej, u podnóża góry Kason.... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru