Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Tivat

W Tivacie znajdziemy wszystko, co przyciąga turystów: piękną linię brzegową z licznymi, piaszczystymi plażami, gwarancję pogody – ponad dwa tysiące godzin słońca w ciągu roku oraz międzynarodowe lotnisko położone niespełna 3 km od centrum miasta.

Stosunkowo niedawno została wybudowana w Tivacie elegancka marina – Porto Montenegro. Oprócz nowoczesnych pirsów i bogatej infrastruktury żeglarskiej znajdziemy tu również luksusowe rezydencje i apartamenty, hotele, restauracje oraz markowe sklepy. Ze względu na rozmach przedsięwzięcia można powiedzieć, że Porto Montenegro to swoiste miasteczko leżące w centrum Tivatu, które wciąż się rozbudowuje. Warto się tu zatrzymać, aby zobaczyć jak wygląda ta jedna z najbardziej luksusowych marin w Europie. Jeśli planujesz spędzić  noc w Porto Montenegro, pamiętaj, że musisz poprosić o zgodę na wpłynięcie na kanale VHF 71. Alternatywą postoju jest cumowanie w porcie miejskim, choć bywa on często zajęty przez statki.

Zachęcamy do odwiedzenia muzeum morskiego, gdzie m.in. można wejść na pokład oryginalnej łodzi podwodnej. Dzieci z pewnością zaciekawi plac zabaw, przypominający swoim wyglądem statek piracki.

W samym centrum miasta znajduje się piaszczysta plaża Belane. Wzdłuż nabrzeża ciągną się liczne kawiarnie i restauracje, pełne gości, również po sezonie. Podczas naszej ostatniej wizyty, w porcie miejskim, można było podziwiać żaglowiec, który brał udział w II wojnie światowej.


Przejdź do sekcji


Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Budva Czarnogóra

Czarnogóra

Budva

Budva Według legendy Budva została założona 2500 lat temu przez Kadmosa, fenickiego herosa wygnanego z Teb, który znalazł tu schronienie... więcej »

zobacz więcej
Kotor

Czarnogóra

Kotor

Kotor to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy. Zachwyca swoją architekturą oraz wyjątkowym położeniem w miejscu, gdzie Adriatyk wcina... więcej »

zobacz więcej
Tivat Czarnogóra

Czarnogóra

Tivat

W Tivacie znajdziemy wszystko, co przyciąga turystów: piękną linię brzegową z licznymi, piaszczystymi plażami, gwarancję pogody – ponad dwa tysiące... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru