Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Bavaria C57 – idzie nowe

BAVARIA – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych stoczni jachtowych na świecie. Jej kultowe modele Bavaria 37 czy Bavaria 46 zaprojektowane jeszcze przez studio J&J DESIGN stały się synonimem nowoczesności, komfortu i wysokiej jakości wykonania.

Na początku bieżącej dekady za sprawą renomowanego biura projektowego Farr Yacht Design nastąpiła radykalna zmiana w wyglądzie jachtów z tej popularnej stoczni. To z desek kreślarskich tego studia wyszły obecnie produkowane jednostki serii CRUISER i VISION.

Bavaria nie zaprzestaje prac nad unowocześnianiem swojej floty. Niedawno rozpoczęła współpracę z włoskim studiem projektowym Cosutti Yacht Design. Pierwsze efekty już widać. Flagowy model stoczni – Bavaria C57, który został oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji targów Boot Dusseldorf, wzbudził ogromne zainteresowanie. Przedstawione rozwiązania pokazują, że liczy się przestrzeń i komfort: kuchnia została symetrycznie rozdzielona po dwóch burtach, powiększając tym samym salon i miejsce do wspólnego biesiadowania.

Designerski wygląd idzie w parze z nowoczesną technologią. Do produkcji kadłuba i pokładu Bavarii C57 użyto technologii infuzji próżniowej VAKUTEC, która pozwala w niezwykle precyzyjny sposób odmierzyć ilość żywicy niezbędnej do pokrycia maty. W efekcie powstały kadłub jest o 20% lżejszy i jednocześnie bardziej stabilny. Drugim innowacyjnym rozwiązaniem użytym do produkcji nowego modelu Bavarii jest system MODUTEC. Całe wnętrze jachtu wraz ze wszystkimi instalacjami składane jest poza kadłubem w moduły. Dopiero gdy cała produkcja zostaje zakończona gotowe wnętrze umieszcza się w kadłubie.

Jak widać stocznia po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na miano lidera w seryjnej produkcji jachtów. Czekamy na kolejne modele jachtów. Podobno jeszcze w tym roku stocznie opuści jacht czterokabinowy…

 

 

Posty w kategorii

Pobierz przewodnik dla żeglarzy o wyspie Vis

Przewodnik dla żeglarzy – wyspa Vis Chorwacja

Właśnie skończyliśmy pracę nad kolejnym przewodnikiem dla żeglarzy. Tym razem postanowiliśmy podzielić się naszymi... więcej »

zobacz więcej

Nowa baza czarterowa w… Wenecji!

Dream Yacht Charter wciąż zaskakuje nas nowymi bazami! W sezonie 2019 firma otworzył bazę... więcej »

zobacz więcej
seszele nowa baza navigare w Mahe

Jachty Navigare w bazie Mahe na Seszelach

Navigare Yachting właśnie ogłosiło otwarcie swojej nowej bazy na Seszelach na wyspie Mahe! Łatwo... więcej »

zobacz więcej

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru