Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Valletta Grand Harbour

Ten naturalny port usytuowany w południowo-wschodniej części wybrzeża Malty jest wyjątkowo malowniczo położony. Z północnej strony sąsiaduje bezpośrednio z ufortyfikowanymi brzegami Valletty – stolicy Malty, natomiast od strony południowej wcina się głęboko w ląd kilkoma mniejszymi zatokami. W jednej z nich znajduje się elegancka Marina Birgu z imponującymi jachtami motorowymi, cumującymi u podnóża starego fortu St. Angelo. W sąsiedniej zatoce, nad którą góruje charakterystyczna szklana kula (zapowiedź powstającego w tym miejscu Muzeum Techniki), mieści się Marina Kalkara. To właśnie z tego miejsca rozpoczynają się czartery jachtów na Malcie.

Marina Kalkara (35o 53’.43” N
14o 31’.47” E, VHF Channel 13) jest dosyć dobrze osłonięta od wiatru i znajduje się niedaleko główek portu. Wypływając i wpływając do mariny należy uzyskać zgodę kapitanatu na kanale 13. Obsługa portu pomaga w cumowaniu. Zanim rozpoczniemy rejs warto poświęcić chwilę na zwiedzanie Valletty. W tym celu najlepiej przejść do sąsiedniej zatoki Birgu i stamtąd promem przepłynąć na drugi brzeg Grand Harbour. To najszybsza i najbardziej malownicza trasa.

Co powiecie na domową maltańską kolację w starej kamienicy z grubego piaskowca? Polecamy niewielką knajpkę Tal-Petut położoną niespełna 10 min. drogi od portu. Czekają na Was typowe maltańskie tapas i regionalne dania przygotowywane z lokalnych, sezonowych produktów. Jest bardzo kameralnie, smacznie i niedrogo. Konieczna wcześniejsza rezerwacja (nawet na dwa dni przed!). Tal-Petut otwarty jest codziennie za wyjątkiem niedzieli od 18h30 (ostatnie zamówienie 22h00, bywa że w szczycie sezonu dłużej).

 Malta - Marina Kalkara

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Malta - Gozo

Malta

Marina Mgarr Gozo

Znakomite miejsce, aby bezpiecznie zacumować jacht i udać się na zwiedzanie wnętrza wyspy Gozo, a przy okazji zatankować wodę i... więcej »

zobacz więcej

Malta

Comino – najpiękniejsze kotwicowisko na Malcie

Odcienie turkusu – najpiękniejsze kotwicowisko na Malcie. Comino to niewielka, skalista wysepka położona między Gozo a Maltą. Nazwa „comino” pochodzi od... więcej »

zobacz więcej
Malta - Marsaxlokk

Malta

Marsaxlokk

Kolorowe maltańskie łodzie mienią się w słońcu czerwienią, żółcią i turkusem, a zapach świeżo przyrządzonej ryby przyciąga do jednej z... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru