Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Comino – najpiękniejsze kotwicowisko na Malcie

Odcienie turkusu – najpiękniejsze kotwicowisko na Malcie. Comino to niewielka, skalista wysepka położona między Gozo a Maltą. Nazwa „comino” pochodzi od nazwy kminku – rośliny, która kiedyś gęsto porastała brzegi wyspy. W sezonie zimowym wyspa jest bardzo spokojna i prawie bezludna (nie licząc zaledwie czterech stałych mieszkańców). Latem zmienia się nie do poznania, przyciągając rzesze jednodniowych turystów.

Na Comino znajdują się najpiękniejsze kotwicowiska na Malcie. Pierwsze z nich to Blue Lagoon. Płytka zatoka z krystalicznie czystą wodą i piaszczystym dnem. Z daleka przykuwa wzrok odcieniami turkusu i błękitu. To znakomite schronienie przy każdym kierunku wiatru i bezpieczna miejscówka na nocne kotwiczenie. Cumując tutaj łatwo zejść na ląd i zwiedzić Comino: odnaleźć drogę do starej kapliczki, lub dotrzeć w pobliże górującej nad wyspą wieży St. Mary’s Tower, z której roztacza się fantastyczny widok na cały archipelag.

Latem ilość turystów w Blue Lagoon może być trochę męcząca dlatego warto rzucić kotwicę w sąsiedniej zatoce, noszącej nazwę Crystal Lagoon. Jest tu zdecydowanie spokojniej. Wysokie ściany klifu bezpiecznie chronią przed wschodnim i południowym wiatrem. Podczas słonecznego i bezwietrznego dnia dobrze jest wybrać się pontonem na eksplorację tutejszych jaskiń oraz popływać i ponurkować w niezwykle czystej wodzie. W Crystal Lagoon spotkamy bardzo dużo ryb. Przyzwyczajone do karmienia przez turystów podpływają do jachtu całymi ławicami. Ponieważ Crystal Lagoon jest mocno odsłonięta od zachodu, nie polecamy zostawania tu na noc.

Na północnym brzegu Comino znajdziemy jeszcze dwie inne zatoki, w których można kotwiczyć: Santa Maria Bay (jedyny, działający w sezonie letnim hotel) oraz San Nicholas Bay. Po przeciwległej stronie można zobaczyć niszczejące zabudowania szpitala, wzniesionego przez Brytyjczyków w czasie I wojny światowej.

Którekolwiek miejsce nie wybierzemy, postój na Comino to kwintesencja wakacji na Malcie: słońce, turkusowa woda i ciekawe formacje skalne, o które rozbijają się morskie fale.

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Malta - Gozo

Malta

Marina Mgarr Gozo

Znakomite miejsce, aby bezpiecznie zacumować jacht i udać się na zwiedzanie wnętrza wyspy Gozo, a przy okazji zatankować wodę i... więcej »

zobacz więcej
Malta - Marsaxlokk

Malta

Marsaxlokk

Kolorowe maltańskie łodzie mienią się w słońcu czerwienią, żółcią i turkusem, a zapach świeżo przyrządzonej ryby przyciąga do jednej z... więcej »

zobacz więcej
Malta - Marina Kalkara

Malta

Valletta Grand Harbour

Ten naturalny port usytuowany w południowo-wschodniej części wybrzeża Malty jest wyjątkowo malowniczo położony. Z północnej strony sąsiaduje bezpośrednio z ufortyfikowanymi... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru