Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

La Palma – La Isla Bonita

La Palma, nazywana również Zieloną Wyspą oraz Piękną Wyspą (La Isla Bonita), leży w północno zachodniej części archipelagu. Zawdzięcza swoje nazwy niezwykłemu zróżnicowaniu krajobrazu – majestatycznym lasom wawrzynowym, stanowiącym rezerwat biosfery, pięknym okazom sosny kanaryjskiej, kilometrowym językom skamieniałej lawy, stromym wybrzeżu skrywającym plaże o czarnym piasku.

Cześć północna wyspy to olbrzymi krater o średnicy 9km Caldera de Taburiente, wokół którego utworzono Park Narodowy. Wulkan nadal uważany jest za czynny, choć ostatnia erupcja miała miejsce w 1971r..

La Palma to jedno z najważniejszych centr obserwacji kosmosu na świecie. Na najwyższym szczycie wyspy Roque de los Muchachos (2426m) znajduje się nowoczesne obserwatorium astrofizyczne. Chmury niemal przez cały rok znajdują się poniżej obserwatorium i stanowią barierę dla zanieczyszczenia świetlnego miasteczek. Podczas pobytu na wyspie zauważymy, że w nocy wszędzie jest…ciemno. To ze względu na rygorystyczne regulacje prawne dotyczące oświetlenia. Przygaszenie świateł na całej Palmie umożliwia pracę specjalistycznych urządzeń. Szczegóły dotyczące wizyty w obserwatorium znajdziesz tutaj.

Stolicą wyspy jest Santa Cruz de la Palma położona nad zatoką, będącą jednocześnie naturalnym portem. Warto zatrzymać się na chwilę i obejrzeć stare kanaryjskie budynki z drewnianymi, bogato zdobionymi balkonami. Drugim polecanym przez nas portem na wyspie jest Puerto de Tazacorte, który szczyci się największą liczbą godzin słonecznych w Europie.

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa – Rajska wyspa.

Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Ciężko się z nimi nie... więcej »

zobacz więcej
Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Lanzarote – Wyspa Ognia.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa archipelagu. Uznana przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Posiada Rezerwat Morski, Park... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.