Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

La Palma – La Isla Bonita

La Palma, nazywana również Zieloną Wyspą oraz Piękną Wyspą (La Isla Bonita), leży w północno zachodniej części archipelagu. Zawdzięcza swoje nazwy niezwykłemu zróżnicowaniu krajobrazu – majestatycznym lasom wawrzynowym, stanowiącym rezerwat biosfery, pięknym okazom sosny kanaryjskiej, kilometrowym językom skamieniałej lawy, stromym wybrzeżu skrywającym plaże o czarnym piasku.

Cześć północna wyspy to olbrzymi krater o średnicy 9km Caldera de Taburiente, wokół którego utworzono Park Narodowy. Wulkan nadal uważany jest za czynny, choć ostatnia erupcja miała miejsce w 1971r..

La Palma to jedno z najważniejszych centr obserwacji kosmosu na świecie. Na najwyższym szczycie wyspy Roque de los Muchachos (2426m) znajduje się nowoczesne obserwatorium astrofizyczne. Chmury niemal przez cały rok znajdują się poniżej obserwatorium i stanowią barierę dla zanieczyszczenia świetlnego miasteczek. Podczas pobytu na wyspie zauważymy, że w nocy wszędzie jest…ciemno. To ze względu na rygorystyczne regulacje prawne dotyczące oświetlenia. Przygaszenie świateł na całej Palmie umożliwia pracę specjalistycznych urządzeń. Szczegóły dotyczące wizyty w obserwatorium znajdziesz tutaj.

Stolicą wyspy jest Santa Cruz de la Palma położona nad zatoką, będącą jednocześnie naturalnym portem. Warto zatrzymać się na chwilę i obejrzeć stare kanaryjskie budynki z drewnianymi, bogato zdobionymi balkonami. Drugim polecanym przez nas portem na wyspie jest Puerto de Tazacorte, który szczyci się największą liczbą godzin słonecznych w Europie.

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa – Rajska wyspa.

Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Ciężko się z nimi nie... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

La Gomera – wyspa Kolumba i…hipisów.

La Gomera to niewielka, o charakterystycznym okrągłym kształcie wyspa. Otoczona urwistym i skalistym wybrzeżem, skrywa w swoim środku góry poprzecinane... więcej »

zobacz więcej
Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura nazywana „Plażą Wysp Kanaryjskich”.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, położoną zaledwie 100km od wybrzeży Afryki. Znana jako „Plaża Wysp... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru