Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku.

Według przeprowadzonych badań stolica wyspy Las Palmas de Gran Canaria posiada najlepszy klimat spośród 600 najpopularniejszych pod względem turystycznym miast świata. Można tu znaleźć wiele pamiątek z przeszłości: niewielki kościół św. Antoniego Opata – przykład kanaryjskiego stylu romańskiego, budowaną przez 350 lat katedrę św. Anny, czy dom Krzysztofa Kolumba, w którym obecnie mieści się muzeum.

Różnorodność klimatyczna, jak również mnogość gatunków flory i fauny sprawiły, że wyspę określa się mianem „kontynentu w miniaturze”. Północ wyspy jest zielona i bogata w pola uprawne. Cześć południowa – gorąca, sucha i jałowa – słynie z  ciągnących się kilometrami białych wydm w Maspalomas. Zdecydowanie większą popularnością wśród turystów cieszy się południowa część. Najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową jest Playa del Inglés – połączenie modnego kąpieliska z wielkim bazarem w ciągu dnia i dyskotekami w nocy. To miejsce dla zwolenników szaleństwa do białego rana. Część północna jest znacznie spokojniejsza. To właśnie tam znajduje się jedno z najważniejszych miejsc archeologicznych – Museo y Parque Arqueologico Cueva Pintada (muzeum oraz park archeologiczny Groty Malowideł).

Nowoczesna, olbrzymia marina mieści się na północnym wybrzeżu w stolicy wyspy. Na południowo zachodnim wybrzeżu Gran Canarii znajduje się jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych portów archipelagu – Puerto de Mogán. Wokół wyspy można również znaleźć kilka kotwicowisk.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

La Palma – La Isla Bonita

La Palma, nazywana również Zieloną Wyspą oraz Piękną Wyspą (La Isla Bonita), leży w północno zachodniej części archipelagu. Zawdzięcza swoje... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa – Rajska wyspa.

Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Ciężko się z nimi nie... więcej »

zobacz więcej
Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Lanzarote – Wyspa Ognia.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa archipelagu. Uznana przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Posiada Rezerwat Morski, Park... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru