Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku.

Według przeprowadzonych badań stolica wyspy Las Palmas de Gran Canaria posiada najlepszy klimat spośród 600 najpopularniejszych pod względem turystycznym miast świata. Można tu znaleźć wiele pamiątek z przeszłości: niewielki kościół św. Antoniego Opata – przykład kanaryjskiego stylu romańskiego, budowaną przez 350 lat katedrę św. Anny, czy dom Krzysztofa Kolumba, w którym obecnie mieści się muzeum.

Różnorodność klimatyczna, jak również mnogość gatunków flory i fauny sprawiły, że wyspę określa się mianem „kontynentu w miniaturze”. Północ wyspy jest zielona i bogata w pola uprawne. Cześć południowa – gorąca, sucha i jałowa – słynie z  ciągnących się kilometrami białych wydm w Maspalomas. Zdecydowanie większą popularnością wśród turystów cieszy się południowa część. Najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową jest Playa del Inglés – połączenie modnego kąpieliska z wielkim bazarem w ciągu dnia i dyskotekami w nocy. To miejsce dla zwolenników szaleństwa do białego rana. Część północna jest znacznie spokojniejsza. To właśnie tam znajduje się jedno z najważniejszych miejsc archeologicznych – Museo y Parque Arqueologico Cueva Pintada (muzeum oraz park archeologiczny Groty Malowideł).

Nowoczesna, olbrzymia marina mieści się na północnym wybrzeżu w stolicy wyspy. Na południowo zachodnim wybrzeżu Gran Canarii znajduje się jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych portów archipelagu – Puerto de Mogán. Wokół wyspy można również znaleźć kilka kotwicowisk.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku. Według... więcej »

zobacz więcej
Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura nazywana „Plażą Wysp Kanaryjskich”.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, położoną zaledwie 100km od wybrzeży Afryki. Znana jako „Plaża Wysp... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru