Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

La Gomera – wyspa Kolumba i…hipisów.

La Gomera to niewielka, o charakterystycznym okrągłym kształcie wyspa. Otoczona urwistym i skalistym wybrzeżem, skrywa w swoim środku góry poprzecinane głębokimi wąwozami. Najwyższym szczytem Gomery jest Garajonay (1487m), wokół którego utworzono Park Narodowy. Szczyty gór często toną w deszczu i mgle, dając tym samym znakomite warunki do rozwoju lasów wawrzynowych.

Stolica San Sebastian de la Gomera jest pełna pamiątek po Krzysztofie Kolumbie, który zatrzymał się na wyspie w 1492r. przed przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego i odkryciem Ameryki. Można zwiedzić dom, w którym mieszkał słynny żeglarz oraz kościół, w którym modlił się o pomyślność swojej wyprawy. Mówi się, że z mieszczącej się na wyspie studni Kolumb wydobywał wodę na swoją pierwszą podróż. Do dzisiaj mieszkańcy nazywają swoją wyspę „Wyspa Kolumba” i  uważają go za honorowego obywatela.

W  latach 70 XX w. wyspa stała się celem wędrówki hipisów ze Stanów Zjednoczonych, poszukujących swojego raju na ziemi, miejsca dla nieskrępowanej wolności. W ślad za nimi zaczęli przyjeżdżać Europejczycy, zwłaszcza Anglicy oraz Niemcy. Niektórzy z nich wciąż żyją na wyspie, tworząc sprawnie funkcjonującą  i żyjącą w harmonii z tubylcami społeczność.

Najstarszym zabytkiem na wyspie jest gotycka wieża Torre del Conde, wzniesiona w 1447r. przez pierwszego hiszpańskiego gubernatora Gomery. Położona w miejskim parku botanicznym wieża jest otwarta dla zwiedzających. W jej wnętrzu można obejrzeć kolekcję map morskich. Centralnym punktem miasta jest Plaza de las Américas otoczona domami z tradycyjnymi drewnianymi balkonami. Warto dotrzeć na wzgórze do punktu obserwacyjnego Mirador de la Hila, skąd roztacza się panorama na całe miasto, a w szczególności port i pobliskie plaże. Polecamy również niewielkie porty: Puerto de Santiago oraz Puerto de Vueltas.  Żeglując wokół wyspy warto zwrócić uwagę na wspaniałe formacje bazaltowe, powstałe w sąsiedztwie urwistego wybrzeża.

Stolica San Sebastian de la Gomera jest głównym portem wyspy. To właśnie tutaj zawijają promy z Teneryfy oraz El Hierro. Otwarty na morze od południowego wschodu jest łatwy do osiągnięcia zarówno w dzień, jak i w nocy.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

La Gomera – wyspa Kolumba i…hipisów.

La Gomera to niewielka, o charakterystycznym okrągłym kształcie wyspa. Otoczona urwistym i skalistym wybrzeżem, skrywa w swoim środku góry poprzecinane... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

La Palma – La Isla Bonita

La Palma, nazywana również Zieloną Wyspą oraz Piękną Wyspą (La Isla Bonita), leży w północno zachodniej części archipelagu. Zawdzięcza swoje... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku. Według... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru