Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

La Gomera – wyspa Kolumba i…hipisów.

La Gomera to niewielka, o charakterystycznym okrągłym kształcie wyspa. Otoczona urwistym i skalistym wybrzeżem, skrywa w swoim środku góry poprzecinane głębokimi wąwozami. Najwyższym szczytem Gomery jest Garajonay (1487m), wokół którego utworzono Park Narodowy. Szczyty gór często toną w deszczu i mgle, dając tym samym znakomite warunki do rozwoju lasów wawrzynowych.

Stolica San Sebastian de la Gomera jest pełna pamiątek po Krzysztofie Kolumbie, który zatrzymał się na wyspie w 1492r. przed przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego i odkryciem Ameryki. Można zwiedzić dom, w którym mieszkał słynny żeglarz oraz kościół, w którym modlił się o pomyślność swojej wyprawy. Mówi się, że z mieszczącej się na wyspie studni Kolumb wydobywał wodę na swoją pierwszą podróż. Do dzisiaj mieszkańcy nazywają swoją wyspę „Wyspa Kolumba” i  uważają go za honorowego obywatela.

W  latach 70 XX w. wyspa stała się celem wędrówki hipisów ze Stanów Zjednoczonych, poszukujących swojego raju na ziemi, miejsca dla nieskrępowanej wolności. W ślad za nimi zaczęli przyjeżdżać Europejczycy, zwłaszcza Anglicy oraz Niemcy. Niektórzy z nich wciąż żyją na wyspie, tworząc sprawnie funkcjonującą  i żyjącą w harmonii z tubylcami społeczność.

Najstarszym zabytkiem na wyspie jest gotycka wieża Torre del Conde, wzniesiona w 1447r. przez pierwszego hiszpańskiego gubernatora Gomery. Położona w miejskim parku botanicznym wieża jest otwarta dla zwiedzających. W jej wnętrzu można obejrzeć kolekcję map morskich. Centralnym punktem miasta jest Plaza de las Américas otoczona domami z tradycyjnymi drewnianymi balkonami. Warto dotrzeć na wzgórze do punktu obserwacyjnego Mirador de la Hila, skąd roztacza się panorama na całe miasto, a w szczególności port i pobliskie plaże. Polecamy również niewielkie porty: Puerto de Santiago oraz Puerto de Vueltas.  Żeglując wokół wyspy warto zwrócić uwagę na wspaniałe formacje bazaltowe, powstałe w sąsiedztwie urwistego wybrzeża.

Stolica San Sebastian de la Gomera jest głównym portem wyspy. To właśnie tutaj zawijają promy z Teneryfy oraz El Hierro. Otwarty na morze od południowego wschodu jest łatwy do osiągnięcia zarówno w dzień, jak i w nocy.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

La Palma – La Isla Bonita

La Palma, nazywana również Zieloną Wyspą oraz Piękną Wyspą (La Isla Bonita), leży w północno zachodniej części archipelagu. Zawdzięcza swoje... więcej »

zobacz więcej
Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura nazywana „Plażą Wysp Kanaryjskich”.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, położoną zaledwie 100km od wybrzeży Afryki. Znana jako „Plaża Wysp... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa – Rajska wyspa.

Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Ciężko się z nimi nie... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru