Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Fuerteventura nazywana „Plażą Wysp Kanaryjskich”.

Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, położoną zaledwie 100km od wybrzeży Afryki. Znana jako „Plaża Wysp Kanaryjskich” oferuje ponad 150 piaszczystych, złocistych plaż. To raj dla wszystkich spragnionych słońca i kąpieli morskich. Najbardziej znaną i jednocześnie uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie jest Playa de Sotavento. Dzięki sprzyjającym wiatrom plaża przyciąga nie tylko miłośników kąpieli słonecznych, ale również żeglarzy i surferów z całego świata. Co roku organizowane są tu zawody zaliczane do Pucharu Świata w Windsurfingu.

Większość turystów zatrzymuje się w miejscowości Corralejo. Ten spory ośrodek turystyczny powstał w miejscu starego rybackiego portu, którego środek wyznacza odrestaurowany wiatrak. Poza miastem, w kierunku Peurto del Rosario, ciągną się 10-kilometrowe nadmorskie wydmy, należące do Parque Natural de Corralejo. Innym miejscem wartym zobaczenia jest Betancuria –  dawna stolica wyspy położona na wygasłym wulkanie.

Jedynym całkowicie bezpiecznym portem, gdzie można zostawić jacht i udać się na zwiedzanie wyspy jest Puerto del Castillo. Przy dobrej pogodzie można również cumować w Corralejo na północy wyspy lub Gran Tarajal na południu. Całe wschodnie wybrzeże wyspy usiane jest wieloma kotwicowiskami.

Na północ od Fuerteventura znajduje się niewielka i niezamieszkała wyspa Lobos, stanowiąca część Parku Naturalnego de las Dunas. Jej nazwa pochodzi od mniszki śródziemnomorskiej (lobo marinowilk morski). Lobos słynie z krystalicznie czystej wody oraz bujnej zieleni (można tu spotkać ponad 130 gatunków roślin).

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Lanzarote – Wyspa Ognia.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa archipelagu. Uznana przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Posiada Rezerwat Morski, Park... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku. Według... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru