Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Kapi Creek

Zatoczka jest bardzo mała, porośnięta sosnami i całkowicie wypełniona przez jachty. Motorowe cumują najczęściej do brzegu, natomiast żaglowe korzystają z dwóch kei, przy których zmieści się około 35 jednostek. Obsługa podaje mooringi i odbiera cumy. Wieczorem wszyscy wychodzą z jachtów i stołują się w restauracji, która podobno działa tu nieprzerwanie od ponad 35 lat. Panuje tu bardzo serdeczna atmosfera. Stoliki ustawione są tuż nad wodą. W chłodniejsze dni rozdawane są koce, a właściciel restauracji dosiada się do gości i opowiada lokalne historie.

Zatoka Kapi Creek jest bardzo bezpieczna przy każdym kierunku wiatru. Dodatkowo ze względu na swoją lokalizację, jest to popularny przystanek dla osób przybywających lub opuszczających Skopea Limani. Nic dziwnego, że podczas naszego rejsu była to najbardziej zatłoczona zatoczka. Cumując w tym miejscu warto wybrać się na spacer. Można wybrać opcję dla zapaleńców i dotrzeć po skałach na szczyt pobliskiego wzgórza gdzie powiewa turecka flaga, lub przejść ścieżką wśród lasów piniowych na drugą stronę wzniesienia, aby podziwiać otwarte morze.

Jeśli zabraknie miejsca w Kapi Creek, można rzucić kotwicę w sąsiedniej zatoczce Ravine Cove. Jest tam niewielka plaża oraz majestatyczne, wznoszące się na kilkanaście metrów w górę, pionowe skały. Śniadanie w takim miejscu – przeżycie bezcenne.

Turcja Kapi Creek

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Butterfly Valley czyli Dolina Motyli

Turcja

Butterlfy Valley

Dolina Motyli położona między dwoma wysokimi masywami górskimi dostępna jest jedynie od strony morza. W sezonie przypływa tu wiele łodzi... więcej »

zobacz więcej
Turcja Tomb Bay

Turcja

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest... więcej »

zobacz więcej
Turcja Kayakoy Miasto Duchów

Turcja

Kayaköy

Kayaköy (z greckiego Λειβησι /Levissi) zostało założone na początku XVIII w. w miejscu starożytnego Carmylessus (Karmilassos). Wieś rozwinęła się dopiero... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru