Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Wall Bay

Wall Bay leży w południowo-zachodnim krańcu Göcek Bay. Nazwa zatoki pochodzi od muru, który przecinał półwysep Lydae i tworzył średniowieczny pierścień obronny. Jego ruiny można nadal znaleźć wewnątrz zatoki. Cumować można do dwóch drewnianych pomostów long-side. Zmieści się tu maksymalnie 25 jachtów. Obok położona jest bardzo dobra restauracja. Jedzenie przygotowywane jest tradycyjnym metodami. Jak wszędzie w Göcek Bay, menu jest rzadkim widokiem ale obsługa chętnie tłumaczy co można zjeść. Podobno podają znakomite śniadania – duszone warzywa z pieca z jajkami. Brzmi dobrze.

Kto nie planuje wizyty w restauracji, może kotwiczyć wewnątrz zatoki. Głębokość ok. 10-15 metrów.

Niedaleko restauracji, we wschodnim krańcu zatoki, znajdują się zalane przez wodę ruiny –  nazywane łaźnią Kleopatry. Najlepiej przypłynąć tutaj pontonem. Jest to popularne kąpielisko i miejsce cumowania gulet, więc w sezonie bywa tu tłoczno.

Turcja Wall Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Wall Bay

Turcja

Wall Bay

Wall Bay leży w południowo-zachodnim krańcu Göcek Bay. Nazwa zatoki pochodzi od muru, który przecinał półwysep Lydae i tworzył średniowieczny... więcej »

zobacz więcej
Turcja Cold Water Bay

Turcja

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor... więcej »

zobacz więcej
Turcja Gocek

Turcja

Göcek

CLUB MARINA mieści się ok. 10 min drogi od centrum miasta. Położona jest w zalesionej zatoce Bungus Bay . Przygotowana... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru