Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Wall Bay

Wall Bay leży w południowo-zachodnim krańcu Göcek Bay. Nazwa zatoki pochodzi od muru, który przecinał półwysep Lydae i tworzył średniowieczny pierścień obronny. Jego ruiny można nadal znaleźć wewnątrz zatoki. Cumować można do dwóch drewnianych pomostów long-side. Zmieści się tu maksymalnie 25 jachtów. Obok położona jest bardzo dobra restauracja. Jedzenie przygotowywane jest tradycyjnym metodami. Jak wszędzie w Göcek Bay, menu jest rzadkim widokiem ale obsługa chętnie tłumaczy co można zjeść. Podobno podają znakomite śniadania – duszone warzywa z pieca z jajkami. Brzmi dobrze.

Kto nie planuje wizyty w restauracji, może kotwiczyć wewnątrz zatoki. Głębokość ok. 10-15 metrów.

Niedaleko restauracji, we wschodnim krańcu zatoki, znajdują się zalane przez wodę ruiny –  nazywane łaźnią Kleopatry. Najlepiej przypłynąć tutaj pontonem. Jest to popularne kąpielisko i miejsce cumowania gulet, więc w sezonie bywa tu tłoczno.

Turcja Wall Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Wall Bay

Turcja

Wall Bay

Wall Bay leży w południowo-zachodnim krańcu Göcek Bay. Nazwa zatoki pochodzi od muru, który przecinał półwysep Lydae i tworzył średniowieczny... więcej »

zobacz więcej
Turcja wyspa Gemiler

Turcja

Gemiler Adasi

Wyspę zamieszkiwano już we wczesnym okresie Bizantyjskim. Aż do XII wieku stanowiła ważny przystanek w drodze do Ziemi Świętej i... więcej »

zobacz więcej
Turcja Kayakoy Miasto Duchów

Turcja

Kayaköy

Kayaköy (z greckiego Λειβησι /Levissi) zostało założone na początku XVIII w. w miejscu starożytnego Carmylessus (Karmilassos). Wieś rozwinęła się dopiero... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru