Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa Południkowa). Przez stulecia stanowiła punkt odniesienia dla żeglarzy i geografów. Do końca XIX w. uznawano, że przez jej zachodnią część przebiegał południk zerowy.

Wulkaniczna wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich wciąż pozostaje nieodkryta przez masową turystykę. Dzięki swojemu położeniu oparła się rozwojowi cywilizacji i ochroniła to, co ma najcenniejsze – przyrodę. W 2000r. została ogłoszona Światowym Rezerwatem Biosfery w ramach programu UNESCO. Na niewielkim terenie można odnaleźć ślady wulkanów, pól lawowych, lasów z oryginalną florą i fauną, stromych skał i urwisk. Jest idealnym miejscem dla poszukujących ciszy i spokoju miłośników przyrody. Na El Hierro znajduje się wiele dobrze oznakowanych szlaków do turystyki pieszej.

Wyspa przyciąga płetwonurków z całego świata. Miłośnicy nurkowania oraz snorkelingu przyjeżdżają na El Hierro podziwiać podwodny świat rezerwatu morskiego Reserva Marina, uznawanego za jeden z najbardziej różnorodnych i najczystszych na świecie.

Na El Hierro znajdują się dwa porty: na wschodnim wybrzeżu Puerto de la Estaca oraz na południu wyspy Puerto de la Restinga. Pierwszy port jest dość ruchliwym miejscem za sprawą połączeń promowych z Teneryfą i La Gomera. Puerto de la Restinga jest mniej uczęszczany i posiada solidny falochron. Dzięki temu jest bardziej osłonięty od wiatru. Miejscem do kotwiczenia na El Hierro jest niewielka zatoka na wschodnim wybrzeżu wyspy – Bahia de la Bonanza.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria – kontynent w miniaturze.

Gran Canaria to wyspa położona w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku. Według... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa... więcej »

zobacz więcej
Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Lanzarote – Wyspa Ognia.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa archipelagu. Uznana przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Posiada Rezerwat Morski, Park... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru