Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa Południkowa). Przez stulecia stanowiła punkt odniesienia dla żeglarzy i geografów. Do końca XIX w. uznawano, że przez jej zachodnią część przebiegał południk zerowy.

Wulkaniczna wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich wciąż pozostaje nieodkryta przez masową turystykę. Dzięki swojemu położeniu oparła się rozwojowi cywilizacji i ochroniła to, co ma najcenniejsze – przyrodę. W 2000r. została ogłoszona Światowym Rezerwatem Biosfery w ramach programu UNESCO. Na niewielkim terenie można odnaleźć ślady wulkanów, pól lawowych, lasów z oryginalną florą i fauną, stromych skał i urwisk. Jest idealnym miejscem dla poszukujących ciszy i spokoju miłośników przyrody. Na El Hierro znajduje się wiele dobrze oznakowanych szlaków do turystyki pieszej.

Wyspa przyciąga płetwonurków z całego świata. Miłośnicy nurkowania oraz snorkelingu przyjeżdżają na El Hierro podziwiać podwodny świat rezerwatu morskiego Reserva Marina, uznawanego za jeden z najbardziej różnorodnych i najczystszych na świecie.

Na El Hierro znajdują się dwa porty: na wschodnim wybrzeżu Puerto de la Estaca oraz na południu wyspy Puerto de la Restinga. Pierwszy port jest dość ruchliwym miejscem za sprawą połączeń promowych z Teneryfą i La Gomera. Puerto de la Restinga jest mniej uczęszczany i posiada solidny falochron. Dzięki temu jest bardziej osłonięty od wiatru. Miejscem do kotwiczenia na El Hierro jest niewielka zatoka na wschodnim wybrzeżu wyspy – Bahia de la Bonanza.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura nazywana „Plażą Wysp Kanaryjskich”.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, położoną zaledwie 100km od wybrzeży Afryki. Znana jako „Plaża Wysp... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

El Hierro – Wyspa Południkowa.

El Hierro to najmłodsza i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa archipelagu. Znana również pod nazwą Isla del Meridiano (Wyspa... więcej »

zobacz więcej

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa – Rajska wyspa.

Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Ciężko się z nimi nie... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru