Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Bonifacio

Bonifacio-Korsyka

Bonifacio, uważane przez wielu za najpiękniejszy naturalny port na Morzu Śródziemnym, leży w najdalej wysuniętym na południe punkcie Korsyki na szczycie wapiennego klifu. Aby dotrzeć do mariny należy wpłynąć jachtem do wąskiego fiordu. Po drodze mijamy imponujące skały, na których wznoszą się zabudowania obronne, a po przeciwnej stronie idealne do rzucenia kotwicy niewielkie zatoczki z turkusową wodą.

Bonifacio dzieli się na 2 części: miasto dolne i górne. W mieście dolnym znajduje się marina, sklepy i restauracje. W górnym, zawieszonym nad stromymi klifami, odkryjemy cytadelę, małą obronną fortecę i cmentarz z czasów napoleońskich.

Wędrując wąskimi uliczkami górnego Bonifacio warto odnaleźć Schody Króla Aragonii. Są to wykute w skale i znakomicie widoczne od strony morza stopnie prowadzące z samego szczytu klifu aż do morza. W okresie letnim przy dobrej pogodzie są one udostępniane dla turystów. Inną atrakcją jest spacer szczytem wapiennych klifów, aż do latarni morskiej Pertusato (8 km w jedną stronę). Liczne punkty widokowe na trasie pozwalają na podziwianie wspaniałych krajobrazów.

Marina w Bonifacio przygotowana jest na przyjęcie 170 jachtów o maksymalnym zanurzeniu 3.5 metra (nie licząc miejsc zarezerwowanych przez rezydentów). W 2014 roku w rankingu francuskiego Voile Magazine Marina w Bonifacio uplasowała się w pierwszej piątce portów Morza Śródziemnego pod względem jakości usług. Na pirsie znajdziemy prąd i wodę. Do napełnienia zbiorników potrzebna specjalna „szybkozłączka”, o którą, jeśli nie znajdziemy jej na jachcie, należy się upomnieć w chwili zaokrętowania. Nie wszystkie mooringi zapewniają bezpieczne cumowanie. Portowe WiFi najlepiej działa przy bosmanacie. Łazienki są na żetony, które można otrzymać w bosmanacie. Standard sanitariatów nie należy do najwyższych. W sezonie port w Bonifacio jest bardzo oblegany, dlatego radzimy zarezerwować miejsce wcześniej – choćby poprzez stronę internetową.

Do kontaktu z mariną służy kanał 9 UKF. Więcej informacji na stronie >>> Marina Bonifacio

Bonifacio-Korsyka
Bonifacio-Korsyka
Bonifacio-Korsyka
Korsyka Bonifacio

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Korsyka Bonifacio

Francja

Bonifacio

Bonifacio, uważane przez wielu za najpiękniejszy naturalny port na Morzu Śródziemnym, leży w najdalej wysuniętym na południe punkcie Korsyki na... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru