Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Fethiye

Fethiye to największa miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Licyjskim. Miasto zostało wzniesione na gruzach antycznego Telmessos, którego dzieje sięgają VI w p.n.e. Zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1958 roku, przeżywa obecnie rozkwit.

Polecamy zatrzymać się w Ece Marina. Wpływając do portu należy zgłosić swoje przybycie na kanale 73. Obsługa wskazuje miejsce i pomaga w cumowaniu. Mimo, że port jest duży, przygotowany na przyjęcie 460 jachtów, zdarza się, że samemu trudno znaleźć wolne miejsce. Po zacumowaniu rejestrujemy się w kapitanacie gdzie otrzymujemy (pod zastaw) przejściówkę do prądu. Marina jest dobrze wyposażona: ma ładne sanitariaty, dostęp do internetu, sklep spożywczy na terenie mariny (carrefour), stację benzynową.

Największą atrakcją miasta są licyjskie grobowce wydrążone w skale. Jest ich tu całkiem sporo. Teren jest ogrodzony i aby „dotknąć” grobowców trzeba wykupić bilet. Najlepiej podziwiać je tuż przed zachodem słońca gdy skały przybierają intensywny pomarańczowy kolor. Najsłynniejszy grobowiec, podparty na czterech kolumnach najprawdopodobniej należał do króla Telmessos – Amyntasa syna Hermagiosa i został zbudowany ok. 350 r. p.n.e. Nieopodal widać ruiny twierdzy w Fethiye zbudowanej przez rycerzy zakonu Kawalerów Maltańskich i przebudowanej w XV wieku przez rycerzy z Rodos.

Odwiedzając Fethiye warto zajrzeć na targ rybny mieszczący się w centrum miasta. Można się tutaj zaopatrzyć w świeże ryby i owoce morza obok znajdują się liczne restauracje, które chętnie przygotują dla Ciebie kupiony na targu towar. Masz wtedy pewność, że kupujesz z pierwszej ręki świeże owoce morza po cenie rynkowej, a ich przyrządzenie powierzasz specjalistom w swoim fachu.

Innym bardzo ciekawym miejscem w Fethiye jest targ warzywny, który odbywa się regularnie w każdy wtorek. Swoje towary przywożą tu lokalni rolnicy i ogrodnicy. Ceny są niskie, wybór olbrzymi. Oprócz owoców i warzyw możemy zaopatrzyć się tutaj również w sery, miody, prażone orzechy, przyprawy. Obok znajdziemy typowy bazar turecki z tekstyliami, torebkami, paskami czy portfelami.

Turcja Fethiye

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Tomb Bay

Turcja

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest... więcej »

zobacz więcej
Turcja Sarsala

Turcja

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć... więcej »

zobacz więcej
Czarter jachtów Turcja Fethiye

Turcja

Fethiye

Fethiye to największa miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Licyjskim. Miasto zostało wzniesione na gruzach antycznego Telmessos, którego dzieje sięgają VI w... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru