Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Fethiye

Fethiye to największa miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Licyjskim. Miasto zostało wzniesione na gruzach antycznego Telmessos, którego dzieje sięgają VI w p.n.e. Zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1958 roku, przeżywa obecnie rozkwit.

Polecamy zatrzymać się w Ece Marina. Wpływając do portu należy zgłosić swoje przybycie na kanale 73. Obsługa wskazuje miejsce i pomaga w cumowaniu. Mimo, że port jest duży, przygotowany na przyjęcie 460 jachtów, zdarza się, że samemu trudno znaleźć wolne miejsce. Po zacumowaniu rejestrujemy się w kapitanacie gdzie otrzymujemy (pod zastaw) przejściówkę do prądu. Marina jest dobrze wyposażona: ma ładne sanitariaty, dostęp do internetu, sklep spożywczy na terenie mariny (carrefour), stację benzynową.

Największą atrakcją miasta są licyjskie grobowce wydrążone w skale. Jest ich tu całkiem sporo. Teren jest ogrodzony i aby „dotknąć” grobowców trzeba wykupić bilet. Najlepiej podziwiać je tuż przed zachodem słońca gdy skały przybierają intensywny pomarańczowy kolor. Najsłynniejszy grobowiec, podparty na czterech kolumnach najprawdopodobniej należał do króla Telmessos – Amyntasa syna Hermagiosa i został zbudowany ok. 350 r. p.n.e. Nieopodal widać ruiny twierdzy w Fethiye zbudowanej przez rycerzy zakonu Kawalerów Maltańskich i przebudowanej w XV wieku przez rycerzy z Rodos.

Odwiedzając Fethiye warto zajrzeć na targ rybny mieszczący się w centrum miasta. Można się tutaj zaopatrzyć w świeże ryby i owoce morza obok znajdują się liczne restauracje, które chętnie przygotują dla Ciebie kupiony na targu towar. Masz wtedy pewność, że kupujesz z pierwszej ręki świeże owoce morza po cenie rynkowej, a ich przyrządzenie powierzasz specjalistom w swoim fachu.

Innym bardzo ciekawym miejscem w Fethiye jest targ warzywny, który odbywa się regularnie w każdy wtorek. Swoje towary przywożą tu lokalni rolnicy i ogrodnicy. Ceny są niskie, wybór olbrzymi. Oprócz owoców i warzyw możemy zaopatrzyć się tutaj również w sery, miody, prażone orzechy, przyprawy. Obok znajdziemy typowy bazar turecki z tekstyliami, torebkami, paskami czy portfelami.

Turcja Fethiye

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Butterfly Valley czyli Dolina Motyli

Turcja

Butterlfy Valley

Dolina Motyli położona między dwoma wysokimi masywami górskimi dostępna jest jedynie od strony morza. W sezonie przypływa tu wiele łodzi... więcej »

zobacz więcej
Turcja Sarsala

Turcja

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć... więcej »

zobacz więcej
Turcja Cold Water Bay

Turcja

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru