Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Porto Cristo/Coves del Drach

Porto Cristo to niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu Majorki, położona na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na mały port jachtowy i liczne łodzie rybackie. Można się tu zrelaksować w jednym z licznych barów i kawiarni lub leniuchować w promieniach słońca na plaży.

W Porto Cristo znajdują się jedne z największych atrakcji Majorki – ponad dwukilometrowej długości Jaskinie Drach (Coves del Drach). Siedząc przy brzegu podziemnego jeziora Martel (dł. 177 m – jedno z największych podziemnych jezior na świecie) można wysłuchać wykładu przewodnika (w kilku językach m.in. po angielsku, francusku, hiszpańsku) oraz  krótkiego koncertu w wykonaniu kwartetu pływającego po jeziorze. Dodatkową atrakcją jest możliwość przepłynięcia łódką do wyjścia. Jaskinie są bogato zdobione licznymi stalagmitami i stalaktytami, a ich piękno wzmacnia oświetlenie zaprojektowane i zbudowane przez inżyniera Carlos’a Buigas. To rzeczywiście wyjątkowa atrakcja, z której warto skorzystać podczas cumowania w Porto Cristo. Ze względu na dużą ilość turystów rekomendujemy wybrać się na zwiedzanie zaraz po otwarciu a bilet kupić online (15 Euro).

Porto Cristo

 

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Jaskinia Smocza Majorka

Hiszpania

Porto Cristo/Coves del Drach

Porto Cristo to niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu Majorki, położona na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na mały... więcej »

zobacz więcej
cabrera

Hiszpania

Cabrera

Cabrera to mała wyspa położona na południowy-wschód od Majorki (około godziny żeglugi), wchodząca w skład archipelagu zielonych wysp, będącego jednym... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru