Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Cabrera

Cabrera to mała wyspa położona na południowy-wschód od Majorki (około godziny żeglugi), wchodząca w skład archipelagu zielonych wysp, będącego jednym z najpiękniejszych Parków Narodowych na Balearach.

Cudowne widoki jak z pocztówek, lazurowe zatoki oraz błękitne niebo sprawiają, że Narodowy Park Cabrera jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez żeglarzy miejsc. To istny raj dla rozwoju gatunków endemicznych. Można tu spotkać miejscowe odmiany fiołków i traw. Archipelag cechuje również niewiarygodne bogactwo chronionych gatunków zwierząt (sokół skalny, żółwie wodne, kozice, gekony). Tu swoją przystań znalazło wiele gatunków ptaków (burzyki, kormorany, mewy, ptaki drapieżne). Ze względu na ochronę dna morskiego, na terenie Archipelagu Cabrera jest bezwzględny zakaz kotwiczenia.

Jedynym miejscem, gdzie można się zatrzymać na noc jest zatoka Puerto de Cabrera. Aby wpłynąć do Parku należy uzyskać od administracji Parku pozwolenie. Wymagane jest ono ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do cumowania.

Firmy czarterowe przesyłają do władz parku prośbę o udzielenie pozwolenia (wraz z listą załogi oraz kopią patentu i paszportu skippera).
Zezwolenie kosztuje 10 EUR i umożliwia postój w rezerwacie na jeden dzień i noc (opłata za postój zgodnie z cennikiem parku).
Otrzymane zezwolenie należy mieć ze sobą podczas przekraczania granicy rezerwatu.

Strona oficjalna parku: http://reddeparquesnacionales.mma.es/parques/cabrera/index.htm
Strona oficjalna turystyki na Cabrerze: http://www.cabrera.islasbaleares.com/index_es.html

cabrera

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

cabrera

Hiszpania

Cabrera

Cabrera to mała wyspa położona na południowy-wschód od Majorki (około godziny żeglugi), wchodząca w skład archipelagu zielonych wysp, będącego jednym... więcej »

zobacz więcej
Jaskinia Smocza Majorka

Hiszpania

Porto Cristo/Coves del Drach

Porto Cristo to niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu Majorki, położona na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na mały... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru