Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Phuket

Phuket – „Perła południa”, to największa (539 km2) i najczęściej wybierana przez żeglarzy wyspa w Tajlandii a zarazem druga po Bangkoku rozwijająca się prowincja tego kraju. Od stolicy kraju dzieli ją jedynie godzina lotu. Słynie przede wszystkim ze wspaniałego wybrzeża, atrakcyjnych plaż oblewanych przez ciepłe, turkusowe wody Morza Andamańskiego i cienistych szlaków prowadzących przez dżunglę. Około 7 proc. wyspy pokrywa objęta ochroną naturalna puszcza.

Część zatok zachodniego wybrzeża Phuket stanowi doskonałą bazę wypoczynkową dla gości, ze względu na świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Pozostałe zatoki natomiast mają opinię głośnych i skomercjalizowanych. Przy większości plaż na Phuket bardzo łatwo znaleźć można wypożyczalnie nart wodnych, sprzętu do windsurfing itp. Miłośnikom ciszy i spokoju z pewnością spodobają się plaże takie jak Nai Yang, Bang Thao, Pan Sea, Kemala, Relax, Kata Beach i Naiharn. Natomiast osoby, którym nie przeszkadzają tłumy, zachwycą plaże : Patong, Karon i Kata.

Niebywałą atrakcją wyspy jest puszcza Khao Phra Thaew, gdzie można spotkać niedźwiedzie, gibbony i jeżozwierze. Osoby, które chciałyby spróbować nurkowania z pewnością długo nie zapomną widoku ogrodów koralowych oraz bogactwa ryb.

Na wyspie znajdują się dwa wysokiej klasy porty: Yacht Haven Marina oraz Phuket Boat Lagoon. Pierwszy z nich – Yacht Haven Marina położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy, w odległości około 15 minut od międzynarodowego lotniska w Phuket.

Region ten oferuje turystom wiele atrakcji. Jeśli więc przybędą Państwo na wyspę na kilka dni przed rozpoczęciem czarteru, warto skorzystać z okazji i rozpocząć zwiedzanie. Zarówno piesze , jak i rowerowe wycieczki malowniczymi uliczkami przysporzą niezapomnianych przeżyć i wspomnień.

Najciekawsze miejsca, jakie można odwiedzić, aby przybliżyć sobie choć trochę tradycje i życie na Phuket to: muzeum ilustrujące historię tego regionu (w holu Hotelu Thavorn przy ulicy Rasada), Galeria Sztuki (przy Thanon Thalang), oceanarium Phuket Aquarium, zajmujące się odnawianiem populacji żółwi, Muzeum Muszli Morskich czy Park Narodowy Sirinat niedaleko lotniska.

Na uwagę zasługują również kolorowe kapliczki, przy Ranong Road: Jui Tui, Put Jaw i Kuan Yin oraz świątynie: Wat Chalong (ok. 6 km na południe od stolicy), Wat Phra Tong (na północ od miasta Thalang , po prawej stronie drogi nr 402) i Wat Phra Nang Sang (również w okolicy Thalang).

Warto też odwiedzić jedno z wielu pól golfowych lub wybrać się na Phuket Fantasta w Kamala na show z tajskimi rewiami.

Na wyspie jest również mnóstwo agentów turystycznych, którzy oferują jednodniowe wycieczki objazdowe w rozsądnej cenie (od 1000 do 4000 THB). Celem takich wycieczek jest zwykle pokazanie najciekawszych miejsc oraz dodatkowe atrakcje, jak: trekking na słoniach, pokazy małpich sztuczek, przejażdżka starodawnym wozem zaprzężonym w bawoły, przejażdżki quadem, rafting na rzece, przejażdżki jeepem po górach czy spacer po dżungli.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Phuket Yacht Haven Marina

Tajlandia

Phuket Yacht Haven Marina

Phuket Yacht Haven Marina (8 10.2N 98 2.5 E) jest położona w północnej części Phuket. Powstała ponad 20 lat temu.... więcej »

zobacz więcej
Tajlandia rejs z Phuket

Tajlandia

Koh Ngai

Ko Ngai to maleńka wyspa o długości 4 km i szerokości 2 km. Od wschodniej strony ma piękne piaszczyste plaże.... więcej »

zobacz więcej
Phuket Yacht Haven Marina

Tajlandia

Phuket

Phuket – „Perła południa”, to największa (539 km2) i najczęściej wybierana przez żeglarzy wyspa w Tajlandii a zarazem druga po... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru