Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Kaprije

Kaprije to jedna z większych wysp Sibeńskiego archipelagu. Jej nazwa pochodzi od rośliny, wykorzystywanej w kuchni śródziemnomorskiej – kaparu. Żeglarze doceniają naturalne piękno tego miejsca: urozmaicony kształt wybrzeża i liczne, bezpieczne zatoki.

Miejscowość Kaprije

Jedyna miejscowość na wyspie nosi również nazwę Kaprije. Zamieszkuje ją około 100 mieszkańców. Ich liczba znacznie wzrasta w okresie wakacyjnym. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy szukają klimatów „starej” Chorwacji. Wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał, potęguje brak ruchu kołowego, sennie kołyszące się rybackie łódki wśród betonowych pomostów, cisza i spokój. Główną atrakcją jest przybijający kilka razy dziennie prom. W mieście znajdziemy kilka restauracji nastawionych głównie na żeglarzy i wakacyjnych turystów.

Kto chce zobaczyć stare, kamienne Kaprije powinien udać się wgłąb wyspy. Spragnionym ruchu proponujemy wycieczkę na pobliskie wzniesienie Velika glavica (129 m. n.p.m.), z którego roztacza się wspaniała panorama na zatokę i wyspy Sibeńskiego archipelagu. W tym celu trzeba się skierować w stronę kościoła św. Piotra (wybudowanego pomiędzy XVI i XVII w.), a następnie dobrze oznaczoną ścieżką koło cmentarza wspiąć się wyżej. Jeśli dotrzecie aż tutaj, zajrzyjcie na cmentarz. Nagrobki tutaj przypominają małe kaplice i nie są wkopane w ziemię.

Udogodnienia dla żeglarzy

Żeglarze mają do swojej dyspozycji 18 miejsc na południowej stronie pirsu z muringami, prądem i wodą. Podobno woda jest tylko rano i można zatankować maksimum 100 l, ale gdy staliśmy tu w sierpniu 2017 nikt nie nakładał na nas ograniczeń z ilością wody. Za 39 stopowy jacht zapłaciliśmy niecałe 400 kun. Przy drugim, krótszym pirsie znajdziemy muringi dla jeszcze 4 jachtów. Ponieważ miejsce to cieszy się dużą popularnością w zatoce znajduje się dodatkowo 24 boje. Gdy wszystkie miejsca są zajęte, istnieje zgoda na rzucenie kotwicy. Pieczywo dostępne po 9.00 rano, gdy dostarczy je prom.

Alternatywą dla cumowania w mieście są okoliczne zatoki. Po drugiej stronie wyspy można zatrzymać się na boi lub muringu przy restauracji Antonio. Ciekawą alternatywą jest również zatoka na północno-wschodnim brzegu wyspy Kaprije. Znajdziemy tu dobre miejsce do kąpieli, boje i pomost z 5 muringami należący do restauracji Kunjka. Polecamy również cumowanie na bojach (60) w zatoce Potkucina przy sąsiedniej wyspie Kakan.


Przejdź do sekcji


Kaprije Chorwacja

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Milna

Chorwacja

Milna

Milna mieści się w jednej z najlepiej chronionych od wiatrów zatok na wyspie. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych... więcej »

zobacz więcej
Stari Grad wyspa Hvar

Chorwacja

Stari Grad

Stari Grad to malownicze miasto położone w głębokiej zatoce w północno-zachodniej części wyspy Hvar. Ulubione miejsce żeglarzy. W 2017 roku... więcej »

zobacz więcej
Chorwacja Hvar

Chorwacja

Hvar

Wyspa Hvar zwana  królową wśród dalmatyńskich wysp. Hvar to najdłuższa wyspa Chorwacji (68 km), „tonąca w słońcu” (słońce świeci tu... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru