Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Göcek

CLUB MARINA mieści się ok. 10 min drogi od centrum miasta. Położona jest w zalesionej zatoce Bungus Bay . Przygotowana jest na przyjęcie ok. 200 jachtów, w tym również mega jachtów, dla których zostały wybudowane indywidualne miejsca cumownicze. Marina jest nowoczesna i dobrze przygotowana na przyjęcie żeglarzy. Oprócz pirsów z pełną infrastrukturą znajdziemy tu 10 domków do wynajęcia, toalety i prysznice (4 punkty), prywatną plażę, restaurację, kawiarnię, supermarket czynny w sezonie codziennie od 8.00-21.00, łaźnię turecką, kantor, pocztę oraz bezpłatne WiFi. Na terenie mariny znajduje się stacja paliw czynna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Dużą zaletą mariny jest jej położenie. Schowana wśród lasów piniowych nie jest narażona na bezpośrednie działanie słońca. Rano słychać tu intensywny śpiew ptaków. Porastająca brzegi roślinność oraz poranna mgła przywodzi na myśl klimat charakterystyczny dla krajów azjatyckich.

Marina zapewnia regularny, bezpłatny transport do centrum Göcek. W sezonie mały statek przewozi chętnych do/z Skopea Marina (z Club Marina) między 7:45 – 24:00. Podróż trwa ok. 10 min. To bardzo wygodne rozwiązanie. W kapitanacie można poprosić o rozkład kursów, który dodatkowo znajdziemy na tablicach informacyjnych w marinie, w biurze Navigare oraz w samym Göcek skąd odpływa statek. Podczas naszego pobytu (kwiecień) pierwszy kurs odbywał się o 7.30 z Club Marina a ostatni kurs z miasta Göcek o 22.30 (dotyczy piątków, sobót i niedziel).

Do miasta Göcek warto się wybrać. To typowy kurort z szeroką promenadą wzdłuż morza i licznymi marinami. Można tu zrobić zakupy na jacht w jednym z wielu marketów przy głównej ulicy, kupić pamiątki lub zjeść posiłek. Wybór restauracji olbrzymi. My polecamy Kebab Hospital Antep Sofrasi mieszczącą się obok głównego deptaka, nieopodal miejsca gdzie zatrzymuje się statek z mariny. Byliśmy tu dwukrotnie na rozpoczęcie i zakończenie rejsu. Doskonała obsługa i fantastyczne jedzenie – jedno z najlepszych jakie jedliśmy podczas rejsu. Ceny niezbyt wygórowane,
napiwek wliczony w cenę. Jedną z atrakcji jest nadmuchany chleb prosto z pieca.

Dodatkową atrakcją pobytu w Göcek było uczestnictwo w tureckim weselu. Wspaniale było popatrzeć na tańczących mężczyzn przy wtórze uderzeń bębna. Trochę to przypominało grecki taniec Zorba. Wesela w Göcek organizowane są na placu miejskim i każdy może wziąć udział w zabawie.

Turcja Gocek

Zobacz jak wygląda Club Marina Gocek z lotu ptaka:

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Gocek

Turcja

Göcek

CLUB MARINA mieści się ok. 10 min drogi od centrum miasta. Położona jest w zalesionej zatoce Bungus Bay . Przygotowana... więcej »

zobacz więcej
Turcja Kayakoy Miasto Duchów

Turcja

Kayaköy

Kayaköy (z greckiego Λειβησι /Levissi) zostało założone na początku XVIII w. w miejscu starożytnego Carmylessus (Karmilassos). Wieś rozwinęła się dopiero... więcej »

zobacz więcej
Turcja Kapi Creek

Turcja

Kapi Creek

Zatoczka jest bardzo mała, porośnięta sosnami i całkowicie wypełniona przez jachty. Motorowe cumują najczęściej do brzegu, natomiast żaglowe korzystają z... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru