Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor i jest bardzo czysta. W zatoce znajduje się nieduża, kamienista plaża oraz drewniany pomost dla pontonów. Kotwica trzyma mocno, cumy do skał są dodatkowym zabezpieczeniem. Głębokość ok. 7 metrów. Maksymalnie może tu kotwiczyć ok. 15 jachtów, dlatego zatoka często odwiedzana jest przez flotylle. Powyżej zatoki położona jest rodzinna restauracja, skąd roztacza się wspaniały widok na morze. Warto tu zajrzeć choćby z tego względu. Obsługa restauracji jest bardzo uczynna i serdeczna: pomaga w kotwiczeniu i  służy własnym transportem brzeg-jacht, jeśli nie chcesz korzystać z własnego pontonu.

Obok restauracji znajduje się ścieżka, którą można dojść do Kayaköy – miasta duchów. Poniżej restauracji, na cyplu, obok masztu z flagą turecką znajduje się zaokrąglona budowla – wydaje nam się, że może to być stara cysterna na wodę. Roztacza się stąd fantastyczny widok na zatokę. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych kotwicowisk w okolicach Fethiye. W przeszłości ulubione miejsce piratów.

Turcja Cold Water Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Czarter jachtów Turcja Fethiye

Turcja

Fethiye

Fethiye to największa miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Licyjskim. Miasto zostało wzniesione na gruzach antycznego Telmessos, którego dzieje sięgają VI w... więcej »

zobacz więcej
Turcja Gocek

Turcja

Göcek

CLUB MARINA mieści się ok. 10 min drogi od centrum miasta. Położona jest w zalesionej zatoce Bungus Bay . Przygotowana... więcej »

zobacz więcej
Turcja Cold Water Bay

Turcja

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru