Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor i jest bardzo czysta. W zatoce znajduje się nieduża, kamienista plaża oraz drewniany pomost dla pontonów. Kotwica trzyma mocno, cumy do skał są dodatkowym zabezpieczeniem. Głębokość ok. 7 metrów. Maksymalnie może tu kotwiczyć ok. 15 jachtów, dlatego zatoka często odwiedzana jest przez flotylle. Powyżej zatoki położona jest rodzinna restauracja, skąd roztacza się wspaniały widok na morze. Warto tu zajrzeć choćby z tego względu. Obsługa restauracji jest bardzo uczynna i serdeczna: pomaga w kotwiczeniu i  służy własnym transportem brzeg-jacht, jeśli nie chcesz korzystać z własnego pontonu.

Obok restauracji znajduje się ścieżka, którą można dojść do Kayaköy – miasta duchów. Poniżej restauracji, na cyplu, obok masztu z flagą turecką znajduje się zaokrąglona budowla – wydaje nam się, że może to być stara cysterna na wodę. Roztacza się stąd fantastyczny widok na zatokę. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych kotwicowisk w okolicach Fethiye. W przeszłości ulubione miejsce piratów.

Turcja Cold Water Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Sarsala

Turcja

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć... więcej »

zobacz więcej
Turcja Butterfly Valley czyli Dolina Motyli

Turcja

Butterlfy Valley

Dolina Motyli położona między dwoma wysokimi masywami górskimi dostępna jest jedynie od strony morza. W sezonie przypływa tu wiele łodzi... więcej »

zobacz więcej
Turcja wyspa Gemiler

Turcja

Gemiler Adasi

Wyspę zamieszkiwano już we wczesnym okresie Bizantyjskim. Aż do XII wieku stanowiła ważny przystanek w drodze do Ziemi Świętej i... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru