Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Brgulje – wyspa Molat

Bardzo popularne kotwicowisko w głębokiej zatoce na wyspie Molat. Dobrze chroni przed wszystkimi wiatrami za wyjątkiem południowych. Głębokość 4-6 metrów. Turkusowa i czysta woda zachęca do pływania. Do dyspozycji żeglarzy ponad 70 boi. Kto nie chce cumować do boi, może na końcu zatoki rzucić kotwicę na głębokości 5m. Cena za boję w sezonie 2018: 20 HRK/metr. Przy okazji płacenia za boje, można oddać śmieci, a czasami również kupić domową oliwę. Na brzegu niewielka kamienista plaża i sympatyczny deptak.

Około 10-12 jachtów o zanurzeniu nie większym niż 3 metry może również cumować przy niewielkim  molo, koło portu rybackiego. Do dyspozycji muringi, prąd i woda. Dwa razy dziennie do Brgulje przypływa prom z Zadaru wywołując falę, szczególnie odczuwalną przez jachty cumujące do nabrzeża.

Wioska Brgulje liczy około 60 mieszkańców. W sezonie letnim liczba jej mieszkańców znacznie wzrasta. Główne zabudowania są zlokalizowane wewnątrz wyspy. Na brzegu dwie restauracje „Pepe” oraz „Janko”. Polecamy grillowane kalmary w tej pierwszej. Sklep otwarty jedynie w sezonie w godzinach 8.00-12.00.

Pomimo dużego ruchu można w zatoce spotkać delfiny (nam się udało!).

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Budikovac Blue Lagoon

Chorwacja

Budikovac – blue lagoon

Blue Lagoon na wysepce Budikovac to obowiązkowy punkt programu. Znakomite miejsce na postój i kąpiel w turkusowej wodzie. Jest tu... więcej »

zobacz więcej
Marina Aci Slano basen

Chorwacja

Marina ACI Slano

To jedna z najmłodszych marin należących sieci ACI. Została otwarta w 2016 roku. Rok później zdobyła drugie miejsce w plebiscycie... więcej »

zobacz więcej
Dubrownik

Chorwacja

Dubrovnik

Wybitny dramaturg i eseista, laureat literackiej nagrody Nobla Bernard Shaw napisał, że „Ci, którzy szukają raju na ziemi, muszą przyjechać... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmową kolekcję
przewodników dla żeglarzy.