Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Tribunj

TribunjUrocza wioska rybacka. Stara cześć miasta znajduje się na niewielkiej wyspie połączonej z lądem kamiennym mostkiem. Znajdziemy tu typowe dla Chorwacji domy z kamienia i wąskie uliczki.

Gdzie cumować

Przy kei miejskiej na Starówce przygotowano 25 miejsc z mooringami, wodą i prądem.  Aby ugasić pragnienie wystarczy z jachtu zrobić dosłownie dwa kroki, tuż obok znajdują się stoły i parasole pobliskiej kawiarni.

Kto liczy na bardziej komfortowe warunki, w tym prysznice i toalety powinien zacumować w pobliskiej Marinie Tribunj. Znajduje się tam 260 miejsc do cumowania, 150 miejsc na lądzie, stacja paliw i serwis techniczny.

Co warto zobaczyć

Żeby docenić jak pięknie położony jest Tribunj warto wspiąć się na pobliskie wzgórze. Doprowadzi nas tam kamienna ścieżka ze stacjami drogi krzyżowej. Na szczycie wzgórza powiewa chorwacka flaga,  stoi niewielki biały kościół oraz kilka nagrobków. Rozpościera się stamtąd fantastyczny widok na leżącą w dole marinę oraz pobliskie wyspy.

Tribunj to przede wszystkim wioska rybacka. Między wyspą a mariną ciągnie się port rybacki. Nabrzeże często zamienia się w targowisko ze świeżymi rybami i krabami. Tuż obok położona jest piekarnia, targ warzywny oraz sklep mięsny. To dobre miejsce aby uzupełnić  zakupy na jacht, w tym świeże ryby i owoce morza.

Co roku, na początku sierpnia w Tribunj odbywa się słynny wyścig na osiołkach. W zawodach uczestniczą jedynie mężczyźni pochodzący z Tribunj, ubrani w regionalne, ludowe stroje. Trasa biegnie naokoło wyspy. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który pierwszy przekroczy linię mety, ale zgodnie z powiedzeniem „uparty jak osioł”, nie jest to wcale takie proste. Impreza wzbudza duże zainteresowanie zarówno turystów jak i miejscowych.

Szukającym miejsca na dobrą kolację polecamy restaurację Luna, koniecznie ze stolikiem na tarasie. Kolacja w takiej scenerii na pewno będzie niezapomniana.


Przejdź do sekcji


Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Zatoka Brgulje wyspa Molat

Chorwacja

Brgulje – wyspa Molat

Bardzo popularne kotwicowisko w głębokiej zatoce na wyspie Molat. Dobrze chroni przed wszystkimi wiatrami za wyjątkiem południowych. Głębokość 4-6 metrów.... więcej »

zobacz więcej
Kaprije Chorwacja

Chorwacja

Kaprije

Kaprije to jedna z większych wysp Sibeńskiego archipelagu. Jej nazwa pochodzi od rośliny, wykorzystywanej w kuchni śródziemnomorskiej – kaparu. Żeglarze... więcej »

zobacz więcej
Marina Aci Slano basen

Chorwacja

Marina ACI Slano

To jedna z najmłodszych marin należących sieci ACI. Została otwarta w 2016 roku. Rok później zdobyła drugie miejsce w plebiscycie... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru