Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest w sezonie popularnym kąpieliskiem.

Wpływając do zatoki po prawej stronie, widzimy kolorową rybę namalowaną na skale tuż przy linii brzegowej. Grafika została stworzona przez wybitnego artystę z Istambułu Bedri Rahme Ey u Bolu w 1974 r. Tuż obok można rzucić kotwicę na głębokości 5-6 m i poprowadzić cumy rufowe do brzegu. Powyżej widać wyraźnie wykute w skałach, liczne półkoliste grobowce. To właśnie od nich bierze się nazwa zatoki – Tomb Bay.

Wzdłuż brzegu, w głąb zatoki biegnie dobrze oznaczony szlak. Prowadzi on do umieszczonych wysoko w skałach licyjskich grobowców. Wędrówka trwa około 30 min. Najpierw docieramy do pojedynczego grobowca wspartego na kolumnach, ale kilka metrów wyżej znajdziemy jeszcze obok siebie trzy inne grobowce wykute w skale. W środku nie ma nic interesującego ale widok na zatokę jest imponujący i choćby z tego powodu warto się tu wdrapać.

W zatoce na lewym (południowym) brzegu znajduje się restauracja. Ma do dyspozycji pomost z mooringami gotowy na przyjęcie do 35 jachtów. Głębokość ok. 3 metrów. Na gości czeka dużo udogodnień: prysznice, toalety, WiFi oraz możliwość zatankowania wody! Można tu zjeść dobry posiłek ale również ogolić się i zamówić masaż. Podobno powyżej tej restauracji, wśród drzew, można odnaleźć szczątki starożytnego miasta Crya pochodzące najprawdopodobniej z IV w p.n.e, oraz pozostałości rzymskich i bizantyjskich łaźni zasilanych wodą ze źródeł.

Turcja Tomb Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Gocek

Turcja

Göcek

CLUB MARINA mieści się ok. 10 min drogi od centrum miasta. Położona jest w zalesionej zatoce Bungus Bay . Przygotowana... więcej »

zobacz więcej
Turcja Cold Water Bay

Turcja

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor... więcej »

zobacz więcej
Turcja Wall Bay

Turcja

Wall Bay

Wall Bay leży w południowo-zachodnim krańcu Göcek Bay. Nazwa zatoki pochodzi od muru, który przecinał półwysep Lydae i tworzył średniowieczny... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru