Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest w sezonie popularnym kąpieliskiem.

Wpływając do zatoki po prawej stronie, widzimy kolorową rybę namalowaną na skale tuż przy linii brzegowej. Grafika została stworzona przez wybitnego artystę z Istambułu Bedri Rahme Ey u Bolu w 1974 r. Tuż obok można rzucić kotwicę na głębokości 5-6 m i poprowadzić cumy rufowe do brzegu. Powyżej widać wyraźnie wykute w skałach, liczne półkoliste grobowce. To właśnie od nich bierze się nazwa zatoki – Tomb Bay.

Wzdłuż brzegu, w głąb zatoki biegnie dobrze oznaczony szlak. Prowadzi on do umieszczonych wysoko w skałach licyjskich grobowców. Wędrówka trwa około 30 min. Najpierw docieramy do pojedynczego grobowca wspartego na kolumnach, ale kilka metrów wyżej znajdziemy jeszcze obok siebie trzy inne grobowce wykute w skale. W środku nie ma nic interesującego ale widok na zatokę jest imponujący i choćby z tego powodu warto się tu wdrapać.

W zatoce na lewym (południowym) brzegu znajduje się restauracja. Ma do dyspozycji pomost z mooringami gotowy na przyjęcie do 35 jachtów. Głębokość ok. 3 metrów. Na gości czeka dużo udogodnień: prysznice, toalety, WiFi oraz możliwość zatankowania wody! Można tu zjeść dobry posiłek ale również ogolić się i zamówić masaż. Podobno powyżej tej restauracji, wśród drzew, można odnaleźć szczątki starożytnego miasta Crya pochodzące najprawdopodobniej z IV w p.n.e, oraz pozostałości rzymskich i bizantyjskich łaźni zasilanych wodą ze źródeł.

Turcja Tomb Bay

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Tomb Bay

Turcja

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest... więcej »

zobacz więcej
Turcja Butterfly Valley czyli Dolina Motyli

Turcja

Butterlfy Valley

Dolina Motyli położona między dwoma wysokimi masywami górskimi dostępna jest jedynie od strony morza. W sezonie przypływa tu wiele łodzi... więcej »

zobacz więcej
Turcja Kayakoy Miasto Duchów

Turcja

Kayaköy

Kayaköy (z greckiego Λειβησι /Levissi) zostało założone na początku XVIII w. w miejscu starożytnego Carmylessus (Karmilassos). Wieś rozwinęła się dopiero... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru