Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Stoncica

Płynąc z miejscowości Vis na wschód, po ok. 3,5 Mm trafiamy na głęboką zatokę Stončica. To znakomite miejsce na kotwicowisko. W zatoce mieści się kilka domów, schowanych wśród bujnej zieleni. Większość z nich zamieszkała jest tylko w okresie letnim. Na końcu zatoki znajduje się kąpielisko z niewielką, piaszczystą plażą, boiskiem do siatkówki i kilkoma palmami. Piaszczyste i płytkie dno sprawia, że woda przybiera tu piękny, turkusowy kolor.

Zatoka dobrze chroni przed wiatrem z każdego kierunku, za wyjątkiem północy. Podobno bardzo silne porywy z północy mogą powodować tu wiry. Latem znajdziemy tutaj 6 boi. Koszt ok. 200 kun za dzień. Uwaga na małe odstępy między bojami. Jachty mogą również kotwiczyć na środku zatoki na głębokości 5-6 metrów. Tym którzy zdecydują się zejść na ląd polecamy spacer (około 15 minut) na półwysep Stončica, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych latarni morskich na Adriatyku.

Gdzie zjeść – Zatoka Stoncica

W głębi zatoki znajdziemy rodzinną Restaurację Stončica, która posiada duży grill. Polecamy specjalność zakładu – pasztet rybny, a także sałatkę z ośmiornicy, zupę rybną i ośmiornicę spod peki – tę potrawę trzeba zamówić z wyprzedzeniem około 4 godzin. Restauracja jest dosyć droga, ale warta swojej ceny. Szczególnie latem cieszy się dużą popularnością, dlatego konieczna jest rezerwacja. Otwarta od kwietnia do listopada. Tel +385 217547188.

Około kilometra w głąb lądu, pięknie położona w środku winnicy, znajduje się rodzinna Konoba Magic (+385 91 898 4859). Znajdziemy tu tradycyjne, domowe potrawy. Przy wcześniejszej rezerwacji istnieje możliwość zrobienia jagnięciny lub ośmiornicy spod peki.

Zatoka Smokova

Na północno-wschodnim brzegu Vis, płynąc na południe za latarnią morską, znajduje się zatoka Smokova. Nie jest oznaczona na mapach jako kotwicowisko, być może dlatego, że słabo chroni od wschodnich wiatrów, ale przy dobrej pogodzie część jachtów decyduje się na rzucenie kotwicy właśnie tutaj. Zatoka jest bezludna, dosyć płytka, posiada małą piaszczystą plażę. To dobra alternatywa, szczególnie w szczycie sezonu gdy szukamy spokojnego miejsca z turkusową wodą i piaszczystym dnem.


Przejdź do sekcji


Stoncica

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Mali Losinj

Chorwacja

Mali Losinj

Mali Losinj to przede wszystkim uroczy port, nad którym góruje charakterystyczna dzwonnica, kolorowe domki z czerwoną dachówką wznoszące się kaskadowo... więcej »

zobacz więcej
Chorwacja Rovinj

Chorwacja

Rovinj

Rovinj uważane jest za jedno z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych Chorwacji. Mówi się o nim – chorwackie Saint-Tropez, perła Istrii. Co... więcej »

zobacz więcej
Sibenik

Chorwacja

Sibenik

Położenie miasta Miasto szczególnie atrakcyjnie prezentuje się od strony wody lub w blasku wieczornych świateł. Strategiczne położenie pomiędzy Parkiem Narodowym... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru