Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć tłoczno. Na szczęście jachty cumują w sąsiedniej bardziej na południe wysuniętej zatoce, do której dostęp jest zdecydowanie łatwiejszy od strony morza niż lądu. Brzegi gęsto porastają sosny, dlatego można się tu poczuć trochę jak na Mazurach.

W zatoce działa restauracja. Długi, drewniany pomost z mooringami może pomieścić ok. 25 jachtów. Głębokość 3-5m. Obsługa chętnie pomaga przy cumowaniu. Specjalnością restauracji jest tradycyjna turecka pizza podawana jako starter. Nas zachwycił deser: zapiekana chałwa z sokiem jabłkowym.

Nad restauracją ciągnie się w górę oznaczony szlak. Prowadzi on na szczyt wzniesienia skąd rozpościera się fantastyczny widok na całą Zatokę Göcek. Droga zajmuje nie więcej niż 20 minut i nie jest trudna.

Turcja Sarsala

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja Sarsala

Turcja

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć... więcej »

zobacz więcej
Czarter jachtów Turcja Fethiye

Turcja

Fethiye

Fethiye to największa miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Licyjskim. Miasto zostało wzniesione na gruzach antycznego Telmessos, którego dzieje sięgają VI w... więcej »

zobacz więcej
Turcja Cold Water Bay

Turcja

Cold Water Bay

Zatoka zawdzięcza swoją nazwę kilku źródłom wytryskującym do morza. Dzięki nim woda jest tutaj zdecydowanie chłodniejsza, ma piękny turkusowy kolor... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru