Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć tłoczno. Na szczęście jachty cumują w sąsiedniej bardziej na południe wysuniętej zatoce, do której dostęp jest zdecydowanie łatwiejszy od strony morza niż lądu. Brzegi gęsto porastają sosny, dlatego można się tu poczuć trochę jak na Mazurach.

W zatoce działa restauracja. Długi, drewniany pomost z mooringami może pomieścić ok. 25 jachtów. Głębokość 3-5m. Obsługa chętnie pomaga przy cumowaniu. Specjalnością restauracji jest tradycyjna turecka pizza podawana jako starter. Nas zachwycił deser: zapiekana chałwa z sokiem jabłkowym.

Nad restauracją ciągnie się w górę oznaczony szlak. Prowadzi on na szczyt wzniesienia skąd rozpościera się fantastyczny widok na całą Zatokę Göcek. Droga zajmuje nie więcej niż 20 minut i nie jest trudna.

Turcja Sarsala

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Turcja wyspa Gemiler

Turcja

Gemiler Adasi

Wyspę zamieszkiwano już we wczesnym okresie Bizantyjskim. Aż do XII wieku stanowiła ważny przystanek w drodze do Ziemi Świętej i... więcej »

zobacz więcej
Turcja Tomb Bay

Turcja

Tomb Bay

Tomb Bay to spokojna, szeroka zatoka położona niespełna 6 mil morskich od Göcek. Otoczona wysokimi brzegami, porośnięta drzewami piniowymi jest... więcej »

zobacz więcej
Turcja Sarsala

Turcja

Sarsala Koyu

Zatoka Sarsala posiada publiczną plażę, do której prowadzi przez góry asfaltowa droga. Latem parkuje tu sporo samochodów i jest dosyć... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru